איך מבטיחים שהבית ייבנה נכון?

אם אתם מתכננים לבנות בית, ייתכן והתרחיש הזה מוכר לכם:  לרוב, בהיעדר ניסיון תעדיפו באופן טבעי להתעסק במה שקל וכיף לחלום עליו בחזון הבית כמו עיצוב הבית, התכנית האדריכלית, החלומות העיצוביים שרוצים ליישם בבית ועוד ועוד. אבל בכל מה שקשור לתכל'ס – לשיטה, לחתכי הקיר, לבידוד, לאקוסטיקה, למדידות הקרקע – כל אלה עלולים להישמע לבונה הבית כמו סינית…

החדשות הטובות הן, שלא חייבים לעשות "דוקטורט" בבניית בית. מספיק שתדעו להצביע על הפרמטרים החשובים ביותר לעמידות ולאיכות הבית, כדי שתוכלו להבטיח שתקבלו את התוצר המיטבי בבנית הבית שלכם.

הכתבה הזו תעסוק בשני צידי המטבע של בנית הבית – תהליך הבניה והתוצר הסופי.

אתם תראו שכדי לקבל תוצר סופי אופטימלי של בית עמיד ואיכותי, התהליך עצמו חייב להיות מותאם ושיטתי.

הכירו את העולם החדש של בניית בתים בעולם – עולם הבניה המתקדמת:

השיטה שנולדה מהפלדה

בית בבניה מתקדמת הוא בית מבוסס פלדה. בניגוד לבלוקים, הפלדה עמידה יותר לרעידות אדמה, חזקה יותר ומאפשרת הנחת חתכי קיר המבטלים את תופעת הסדיקה שלרוב תראו בבית מבלוקים. רק בזכות תכונות אלה, עולם הבניה המתקדמת הפך לכל כך פופולרי ב 20 השנים האחרונות והוא כל הזמן מתפתח.

בלונדון, באוסטרליה ובניו זילנד, רואים כיום יותר ויותר מגדלים העשויים כולם מפלדה בבניה מתקדמת. ייצור הבתים הפך לתהליך מתועש במפעל והדימוי השגור של בנאי הבונה בית עם פטיש ומסמר, הוחלף במכונות טכנולוגיות ענקיות, המדפיסות קורות פלדה מדוייקות וישרות כפלס, לבניית הבית.

חומר גלם שהביא איתו שיטה חדשה לבניית בתים

בית שעשוי מפלדה אינו מסתיים בעמידות שלד הבית: העובדה כי הבית עשוי מפלדה, מאפשרת כל כך הרבה חידושים טכנולוגים, למול שיטות הבניה הישנות, עד כי בניה של בית בבניה מתקדמת אינה דומה לשום דבר קונבנציונאלי. חתכי הקיר משקפים את קדמת הטכנולוגיה בערכי בידוד תרמי ואקוסטי והשיטה שמאפשרת את ייצור הבית מאפשרת  הן זמן מהיר יותר לבניית הבית, העמד על כחצי שנה עד 8 חודשים.

אז איך בונים בית בבניה מתקדמת?

  • שלד הבית מפלדה, מיוצר במכונת חיתוך פלדה אשר מייצרת קורות פלדה בהתאמה לתכנית האדריכלית של הבית.
  • כבר בשלב חיתוך הקורות, מוטבעות בקורות הפלדה תעלות למיזוג, לחשמל ולאינסטלציה.
  • אפילו פתחי הברגים כבר מוטמעים בייצור הקורות והתוצאה היא כי כל קורת פלדה מיוצרת בפס ייצור בהתאמה מושלמת, לא רק למבנה האדרכילי של הבית, אלא כבר מכינה את הבסיס למבנה התשתיתי של הבית.
  • על גבי קורות הפלדה, מותקנים חתכי קיר עמידים במיוחד בעל מפרט חוץ לבידוד תרמי פי 3 מעל הסטנדרט בבלוקים (להרחבה קראו כאן) ובעלי מפרט פנים עשיר לבידוד אקוסטי מעל לתקן .

וכך, כל קורת פלדה המיוצרת במכונות במפעל, כוללת בתוכה תעלות לתשתיות ומאפשרת בכך הטמעה מהירה ושיטתית של כל תשתיות הבית בשלד הבית עצמו. פתחי ההברגות מוכנים מראש ומבטיחים דיוק מושלם בחיבור הקורות לידי מבנה השלד.

הצצה לבתים שבנינו השנה

שיטת בניה מקבילית

לשיטת הבניה המתקדמת יש יתרון אחד ברור על פני כל שיטה אחרת: רק כאן, כל אנשי המקצוע עובדים במקביל על הקמת הבית. השיטה מאפשרת תהליך בניה מקבילי ולא טורי שכן מעצם הקמת השלד, הוקמו למעשה כל התשתיות להרכבת הבית וכעת ניתן להרכיב אותן במהירות וביעילות.  אצלינו בא.ב.ד, כל עבודת התשתית מבוצעת במקביך במפעל על ידי אנשי מקצוע העובדים ביחד. התוצאה היא חסכון משמעותי של זמן ובקרה מיטבית על איכות הבית במקביל, לפי כל פרמטר.

דיוק שמאפשר יעילות

מה קורה כאשר שלד הבית מיוצר כולו במפעל בפס ייצור? דיוק!

כאן בשיטה זו, אין צורך למדוד פתחי חלונות ולחכות חודש לפריטי אלומניום – אלה ידועים מראש כבר בתכנית האדריכלית ומותקנים לפיכך מייד עם הקמת השלד.  כך גם לגבי טיפול במפתחים – דלתות, ארונות וכיו"ב.

זאת הסיבה שבית בבניה מתקדמת מהיר יותר ועומד על כ 6-8 חודשים. עבודת הבניה יעילה יותר משום שהיא מקבילית, מתרחשת במקום אחד וכוללת אנשי מקצוע שונים העובדים בצורה מקבילית.

זאת גם הסיבה שבית בבניה מתקדמת מדוייק יותר- כאן לא תראו מפתחים עקומים או זוויות שלא תכננתם- התכנית האדריכלית מיושמת אחד לאחד בפועל, תודות לייצור הבית במכונה.

זאת גם הסיבה שבית בבניה מתקדמת זול יותר- חסכנו זמן יקר על תהליך בנית הבית, ייעלנו את תהליך הייצור, ייתרנו אנשי מקצוע שאין להם תפקיד בבניה מתקדמת (כמו מפקחי בניה) ויצרנו מודל רזה ויעיל המתורגם לחסכון כספי וכשמו כן הוא – מתקדם יותר מכל שיטת בניה אחרת.

א.ב.ד בונה בתים בבניה מתקדמת למשפחות ביישובים, מושבים, קיבוצים והרחבות.

עם ניסיון של מעל 30 שנה, עם רקורד של מאות בתים שבנינו בישראל ועם שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יצרנו עבורכם את שיטת "הכל כלול", בה כל היבטי הבית מנוהלים ומיושמים במקום אחד- משלב התכנון האדריכלי, ההיתרים, הוועדות ועד לכלים הסנטירים ואפילו לתריסים החשמליים.

עם שיתופי פעולה נרחבים עם מיטב ספקי הגמרים במשק, א.ב.ד מביאה אלכים בית מוכן עד למפתח בלי כאבי ראש, בלי תקציבי בלתמ"ים ובתקציב ידוע מראש.

פנו אלינו לקבלת אומדן לעלות בניית הבית שלכם >>

לבנות בית ירוק ועמיד בשיטת "הכל כלול" – עד לקבלת מפתח 
השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם

א.ב.ד- בנייה חכמה בטכנולוגיה מתקדמת

בניית בית בטכנולוגית LGS

עמיד יותר!

לרטיבויות, אש ורעידות אדמה

ירוק יותר!

בניה ירוקה של שלד הבית במפעל

בתקנים המחמירים

תקני בידוד תרמי ואקוסטי המחמירים ביותר

משך בנייה מהיר

רמת דיוק שלא תמצאו בבניה קונבנציונלית

בניה סטרילית במפעל

איך בונים בבניה מתקדמת?

הכירו את שיטת "הכל כלול"

  • תקציב ידוע מראש ללא תקציבי בלת"מים
  • גמישות תכנונית וביצועית בכל שלב
  • ליווי מלא עד לקבלת מפתח