בונים באמצעות בניה קלה? כך תוכלו לאבטח את חפציכם היקרים במבנה!

שימו לב – קיים הבדל מהותי בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת". "בניה קלה", לרוב יתייחס לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת ואילו "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

כספת ביתית בעד או נגד כידוע, בניה של מבנה באמצעות בניה קלה לוקחת משמעותית פחות זמן מבנייה קונבנציונלית, אבל המטרה בשני המקרים היא לספק לעצמנו מבנה איכותי, שבו נוכל לבלות את זמננו בבטחה, תוך כדי זה שאנחנו, בני משפחתנו והחפצים שלנו מוגנים. לכולנו יש חפצים יקרי ערך שהיינו רוצים לשמור במקום בטוח בין אם אלה תכשיטים שקיבלנו בירושה או דיסק און קי עם קבצים דיגיטליים סודיים, כלי נשק או יצירת אמנות. קיימות דרכים שונות לשמירה על חפצינו היקרים כמו למשל, מתחם חדרי כספות המציע יתרונות רבים שעולים על השירות של כספות בבנקים בהם הגישה לכספת מוגבלת והשמירה מתבצעת אך ורק בשעות פעילות הסניפים ולא נותנת פתרון למי שרוצה לשמור בכספת פריטי אמנות. מתחם כספות פרטי לעומת זאת מתאים לכל צורך.

סיימתם בנייה קלה? הגיע הזמן לדאוג לכספת.

תהליך בנייה קלה מאפשר לכם להיכנס למבנה במהירות יחסית וכך למצוא "קורת גג" לכספת הביתית שלכם. כיום קיימות כספות העשויות מחומרים עמידים יחסית הניתנות לפתיחה עם קוד או טביעת אצבע או סריקת תצלום פנים והן מוצעות בגדלים שונים. עם זאת, מעבר להיבט של נוחות, ניידות וזמינות, כספת ביתית לא בהכרח עונה על הצורך של כל אחד ולא בהכרח מספקת את המענה הטוב ביותר לביטחון הפריטים. ראשית הכספת הביתית אינה תחת שמירה 24/7 כי הדיירים יוצאים מהבית וקיים סיכון שיפרצו לבית ויפרצו לכספת גם אם יש אזעקה או מצלמות אבטחה. שנית, קשה יותר להתקין כספות ביתיות גדולות שיתאימו לפריטים גדולים במיוחד. אנשים רבים גם חוששים להטמין בכספת ביתית כלי נשק שחלילה יגיעו לידיים הלא נכונות כמו לידיים של ילדיהם ושמירת הנשק בבית תסתיים באסון. היום גם רבים נדרשים לתכנן ולבנות מקום ייעודי לכספת במידה והם רוצים להסתיר אותה ועדיין בחדשות מדווח על מקרים רבים בהם הצליחו פורצים לקדוח ישירות לכספת או לפתוח אותה בין אם היה בידיהם מידע פנימי כמו למשל של עובדי משק הבית או מישהו שביצע שיפוץ ושם לב לקיומה של הכספת או פשוט מזל במהלך הפריצה.

חוששים להחזיק כספת ביתית אשר תדיר שינה מעיניכם?

הבשורות המעודדות הן שיש אפשרות ליהנות משמירה חיצונית של אנשים שהוכשרו לתפקיד וכספות בהתאמה למגוון פריטים במתחמי כספות פרטיים ייעודיים לשמירה על חפצים המספקים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחה.

עם זאת, כאשר נהנים מהיתרונות הגלומים בבנייה קלה יתכן שכדאי להטמין בבית כספת פרטית שתוכלו להשתמש במה בזמינות גבוהה ופשוט לדאוג לשכבות האבטחה הטובות ביותר שניתן להשיג כיום בשוק הכספות הפרטיות כמו למשל, חומרים עמידים כמו כספת דיגיטלית מברזל וכזו שמאפשרת עגינה בקיר או על הרצפה. כמובן שחשוב לדאוג למקום מסתור לכספת ולבחון אפשרות של הטמנתה בארון ייעודי או בעיבוי גבס בקיר או בכל מקום מסתור שיאפשר גישה מבוקרת למורשים בלבד (לכם ההורים למשל ולא לילדים על אחת כמה וכמה אם טמונים בה דברים יקרי ערך ואפילו כאלה היכולים להיות מסוכנים לילדים).

שימו לב למידות הכספת כך שהיא אכן תתאים למיקום הייעודי או שתייצרו עבורה מקום ייעודי בהתאם למידות שלה. בדקו שהיא אכן מכילה את התכולה הנתונה ושקלו במידה ולא, להפריד את התכולה בין שתי כספות או כספת אחת ביתית וכספת אחת חיצונית בבנק או במתחם כספות פרטי כמו למשל, ליצירות אמנות או כלי נשק גדולים אותם קשה לשמור במרחב הביתי ואף מסוכן.