בידוד רעשים בבניה קלה

בנייה קלה כבר ידועה כשיטת בנייה חדשנית, מתקדמת, ולא סתם טרנד חולף. יש לה המון יתרונות, ויותר ויותר גופים עסקיים ומוסדיים מעדיפים לעבור לשיטת הבנייה הקלה. אם נוסיף לכך את המודעות ההולכת וגוברת להשפעתנו על הסביבה והחשיבות לשמור על הסביבה, הרי שבנייה קלה בהחלט חוסכת באנרגיה ומתחשבת בסביבה. הבנייה הקלה מאפשרת בניית מבנה בזריזות, בחסכון זמן ואנרגיה, במינימום פגיעה במשאבי הטבע. אבל מה עושים לגבי הרעש?

בידוד רעש בבניה קלה

אחת השאלות שיותר מעסיקות את מי שגר בבית שנבנה בבנייה קלה, או מי שמחזיק מבנים בבנייה קלה מטעמים עסקיים, הוא הנושא של בידוד רעשים. הרי בטון מבודד נהדר, או לפחות מעל הממוצע, וכשמדובר בבידוד רעש בחדר, בידוד רעשי כביש או בידוד מרעש גשם, לא כולם יודעים כיצד להתמודד עם זה.

ישנם מספר חומרים בהם ניתן להיעזר על מנת לבצע בידוד רעשים בדירה או בחדר:

  1. שעם – השעם משמש מבודד תרמי מצוין. מקלפים את קליפת השעם מהעץ, טוחנים את החומר עד לגרגרים, מוסיפים שרף טבעי ודחוס, וכך הגרגרים נהפכים לבלוק, שמתפצל
  2. ללוחות אשר עוברים עיבוד. התוצאה? חומר מבודד למים, מבודד תרמי, ומשמש מבודד מצוין בעיקר עבור בידוד רעשים בדירה של בנייה קלה, כמו גם בידוד רעשי כביש. אם אתם עובדים במשרד שנבנה בבנייה קלה, למשל, תזדקקו לבודד את הרעשים החיצוניים על מנת לשמור על שקט במשרד.
  3. צמר סלעים – צמר סלעים עשוי ממינראלים של סלעים כמו בזלת, והצמר עוזר בעיקר כדי לבודד את הרעש. זהו חומר פופולארי בקרב בעלי מקצוע שעוסקים בבידוד רעשים בבית או במבנים של בנייה קלה.
  4. צמר זכוכית – צמר זכוכית עשוי מסיבים של פיברגלס ועוזר לבודד תקרות, גגות רעפים, קירות גבס, וכמובן בידוד רעש בחדר של מבנה העשוי מבנייה קלה.
  5. יריעות אקוסטיות – היריעה האקוסטית עוזרת גם כן לבודד רעש ונהדרת עבור בידוד רעש בנייה קלה. משתמשים בה לעיתים על מנת לבודד מבפנים מבנים גדולים היכולים להרעיש בסביבה כגון אולמות אירועים, מועדוני לילה, וכו'.
  6. יריעות אלומיניום – יריעות אלומינום מכילות בועות אוויר או סיבי פוליאסטר ועטופות ברדיד אלומיניום. היריעות עוזרות מאוד בבידוד רעשים בבית, וניתן להתקינן באמצעות איש מקצוע מנוסה.
  7. ספוג מלמין – ספוג מלמין וקצף מלמין הם חומרים נהדרים לבידוד רעש, אפשר להתקין אותם בקלות.
  8. קלקר – הקלקר משמש למילוי חללי קירות שנבנו בבנייה קלה, ונחשב לחומר מסייע בבידוד רעשים. מוזיקאים רבים משתמשים בו לבודד את האולפן שלהם, למשל.בידוד רעש בניה קלה

בידוד בבנייה קלה

חשוב לשים לב לאיטום מפני חדירה של מים. בנייה קלה מאפשרת בידוד אופטימאלי ומבטיחה בידוד תרמי מעולה וחיסכון בחשמל.

לעוד פרטים ושאלות אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר  03-9097093