כל היתרונות בבנייה קלה

שימו לב – קיים הבדל מהותי בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת". "בניה קלה", לרוב יתייחס לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת ואילו "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

בשנים האחרונות רואים בשטחי הבנייה קבלנים רבים, אשר בונים פרויקטים שונים באמצעות בנייה קלה ולא בשיטות הקונבנציונליות המוכרות לנו.
ההבדלים הרבים של שיטת בנייה זו, סוחפים לקוחות רבים להעדיף אופציה זו על פני השיטה המוכרת.

 

כל היתרונות בבנייה קלה

כאשר בונים מבנה בשיטת בנייה קלה תוך שימוש בחומרי גלם ייעודיים לכך, נוצרת פגיעה מינימאלית באיכות הסביבה, כמות האבק והלכלוך היא מועטה בלבד וזאת לעומת האבק והלכלוך הרב אשר קורים בשיטה הבנייה האחרת.
בנייה קלה היא תהליך מהיר ויעיל כיוון שמשתמשים בחלקים מוכנים בגדלים קבועים ומרכיבים אותם בשטח על פי התכנון. העבודה מזכירה אבני לגו כיוון שכל חלק מתחבר לחלק האחר וכך הם יוצרים יחד מבנה מאסיבי ויציב.
עקב ההתנהלות הייחודית, יש צורך בכמות קטנה יחסית של חומרי גלם ולכן סך ההוצאות עבור בניית המבנה הוא נמוך באופן משמעותי מול שיטות הבנייה המוכרות לנו. בתחשיב הסופי העלות היא נמוכה ויש לכך ביטוי כאשר מחפשים דירות למכירה בחדרה, ונהנים ממחיר נמוך יותר.
אף על פי שמדובר במעט חומרי גלם ובחלקים מוכנים, רמת האיתנות של הבניין היא גבוהה מאד. כל המבנים אשר נבנו כראוי בבנייה קלה על פי התקן, עומדים על תילם לאורך שנים רבות ללא כל תקלה.

 

 

תוספת למבנה קיים

דיירי בית פרטי או בניין משותף אשר קיבלו היתר להרחבתו, מתלבטים בין בנייה קונבנציונלית לבנייה קלה. במקרים רבים ההחלטה נופלת על בנייה קלה, לאור היתרונות שפורטו וגם עקב העובדה שהדיירים יכולים להמשיך להתגורר בביתם גם בתקופת הבנייה.
המלאכה הייחודית אשר מתבצעת בצורה חלקה באחד מחלקי המבנה אינה מפריעה לחיים הנורמטיביים, אין הרבה לכלוך ואין רעש כך שהצוותים עובדים לאורך פרק זמן מסוים ובסופו של דבר, הדיירים נהנים מהמרחב הנוסף אשר צורף לביתם.
מי שמחפש דירות למכירה בחדרה לדוגמה, יוכל ליהנות מהיצע נרחב מאד של דירות בכמה גדלים אשר ממוקמות בשכונות המובילות בעיר.

 

עלויות של פרויקטים בתחום הבנייה

כל אדם שמחליט לבנות בית או בניין מודע לכך שקשה מאד לדייק בעלותו של המיזם. תמיד נוצרים תרחישים חדשים, אשר מחייבים לבצע שינויים אשר עולים בממון רב. המגמה היא ליצור תקציב לכל אחד מהסעיפים בכתב הכמויות ולעשות כל שניתן כדי להיצמד לעלויות הללו ולא לזוז מהן.
כאשר בונים בבנייה קלה, בקוב המקרים אין שינויים מהותיים בהיקף הכספי הכולל של עלויות סעיפי הפרויקט.