האם הקורונה הגבירה את הדרישה לבניה ירוקה?

השנה האזרחית שעומדת לחלוף בקרוב מאוד הייתה מהמשונות שידענו. מי חלם על חיידק מסתורי שיופיע משום מקום ויטרוף את כל הקלפים? אז, אומנם בתחילת מרץ כשהמגיפה הגיעה לראשונה, ענף הבנייה אמשיך בפעולה שוטפת והוגדר כאחד הענפים החיוניים במשק הישראלי. כיום, כשהרוחות מעט נרגעו ואנחנו מתחילים ללמוד כיצד לחיות עם הקורונה, אנו רואים שינויים בכל הקשור לעולם הבנייה ובעיקר אנו רואים התעניינות מאסיבית בשיטות הבניה הירוקה.

מה זה בניה ירוקה והאם זה מתאים לכל אחד?

בניה ירוקה היא למעשה מה שנקרא בניה קלה. בניה קלה למגורים היא שיטת הבניה המתקדמת ביותר כיום. על ידי שילוב של חומרי הגלם האיכותיים ביותר, אפשר לייצר בקלות ובמהירות בתים מרהיבים ומעוצבים שיעמדו בתווי התקן המחמירים ביותר. קיימים שמות רבים לשיטת הבניה הירוקה והדבר הזה מוביל הרבה פעמים לבלבול, אז הכנו לכם רשימה קצרה של כל השמות השונים שיש יתרונות הבניה הירוקה בעקבות המשברהמכנים את שיטת הבניה הזו:

אז מדוע יש כל כך הרבה שמות לשיטה אחת? כל שם למעשה מגיע להמחיש את יתרון אחר שיש לשיטה זו, וכפי שאתם מבינים בטח יש לה לא מעט יתרונות. אז מבחינה מהירה של השמות ניתן להסיק כי הבניה הקלה למגורים היא למעשה בניה מתקדמת ואקולוגית. כזו המשתמשת בשיטות בנייה מתקדמות כדי לייצר במפעל את כל שלד הבית בצורה מדויקת וללא עיכובים מיותרים. לאחר מכן, כשמביאים את הבית לשטח ומחברים אותו לתשתיות הדבר מתבצע במהירות ותוך כדי הקפדה מלאה על כך כי התוצר הסופי יהיה מבודד מפני רעשים, פגעי מזג האוויר ומובן שגם חום וקור.

הבניה הירוקה היא כיום הטרנד החם ביותר בעולם הבניה והוא מאפשר למשפחות צעירות לבנות את בית חלומותיהם, גם תחת תקציב וגם באילוצי זמן הנקבעים מראש. העובדה כי שיטת הבניה הזו מסוגלת לעמוד בדיוקה ולא נרשמים בלת"מים אשר מייצרים עיכובים ותשלומים נוספים, הופכת אותה למתאימה במיוחד לזוגות צעירים אך למעשה היא מתאימה לכל אחד שרוצה להבטיח כי הבית שהוא בונה יהיה מוכן בזמן וללא חריגות תקציביות.

אז מדוע הקורונה גורמת לעלייה בביקוש לבניה ירוקה?

כיוון שאיש עוד לא יודע באופן וודאי את הדברים אשר הולידו את נגיף הקורונה, אנו נמצאים כרגע בשלבי הניחושים וההערכות. אחת מהמחשבות שהחלו לצמוח מהמגיפה הזו, היא המחשבה כי עלינו בני האדם מוטלת החובה לשמור על כדור הארץ. כחברה העוסקת בבניה טרומית מבטון ובשאר שיטות הבניה הקלה, אנו בא.ב.ד יכולים להעיד כי הדבר הביא עימו עלייה מטאורית בפניות של אנשים שמתעניינים בבנייה ירוקה.

הציבור מעוניין לא רק ביתרונות הפשטניים של מחיר ומהירות. הציבור רוצה לדעת שהבית שהוא מקים כרגע בעבור דורות העתיד, לא יהיה כזה שיפגע באותו דור העתיד. המחשבה על אורח חיים ירוק ואקולוגי היא חלק בלתי נפרד מהבניה הקלה אשר משתמשת בחומרי גלם מתקדמים אשר לא מזהמים את הסביבה. גם שיטת העבודה שבה הבית עצמו מיוצר במפעל חוסכת את זיהום האדמה אשר מתרחש בבניה הקונבנציונלית. לאלו אשר חוששים מעלויות הבניה הקלה רק נגיד שזה נכון שחומרי הגלם יקרים יותר, אם נבדוק אותם מול חומרי הגלם של שיטת הבניה הרגילה, אך במכלול של סך כל העבודה וההוצאות שיהיו לכם על בניית בית, בניה קלה תמיד תוכיח את עצמה כמשתלמת יותר. וזה בלי שדיברנו בכלל על החיסכון שיהיה לכם בחשבונות החשמל והחימום של הבית.

רוצים לשמוע עוד פרטים על שיטת הבניה הירוקה? היכנסו לבלוג שלנו וגלו מאמרים ומדריכים שיגרמו לכם לרצות לבנות בית כבר היום. ואז כל מה שתצטרכו לעשות זה פשוט ליצור איתנו קשר באמצעות האתר, או פשוט מכך, חייגו אלינו ל – 072-3970400