האם בניה קלה בדרום עדיין רלוונטית?

שימו לב – קיים הבדל מהותי בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת". "בניה קלה", לרוב יתייחס לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת ואילו "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

כבר תקופה שהמדינה שלנו בקיפאון מסוים בעקבות חוסר היציבות הפוליטי, אנחנו לא עומדים לדבר על פוליטיקה אבל המצב הזה משפיע גם עלינו ועל כל תחום הבניה קלה בדרום, כאשר נופלים טילים על יישובי העוטף או אפילו על ישובים מרוחקים יותר הדבר פוגע לא רק בערך הנכס אלא בעיקר פוגע באלו אשר גרים בנכס. לאחרונה נשמעות שיחות של אנשי מקצוע כי הבניה בדרום יורדת באופן כללי אך מבנים אשר נבנים בשיטת בניה קלה בדרום יורדים עוד יותר. יצאנו לבדוק האם יש אמת בשמועות הללו.

תנופת בניה קלה בדרום

החלטנו להתחיל את מסענו דווקא לאזור המושמץ ביותר בדרום (מבחינת החזר השקעה בבניה) הלוא הם יישובי עוטף עזה, את הביקור שלנו עשינו בקיבוץ רוחמה אשר נמצא במיקום נפלא, מצד אחד הוא ממוקם בלב שדות ושטחים חקלאיים ובעונה המתאימה כל השטח שמסביב ליישוב מתמלא מרבדי פרחים אדומים ומרהיבים, הקירבה למרכז והשקט מסביב היו אמורים להצביע על אחד המקומות החמים ביותר מבחינת בניה בארץ.

ביקרנו בבית של משפחה בת 6 נפשות, 3 חתולים וכלב אשר סיימה את בנית ביתה ממש בחודשים האחרונים, את הבית הם החליטו לבנות בשילוב של שתי שיטות בניה, בניה קלאסית ובניה קלה, וכאשר הם נשאלים על ההבדל בין שיטות הבניה מנקודת מבטם הם מספקים לנו הבחנה מעניינת. "בתחילה חשבנו ששיטת הבניה הקלה היא בעלת אלמנט דקורטיבי יותר אך לא סמכנו עליה מספיק על מנת לבחור בה לעמוד לבדה, בדיעבד אני יכול להגיד שכל ההתמודדות מול הקבלנים, זמני עבודה ובעיות לא צפויות".

לאחר מכן המשכנו את מסענו דרומה וכל מה שראינו סביב היו עוד ועוד הרחבות של יישובים ועשרות בתים בבניה, מהשטח מקבלים את הרושם כי הדרום חווה כרגע תנופה בניה קלה וכי הרוח נושבת אל עבר עוד ועוד פרויקטים שיבנו כאן בשנים הקרובות.

מה בדבר עתודות בניה בדרום

בעודנו מדרימים חלפנו על פני כמה אזורים אשר תנופת הבניה בהם מובחנת מהכביש הראשי והחלטנו לקפוץ לבקר את העובדים בשטח, שמחנו לגלות כי האתר הראשון שהגענו אליו נבנה

בניה קלה בדרום מחיר למטר

בשיטת הבניה הקלה והעובד הנחמד הסכים להפסיק לכמה רגעים ולשוחח איתנו על כמות העבודה באזור. "תראה, אני כבר 40 שנה בענף הבניה והדרום מעולם לא היה בפריחה כמו היום. יותר ויותר אנשים עוברים לבניה קלה בדרום כיוון שהיא מתאימה במיוחד לתקציבים של הזוגות הצעירים שבורחים מיוקר המחיה במרכז, היא מתאימה למשפחות שיכולות לתכנן את הבית שלהם כאוות נפשם והיא מהירה וצפויה, אין הפתעות במהלך העבודה".

את חזרתנו הביתה עשינו כשאנחנו מאושרים, השמועות בדבר עתיד הבניה קלה בדרום היו מוקדמות, כרגע מסתמן כי הדרום זה המקום החם ביותר בארץ להקים בית. יש בו את כל מה שזוגות צעירים צריכים וחולמים עליו וגם אם הם עובדים בתל אביב הם יכולים להגיע למרכז בנסיעה נינוחה.

אם אתם מחפשים חברה שתדע לענות על כל האתגרים, חברה שכבר ראתה הכול ויכולה לסייע לכם באמצעות ניסיון ומקצוענות אז אתם חייבים לעצמכם לדבר עם א.ב.ד. בניה קלה עוד היום. איך עושים זאת? התקשרו ל- 03-9097093 או שלחו הודעה באתר ונחזור אליכם.