פלדת LGS - חומר שהוא גם קל במשקל וגם כבד בעמידות: איך זה אפשרי?

פלדת LGS היא הרכיב – שמשמש אותנו לבנות בתים מתקדמים, איכותיים ועמידים. מדובר על הפלדה המתקדמת ביותר בעולם ולכזו שנחשבת לאבן הבסיס בעבור שיטת הבניה המתקדמת. זוהי פלדה שמשקלה נמוך מאוד, אך היא מסוגלת להתמודד עם משקלים כבדים מאוד. במאמר זה אנחנו רוצים להרחיב מעט על הפלדה הזו כדי להסביר כיצד זה אפשרי שאותו החומר הוא גם קל, אך גם מחזיק מעמד תחת משקלים שכפולים ממשקלו.

למה פלדת LGS היא חומר הגלם המושלם לבניה מתקדמת?

למה פלדת LGS היא חומר הגלם המושלם לבניה מתקדמת?

בואו וניקח כל פרויקט בניה באשר הוא – בניה של בית פרטי, בניית בניין או לא משנה מה. הדבר החשוב ביותר שעומד בפני הקבלן זה השלמת הבניה בזמן ובתקציב שהוגדרו מראש. חיסכון בהוצאות על חומרי הגלם, בלי להתפשר על איכותם, היא כלי מהותי כדי לעמוד ביעדים אלו וכל עוד אנחנו בונים בתים מלבנים ובטון אנחנו מבזבזים זמן יקר וכסף רב על עיבוד החומרים ויישומם במקומם.

פלדת LGS צוברת תאוצה בשנים האחרונות כחומר הגלם המועדף על חברות הבניה המתקדמת המובילות ברחבי העולם וככל שעובר זמן, יותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים נחשפים אליה ובוחרים גם הם בחומר הגלם הזה. נראה בהמשך בדיוק מה הסיבות לכך, אך בינתיים נציין כי הסיבות העיקריות הן המחיר, מהירות הייצור וכושר העמידות.

מה זה פלדת LGS?

פלדת LGS היא השם המקוצר ל – Light Gauge Steel שבתרגום חופשי לעברית זה יהיה "פלדה דקת דופן". LGS היא למעשה פלדה אשר עברה תהליך עיבוד מחדש בטמפרטורה נמוכה יותר מזו שבה הגבישים המרכיבים אותה מתעצבים מחדש. התוצאה המתקבלת לא מתקלקלת ומתבלה לאורך השנים, משקלה קל, צורתה לא מגושמת כשל מבנה פלדה ויש לה יתרונות רבים אשר הופכים את העבודה איתה למהירה יותר ולאיכותית יותר.

מה זה פלדת LGS?

התכונות של פלדת LGS

 • חלקי הפלדה עוברים תהליך גילוון ייעודי אשר מעניק עמידות לקורוזיה וחלודה. בזכות הליך זה פלדת ה – LGS לא תתכווץ, תתנפח, תתפרק או תתבלה.
 • כושר עמידות גבוה במיוחד
 • תחזוקה קלה ופשוטה
 • העבודה מתבצעת במהירות (כשליש מהזמן שלוקח לעבוד עם פלדה מסוג אחר)
 • הליך הייצור והעיבוד נעשה בצורה מבוקרת ואקולוגית
 • פלדת LGS מחזיקה ביחס העמידות-משקל האיכותי ביותר בין כל חומרי הגלם בענף הבניה
 • מסגרות מפלדת LGS מאפשרות עבודה נוחה בתכנון נקודות החשמל והשירות במבנה
 • העבודה עם פלדת LGS דורשת יסודות קטנים יותר

היתרונות שיש לפלדת LGS בענף הבניה הקלה

 1. עמידות וחוזק
  פלדת LGS ממוצעת קלה יותר ממקבילתה אשר בנויה מעץ ב – 30% עד 50%, אך מסוגלת להחזיק משקלים גבוהים בהרבה. צורת העיבוד הקרה מעניקה לפלדה חוזק של 20% יותר מאשר פלדות אחרות שמעובדות בצורה חמה והשילוב של חוזק מבני ומשקל קל מעניק לפלדת ה – LGS את היחס הגבוהה ביותר של משקל – חוזק ומאפשר לנו להשתמש בפחות חומר גלם כדי לקבל תוצאה איכותית יותר.

 2. שליטה מלאה על הגודל ועל העובי
  בעזרת הטכנולוגיה הייחודית שאנחנו משתמשים לייצר ולעבד את פלדת ה – LGS, אנחנו יכולים לשלוט בצורה מלאה על גודל לוחות הפלדה וחתכי הקיר. אדריכלים ומעצבי פנים יכולים להזמין מאיתנו פיתוחים ייחודיים שמתכוננים לצרכיהם וקבלנים יודעים שלמרות העובי הדק של פלדת ה – LGS, היא מסוגלת להתמודד עם משקלים כבדים ביותר.

 3. עמידות בפני אש
  כבר בצורתה הטבעית הפלדה נחשבת לעמידה מאוד בפני אש, אך בעזרת ציפוי ייעודי אפשר לקבל תוצאות מרשימות עוד יותר שיעמדו בתקני הבטיחות המחמירים ביותר שקיימים.

 4. מחיר
  כאשר מסתכלים רק על מחיר יחידה של פרופיל פלדת LGS לעומת חומר גלם אחר, יכול מאוד להיות שמחיר הפלדה יהיה גבוה יותר, אך כאשר מסתכלים על המחיר המשוקלל והסופי של זמני העבודה והתחזוקה שלאחר הבניה פלדת ה – LGS היא חומר הגלם המשתלם ביותר.

לקריאה על יתרונות נוספים של פלדת LGS וכיצד אפשר ליישם את חומר הגלם הזה גם במבנים גדולים ורבי קומות – היכנסו וקראו את המחקר שנעשה בנושא.

אם יש לכם שאלות נוספות, או פרטים נוספים שהייתם מעוניינים לדעת, צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשרותכם.

 •  

השאירו פרטים לקבלת מידע ונציגי א.ב.ד יחזרו אליכם

לבעלי מגרש לבניה פרטית. 

א.ב.ד פעילה מזה 20 שנה ומתמחה בבניית בתים צמודי קרקע, למגזר הפרטי.

בפגישת הייעוץ נספק לכם הסבר מקיף על שיטת הבניה המתקדמת בטכנולוגיית LGS, וכן אומדן ראשוני של עלות הבית לפי גודל הבית, תוואי השטח והצרכים התכנוניים שלכם.

אם יש בידיכם תכנית אדריכלית – הביאו אותה לפגישה ונוכל לתמחר לפיה את עלות הבית.

אם עוד אין ברשותכם תכנית אדריכלית – נוכל להעניק לכם אומדן מחיר לפי מתאר ומבנה הבית.

למדו על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS