איטום גגות בבנייה קלה, מה חשוב לדעת?

שימו לב – קיים הבדל מהותי בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת". "בניה קלה", לרוב יתייחס לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת ואילו "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

אם בשנים עברו (לפני בערך 60 שנים) בנייה קלה הייתה נפוצה בעיקר באירופה, כיום היא כבר קיימת בכל העולם וניתן לבנות באמצעות חומרי פלדה ואלומיניום אפילו יחידות דיור שלמות עם מרפסת, מזגן וכל מה שאתם צריכים בבית. מה לגבי איטום בבנייה קלה? בואו נדבר גם על זה.

בנייה קלה הייתה נפוצה בעיקר באירופה, מאחר ששם ניסו למעשה למצוא פתרון כנגד אותן דליקות ושריפות שנגרמו בבקתות עץ ובמבני עץ. עם הזמן, פיתחו את השיטה של בניה קלה באמצעות שלד פלדה ואלומיניום, לרוב עד 50 קילוגרמים לכל מ"ר. יחד עם זאת שהבנייה הקלה מומלצת ביותר עבור סוגי מבנים רבים, כדאי גם לדעת שהנושא של איטום גג בניה קלה חשוב גם הוא. בואו נדבר עליו.

איטום בניה קלה – מה חשוב לדעת לפני שאוטמים את הגג?

קודם כל ולפני שמדברים על איטום בנייה קלה ומבנים של פלדה ואלומיניום, חשוב להדגיש כי בימינו בונים מבני בניה קלה בצמוד לפנלים מבודדים, שלמעשה מונעים נזילות מים. אבל, כמובן, סוגי גגות שונים גם יצריכו סוגי איטום שונים, למרות שבדרך כלל תוכלו למצוא פנלים מבודדים במבני בנייה קלה.

איך לאטום גג בבנייה קלה

למעשה, איטום לסוגי גגות שונים מצריך גם שימוש בסוגי חומרי איטום שונים, וכך גם רלוונטי לגבי הבנייה הקלה. אם בגגות של בנייני בטון ניתן להשתמש

בחומרים אקריליים, ביריעות ביטומניות ובעוד שיטות איטום, במבני בנייה קלה יהיה את הצורך להשתמש בחומרים מסוגים אחרים.

האם ניתן להשתמש בזפת וביריעות ביטומניות על בניה קלה?

חשוב לדעת, הגגות של מבני בניה קלה לא יהיו עמידים מספיק

בכדי שתוכלו לזפת אותם בזפת, והם גם לא יהיו מספיק עמידים בכדי שתוכלו להשתמש ביריעות ביטומניות עליהם. לרוב, מה שתצטרכו לעשות זה להשתמש בחומרים משחתים ופוליאוריטנים, כמו למשל סיקה וגם זיפקס.

חומרי האיטום האלו אכן יעשו את העבודה, והגגות של הבנייה הקלה אכן יהיו מספיק עמידים בכדי שתוכלו להשתמש בחומרים אלו עליהם. עוד יהיה כדאי לדעת כנראה, חומרי האיטום של הבנייה הקלה בדרך כלל יהיו יקרים יותר מאשר חומרים כמו יריעות ביטומניות, זפת איטום וכו'.

חומרי איטום בניה קלה יקרים יותר אך אפקטיביים מאוד

בכל מקרה, חשוב לדעת כי חומרי האיטום של בנייה קלה, גם אם מעט יקרים יותר מחומרי איטום רגילים, הם מאוד אפקטיביים. אתם תוכלו לקבל איטום מלא מפני מזג האוויר, כולל איטום מפני גשמים מרובים.

בין אם אתם מתכננים לבנות יחידת דיור בבנייה קלה, או שמא אתם מעוניינים לבנות מחסן, אנחנו ממליצים בחום לב להשים את הדגש הנכון על כל הנושא של איטום בניה קלה, שכן זה מה שיגן על הציוד שלכם בסופו של דבר. בהצלחה, אל תתפשרו על נושא האיטום!

יש לכם שאלות? צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם ולהציע לכם בתים בשיטת הבניה הקלה שהם גם מעוצבים, גם זולים וגם מגיעים במסגרת זמן קבועה מראש. אל תחכו למחר, אנחנו מחכים לכם.