בניה קלה בכל חלקי הארץ עם א.ב.ד

בניה קלה הפכה כבר מזמן לנושא מדובר בארץ שלנו, כשאנחנו התחלנו לעסוק בבניה מתועשת על כל סוגיה אנשים עוד לא ידעו על מה מדובר וכיום, תחת כל עץ רענן נבנה בית בשיטת הבניה הקלה.
אין יותר מאושרים מאיתנו על כך כי סוג הבנייה האקולוגית, המהירה והאיכותית הזו תפסה כל כך חזק כיוון שאנו באמת ובתמים מאמינים כי זו הבניה של העתיד.

כל הארץ בניה קלה

לאחרונה אנו רואים הפשרת קרקעות נרחבת באזורים מסוימים בארץ על מנת להקל על העומס מהמרכז הרווי, בניה קלה בדרום או בניה קלה בצפון הן כבר עניין שגרתי באזורים אלו ומסייעים לזוגות ומשפחות צעירות להקים בית בישראל במחיר שפוי ומבלי להיכנס להרפתקה כלכלית שאף אחד לא יודע אם הוא ישרוד אותה.

באזור הדרום והצפון אנו מבחינים בתופעה של הרחבות קיבוצים אשר מלוות בדור הילדים ששב הביתה או בדם חדש שמגיע לסמטאות הקיבוץ. לא משנה באם מדובר על קיבוץ דפנה או מושב רוחמה, כנראה שתמצאו לפחות שניים או שלושה בתים שנבנים בשיטת הבניה הקלה. יצאנו לנסות ולהבין מדוע משפחות בוחרות בשיטה זו על פני שיטות מסורתיות.

בניה קלה בדרום

יצאנו לפגוש משפחה שלפני יומיים עברה לגור בביתה החדש במושב בדרום הארץ, המשפחה בת 6 הנפשות (ועוד 4 חיות מחמד) בחרה להקים את ביתה בשיטת הבניה הקלה ולאחר תקופה של כשנה הם סוף סוף עוברים לגור בביתם החדש.

מאברוק, מדוע בחרתם לבנות דווקא בשיטת הבניה הקלה?

"התלבטנו המון לפני כן ועשינו סקר שוק נרחב מאוד. העובדה שאנו מפרנסים ארבעה ילדים עם משכורת אחת נורמלית הכריחה אותנו לחפש אלטרנטיבות לשיטות הבניה המוכרות, לא מזמן היה גל בנייה נרחב במושב שלנו ובעוד אנו מסתובבים ובוחנים את הבתים החדשים שמנו לב שהבתים שנבנו בשיטת הבניה הזו גם עולים על הקרקע במהירות רבה יותר, גם העיצוב שלהם הרבה יותר דינמי ומעל הכול, תג המחיר שלהם הוא כזה שיכולנו להרשות לעצמנו".

תוכל לספר לנו מעט על המחקר שעשיתם ומה הטה את הכף לטובת בניה קלה?

"במחקר שעשינו ניסינו להבין חישוב של עלויות בניה בכל מיני סגנונות ובמגוון גדלים. מכיוון שיש לנו הרבה נפשות יחסית והדירה הקודמת שלנו הכריחה אותנו לחיות בצפיפות רצינו משהו שהילדים יוכלו להתרווח מעט, שלכלבים יהיה את הספוט שלהם ושלנו ההורים יהיה שקט.
לחשב מחיר סופי לבניה "רגילה", מסתבר, זה כמעט בלתי אפשרי. נפגשנו עם עשרות מומחים שעובדים בתחום שנים ואף אחד לא הסכים להתחייב על מחיר, כל אחד ניסה להציג לנו את כל התקלות והבלת"מים האפשריים ובמקום לעודד אותנו להשקיע בו הם פשוט הבריחו אותנו."

בניה קלה בדרום מחיר למטר

ואיך אתה מסכם את שיצא?

"לקח לנו יחסית הרבה זמן כל התהליך כי היו לנו בעיות תקציביות שידענו מראש שנצטרך לבנות בהפסקות. בסופו של דבר יצא בית מדהים וכל הילדים מרוצים. יותר חשוב מזה האישה מרוצה והכלבים מרוצים, אז אפשר להגיד שגם אני מרוצה.
הילדה הבכורה שלנו בדיוק חזרה מאילת ולא הייתה ביום המעבר, היא הרגישה כאילו היא עברה ממלון אחד למלון אחר. אני חושב שזו המחמאה הטובה ביותר שבת טיפש עשרה יכולה להגיד".

בנייה קלה במרכז

בנייה קלה במרכז היא כבר עניין שבשגרה, בדומה לבניה קלה בצפון אשר שם אנו רואים מבנים וותיקים (יחסית) שנבנו בסגנון הבניה הזה. מושבים רבים ובעלי בתים שרצו שילדיהם יישארו קרובים אליהם בחרו לבנות יחידות דיור מפנקות בשיטת הבניה הקלה, רבים מהם בחרו בשיטה זו בגלל נוחות הבניה והעובדה כי אין רעש נוראי באתר הבניה, מה שמאפשר המשך מגורים בסמוך לו מבלי להשתגע ולאבד את עצמך לדעת ברעש קדיחות וחפירות.

העובדה כי בבניה קלה המחיר למטר הוא אולי מעט יקר יותר מהבניה הרגילה לא מפחידה אנשים כיוון שבדיקה קצרה תגלה שאולי המחיר למטר בבניה קלה הוא יקר אבל בהשוואה לכל ההוצאות הלא צפויות, שכר העובדים, אישורים מיוחדים ושאר הפרמטרים של הבניה הקלאסית, המחיר למטר בבניה קלה יוצא משתלם באלפי מונים על פני בניה כבדה ורגילה. וכל זה עוד מבלי שדיברנו על העניין האקולוגי והעובדה כי ניתן לעצב את הבית בדיוק מושלם לפי צרכיכם ולפי רצונותיכם.

לפרטים נוספים אודות בניה קלה והאפשרויות הרבות שהיא מציעה לכם, התקשרו אלינו לא.ב.ד. בניה מתקדמת ותתחילו לחלום על הבית הבא שלכם גם מבלי לזכות בלוטו.
התקשר עכשיו – 03-9097093
או צרו קשר באמצעות האתר

בניה קלה במרכז מחיר למטר