איך בניה מתקדמת משפיעה על הסביבה

רבות דובר וידובר על ההשפעה ההרסנית שיש לענף הבניה על כדור הארץ. אבל אנחנו בא.ב.ד. מאמינים ויודעים כי יש דרך אחרת, אפשרות של בניה מתקדמת ואקולוגית שלא פוגעת בסביבה. זו הסיבה שאנחנו מקדמים במרץ את עקרונות הבניה הקלה בישראל, כדי להראות לכולם שאפשר לבנות בית מדהים ואיכותי בלי לפגוע בסביבה. מה גם שבניה מתקדמת היא לא רק אקולוגית יותר (ולכן רבים מכנים אותה כבניה הירוקה), היא גם כלכלית יותר. אז בואו ונצלול פנימה אל הנושא המרתק של הבניה המתקדמת.

כשכדור הארץ קורא לעזרה, הבניה המתקדמת נחלצת!

שנים ארוכות שאנחנו שומעים על משבר האקלים ועל התחממות כדור הארץ. אנחנו גם יודעים שהבניה המסורתית היא לא בדיוק האלמנט שהכי עוזר לשמר את הסביבה, אך הביקוש הגובר בארץ לפתרונות דיור מואץ בכל יום שעובר והמדינה (והקבלנים) רק מנסים לענות על הדרישה העולה. אבל כחברת בניה אנחנו רואים בעצמנו כאחראיים על עתיד ילדינו, לא רק בבניית בתים איכותיים, אלא גם בלשמור על הסביבה שתוכל לקיים את ילדינו וילדיהם. לכל המשוואה הזו יש להוסיף את הקריאות הגוברות מענף הבניה להתייעל ולהיות פרודוקטיבי יותר והתוצאה היא שהעתיד כבר כאן. אפשר לבנות בית בשיטות בניה קלה שיחסכו כסף, ישמרו על הסביבה ויספקו פתרון דיור מדהים, יפה וכזה שמחזיק מעמד לשנים ארוכות קדימה.

בניה מתקדמת מצילה את הסביבה

אבל לפני שנדבר על השינוי שמכניסה בניה מתקדמת אל עולם הבניה, אנחנו מרגישים צורך להציג כמה נתונים על ההשפעה ההרסנית של הבניה המסורתית על העולם (חשוב לציין כי הנתונים שמובאים מטה לקוחים ממחקר שנערך בארצות הברית ולא בארץ):

 • 23% מזיהום האוויר מקורו בענף הבניה
 • 40% מזיהום מקורות השתייה מקורו בענף הבניה
 • מחצית מהאשפה המיוצרת מקורה בענף הבניה
 • 40% מצריכת האנרגיה העולמית מיוחסת לענף הבניה
 • ב-15% מהציוד שנשלח לאתרי בניה לא משתמשים
 • ענף הבנייה אחראי ל-40% מפליטת הפחמן

העקרונות האינהרנטיים של הבניה הקלה הופכים אותה לתשובה האולטימטיבית לכל הבעיות שציינו למעלה. זאת כיוון שכל העבודה נעשית במפעלים, ללא זיהום אוויר וזיהום מאגרי המים. רק לאחר מכן נשלחים חלקי הבית להרכבה בשטח, מה שתורם לכך שאין דבר כזה ציוד שלא משתמשים בו בבניה מהירה. התוצאה הישירה של כל הדברים שציינו כרגע זה פחות זיהום אוויר, מה גם שהמגורים בבית שנבנה בשיטת בניה קלה חוסכים המון בשימוש באנרגיה בהמשך הדרך.

ההשפעה הירוקה של בניה קלה

חברות בניה קלה, ובראשן א.ב.ד. בניה קלה, נוקטות בגישות ושיטות בניה ירוקה כפילוסופיית חיים. לאורך כל התהליך של בניית הבית המחשבה הראשונה והעיקרית בתכנון היא שמירה על הסביבה ויצירת סביבת מגורים אקולוגית והרמונית. השילוב בחומרי גלם ירוקים מסייע לכך שבבניה קלה מחיר למ"ר הוא מהנמוכים ביותר שאפשר למצוא בשוק. אך לא רק המחיר למ"ר בבניה קלה הוא נמוך, גם עלויות התפעול והתחזוקה של בית שנבנה בשיטת בניה מתקדמת יהיו נמוכים יותר.

בואו ונבחן את האלמנטים שבהם בניה מתקדמת מספקת לנו הקלה על המערכת האקולוגית:

 • כחלק משיטת הבניה הקלה נעשה שימוש גובר בחומרי גלם העשויים מחומרים ממוחזרים. הרבה מחומרי הגלם כמו העץ, אלומיניום וברזל שבהם משתמשים בבסיס הבניה, מקורה בפסולת ממוחזרת שמספקת תוצר איכותי שמחזיק מעמד למאה שנה לפחות.
 • בעקבות העובדה שמרבית ממלאכת הבניה נעשית במפעלים סגורים אנחנו צורכים פחות אנרגיה ומייצרים פחות פסולת.
 • פליטת גזי חממה נחשבת לאחת הבעיות הגדולות בעידן המודרני, בניה מתקדמת מפחיתה את הפליטה הזו בכ-39%.
 • שימוש באנרגיה ירוקה הוא חלק בלתי נפרד מהבניה המתקדמת, מחשבה על חומרי גלם מבודדים ושימוש באנרגיה סולרית הפך לאבן יסוד בבניה הקלה.
 • בזכות זה שאין כמעט עבודה בשטח זיהום הרעש שמייצר שלב הבניה הוא מינימלי
 • למי שחושב שעובדת השינוע של הבית מהמפעל לשטח מייצרת יותר שינוע של חלקים אז נשמח להגיד ששיטת הבניה המתקדמת דורשת פחות תנועה על הכבישים משיטות אחרות.

לכל שאלה שיש לכם בנושא הבניה המתקדמת בישראל ובכלל, נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם אם רק תצרו איתנו קשר באמצעות האתר או באמצעות הטלפון.