מגמות חדשות בבניה המתקדמת בצפון ישראל

כאשר מסתכלים על הבניה בישראל, ובעיקר בצפון הארץ, אפשר לראות כי שיטות הבניה משתנות באופן תדיר. אם בעבר היינו רואים בניה סכמטית של בנייני שורות שנבנים מבטון, כיום אנחנו רואים שילוב של טכנולוגיות שונות ומגוון רב של שיטות בניה. במאמר זה אנחנו רוצים לסקור בעבורכם את המגמות החדשות בבניה המתקדמת בצפונה של המדינה כדי שתבינו לעומק את היתרונות הטמונים בבחירה בשיטת הבניה המתקדמת.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מובילה את שוק הבניה המתקדמת והירוקה בישראל וזאת בזכות שילוב ייחודי של טכנולוגיה מתקדמת ואנשי מקצוע מנוסים. בזכות הניסיון הרב שצברנו לאורך יותר מעשרים שנה של בניית בתים, ובזכות המאמץ המתמשך שלנו לשלב טכנולוגיה כדי לייצר מבנים איכותיים יותר, קיבלנו לאחרונה הכרה על ידי משרד המדען הראשי כחברת בניה חדשנית. לקבלת פרטים נוספים על הבתים שאנחנו בונים, אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר.

לפני הכול, מה זה בכלל בניה מתקדמת?

בואו ונתחיל דווקא מלדבר על מה זה בניה מתקדמת, ולאחר מכן נוכל לצלול אל עבר המגמות החדשות בבניה המתקדמת בצפון ישראל. ככלל אצבע אפשר להגיד כי הבניה המתקדמת מתאפיינת בשילוב בין טכנולוגיות חדשניות לבין שיטות בניה מוכרות. הטכנולוגיות החדשות מסייעות לנו לייצר חלקי בניה איכותיים יותר, שאף מספקים רמות בידוד גבוהות פי כמה מהמוכר, והן מתאפיינות בכך שהן מאפשרות חיסכון משמעותי בעלויות ובלוחות הזמנים של הפרויקט. בזכות תכנון דיגיטלי ומידול תלת ממדי שיטת בניה זו מספקת לנו את רמות הדיוק הגבוהות במיוחד, וכך אנחנו מסוגלים להימנע מטעויות ולספק לכם בית מוכן בפרק זמן שלא עולה על שמונה חודשים.

טכנולוגיות בניה מתקדמת בצפון – סקירה מהירה

טכנולוגיות בניה מתקדמת בצפון – סקירה מהירה

כאחת החברות המובילות את שוק הבניה בצפון, אנחנו מבינים טוב מאוד את החשיבות שיש לשילוב טכנולוגיות מתקדמות בהליך הבניה. ענף הבניה הוא אחד הענפים שנחשבים למזהמים ביותר, וגם לזה שפוגע באופן הישיר ביותר בקרקע, אך כחלק בלתי נפרד משילוב הטכנולוגיות אנחנו מקבלים פתרונות דיור אקולוגים יותר. קיימות טכנולוגיות רבות וחומרי גלם רבים עוד יותר אשר מסייעים לנו לבנות בתים איכותיים ואקולוגיים, בואו ונבחן כמה מהבולטים ביותר:

 • ייצור שלד הבית
  אחד מהדברים הראשונים שמייצרים בכל פרויקט בניה הוא שילדת המבנה. מדובר על הבסיס של כל פרויקט, אשר על פיו איכויות הבית ימדדו. בעזרת שילוב של טכנולוגיות חדשות אנחנו יכולים כיום לייצר שלדת מבנה אחידה ולא מחוררת, בשונה מהשיטות המקובלות שבהן כל חלק בשלדה חובר בנפרד ולאחר מכן היו מחוררים חלקים מסוימים כדי להעביר בהם את תשתיות החשמל. כחלק מהליך ייצור שלדת הבית, אנחנו משתמשים בפלדה איכותית במיוחד אשר נקראת פלדת LGS וכך המבנה כולו נהנה מיתרונות של יציבות לאורך שנים.

 • הדמיה תלת ממדית
  כחלק אינטגרלי מהליך בניית הבתים אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת, אנחנו משתמשים במודלים תלת ממדיים אשר מאפשרים לנו לתכנן בדיוק רב כל אספקט מהליך הבניה. כך למשל אנחנו מסוגלים להגיע לזוויות מדויקות שאותן אנחנו מייצרים על פי המפרט הספציפי שנדרש לכל פרויקט ופרויקט, מה שמתבטא בחיסכון אנרגטי וכלכלי.

מה צופן לבניה המתקדמת בצפון בעתיד?

ישנן כאמור עוד מגוון רחב של טכנולוגיות ושיטות בניה שבהן משתמשים בימינו, אך הטכנולוגיה והחדשנות האנושית לא נחה לרגע ואת החלק הבא אנחנו רוצים להקדיש לכמה מהטכנולוגיות החדישות ביותר שעתידות להיות חלק בלתי נפרד מתהליך בניית בית בצפון בעוד כמה שנים.

 • רחפנים
  רחפנים כבר נמצאים בשימוש של ענף הבניה ובעתיד אנחנו צופים כי יהיה להם תפקיד חשוב עוד יותר. כיום משתמשים ברחפנים כדי לסרוק מבנים, לזהות כשלים במבנה ולדייק פרויקטים מסובכים, אך בהמשך הדרך תפקידם עשוי להיות פרקטי עוד יותר.

 • הדפסת תלת ממד
  כבר שנים ארוכות שאנחנו שומעים על האפשרות שנדפיס בתים במדפסות ואנחנו עדיין ממתינים שהאפשרות הזו אכן תהיה ישימה ופרקטית, אך כבר כיום ישנם פרויקטים אשר בהם משתמשים בהדפסת תלת ממד באספקטים מסוימים. זה יכול להיות כדי לייצר דגם של הפרויקט בטרם יתחילו בבניה וזה יכול להיות כדי לייצר חלקים ספציפיים וייחודיים שיתאימו לעיצובים מקוריים.

 • BIM
  כל הנושא של שימוש בנתונים כדי לדייק את הליך הבניה כבר לוקח חלק חשוב בתהליכים שקיימים, אך בזכות Building Information Modeling אנחנו מסוגלים לרכז תהליכי עבודה של אנשים שונים אל תוך מודל אחד עדכני.

אומנם אי אפשר לדעת כיום אלו טכנולוגיות יכנסו בעתיד לענף הבניה, אך מהיכרותנו עם תחום הבניה בצפון אנחנו יכולים להגיד בוודאות כי קבלנים בצפון וחברות בנייה באזור זה יהיו מהראשונים בארץ לאמץ את הטכנולוגיות האיכותיות מבין האפשרויות הזמינות. אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת מחפשים בכל עת אחר עוד פתרונות טכנולוגיים שנוכל לאמץ ולהפוך לחלק אינטגרלי מהפרויקטים שלנו.