עליית הבניה הירוקה: איך האדריכלות בצפון הפכה לאקולוגית יותר

לאורך שנים הדיונים על משבר האקלים לא באמת מתקדמים לשום מקום. החור באוזון הוא דבר שאנחנו יודעים עליו כבר משנות ה – 90 וגרטה טונברי, הילדה שהפכה ללוחמת אקלים מפורסמת, כבר חוגגת בימים אלו את יום הולדתה העשרים. בכל הזמן הזה התקשורת והממשלות ברחבי העולם ממשיכים לדבר ולדסקס על האם הבעיה קיימת ואיך אפשר לפתור אותה אם בכלל. במקביל לדיונים האלו, תחום האדריכלות והבניה לא נח על השמרים, אלא עבר תהפוכות רבות כדי לשנות את פניו ולהציע בניה אקולוגית וירוקה יותר.

 השנים האחרונות יזכרו בהיסטוריה כעליית הבניה הירוקה ואנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת נרגשים להיות חלק בלתי נפרד מהמהפכה הזו. שינוי הגישה של חברות הבניה מורגש בשטח וכך, גם ללא התערבות ממשלתית, האדריכלות בצפון הפכה בעשור האחרון לאקולוגית יותר. במאמר זה אנחנו רוצים לבחון בקצרה כיצד התרחש השינוי הזה והאם עכשיו, כאשר המדינה העבירה בחוק את תו תקן הבניה הירוקה, נראה תנופה גדולה יותר או שמה מצב העניינים יישאר על כינו.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת קיימת מאז שנת 2001 ולאורך השנים האלו עמלנו במרץ על שכלול שיטות הבניה שלנו ובביצוע ואספקה של פתרונות מגורים איכותיים ומהירים בעבור המגזר הפרטי והעסקי. בכל שנה אנחנו בונים עשרות בתים ומבנים בעבור מגוון של לקוחות ומדי פרויקט אנחנו ממשיכים ללמוד ולהתפתח כדי להציע לך את הבית המושלם – לפרטים נוספים ולתיאום של שיחת הכרות צרו איתנו קשר עוד היום.

האדריכלות בצפון מובילה את הקיימות בבניה הישראלית

גם אם נשים את פעולות הממשלה בצד ולא נדבר בשלב זה על תו תקן ישראלי 5281 לבניה ירוקה, עדיין אפשר לראות כי בשטח השינוי החל מזמן והוא כבר נמצא בשלבים מתקדמים מאוד. אזור הצפון הוא אחד האזורים היפים והקסומים ביותר שיש לנו במדינה. השילוב ההרמוני של צמחייה, הרים, מאגרי מים וחיות הופך את האזור כולו לחלומי ולציורי. מאז ומעולם האדריכלות בצפון ניסתה לשמר את המאפיינים הגלומים בסביבה אל תוך העיצובים ואל תוך תהליכי הבניה. מספיק שנסתכל על קיבוצים כמו הגושרים או דן כדי לראות כיצד התכנון הסביבתי משתלב בצורה הרמונית עם התפתחות הקיבוצים הללו. הפופולריות של קיבוצים אלו והיתרונות המובנים שבה, כמו למשל שלווה ורוגע ואיכות חיים משופרת, הצליחה להוביל לכך שצורת הבניה הייחודית שבעבר הייתה ייחודית רק לצפון הארץ החלה להדרים וכיום אפשר לראות שיותר ויותר אדריכלים מכל הארץ מנסים לשלב את הסביבה עם הבית שהם בונים ומתכננים.

האדריכלות בצפון מובילה את הקיימות בבניה הישראלית

שיטת הבניה המתקדמת שלנו בא.ב.ד נמצאה כאחת האהובות על אדריכלים בצפון בזכות היכולת שלהם לתכנן את הבית בצורה מדויקת (בזכות חתכי הקיר שלנו ושיטת הבניה הדינמית שלנו), אך היא אהובה גם על הלקוחות בזכות התצורה הסופית המרשימה והתכונות האינהרנטיות של המבנה אשר מספקות ערכי בידוד גבוהים יותר מכל שיטת בניה אחרת ובזכות הליווי הצמוד שכל לקוח ולקוח מקבל אצלנו מטעמו של מנהל פרויקט מיומן.

מה צופן העתיד לבניה הירוקה? האם גם הבניה בדרום הופכת לאקולוגית יותר?

אנחנו לא נביאים ואנחנו לא מנסים להתחייב על כך שהתחזיות שלנו בהכרח יתגשמו, אבל לפי מצב העניינים כיום אפשר להגיד כמעט בוודאות ששיטות הבניה הירוקות והאקולוגיות יהיו השולטות בכיפה בשנים הקרובות. מעבר לעובדה שמדינת ישראל מחייבת כיום כל פרויקט שנבנה בשטחה לעמוד בחוקים ירוקים ואקולוגים, הלקוחות עצמם מגלים את היתרונות של מגורים בבית שלא צורך חשמל כדי להתקרר ונבנה מתוך מחשבה מעמיקה על כיווני האוויר וההשפעה הסביבתית.

כבר כיום אנחנו רואים כי הבניה בדרום מאמצת לחיקה יותר ויותר את הבניה המתקדמת והירוקה ואנחנו לא חושבים שמשהו יכול לעצור את המהפכה הזו. אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת פועלים במרץ כדי להמשיך ולשפר את איכות הבתים שלנו כל הזמן וזאת מתוך הבנה שתמיד אפשר לייצר משהו טוב יותר ולא ננוח ולא נשקוט בחיפושינו אחר פתרונות נוספים שיהפכו את החיים שלכם לאיכותיים יותר.

לתיאום של פגישת היכרות חייגו אלינו עוד היום.