חברות בניה בישראל – כיצד הבניה המתקדמת משנה את השוק

מדינת ישראל היא אחת המדינות הייחודיות ביותר בעולם. לא רק שאנחנו הישראלים מיוחדים, גם סיפור הקמת המדינה שלנו הוא נדיר. לא קיימות עוד הרבה מדינות שבתקופה כל כך קצרה הצליחו לבנות ולהקים מדינה מודרנית ומערבית, ועוד באזור מדברי. תפקידן של חברות בניה בישראל הוא אם כך מהותי ולאורך ההיסטוריה הן היו נדבך חשוב בפרויקטי התיישבות שונים. אבל בשנים האחרונות אנחנו רואים כי ענף הבניה כולו סובל מבעיות ובעוד אין לנו מקום לפרט את כל הבעיות, אנחנו רוצים להתמקד בדברים החיובים ובעיקר בשיטת הבניה המתקדמת שמשנה את השוק והופכת את הבניה בישראל לנגישה יותר.

הרבה חברות בניה בישראל התחילו בשנים האחרונות לעבור לבניה מתקדמת ובמאמר זה אנחנו רוצים לנסות ולהבין מה המניע שמאחורי המעבר הזה והאם הוא תורם גם לצרכן הסופי כמו שהוא תורם למדינה ולחברות הבניה.

התפתחות הבניה המתקדמת בישראל

התפתחות הבניה המתקדמת בישראל

במאמר אחר סקרנו כיצד החקיקה בישראל סייעה להשרשת הבניה המתקדמת בארץ ולכן הפעם נתעסק פחות בצד הבירוקרטי ויותר בצד הארגוני, וזאת כדי להבין מדוע חברות בניה בישראל החלו לאמץ את שיטת בניה זו. הבניה המתקדמת בישראל היא לא דבר חדש, למעשה את א.ב.ד בניה מתקדמת הקמנו כבר בשנת 2001 מתוך רצון לשלב בין טכנולוגיה לבין הנדסה בצורה איכותית ומבוקרת, אך בשנים האחרונות היא זוכה לתהילה וזאת בשל השיפור הגדול בטכנולוגיה.

עד לשנת 2019 בערך מרבית הבניה המתקדמת בישראל הייתה מבוססת על פתרונות בסיסיים כמו פנלים מבודדים וייצור במפעל של חלקי הבית השונים. אבל מאז החלו להיכנס לשוק מכונות חיתוך פלדה מתקדמות כמו אלו של חברת Howick או חתכי הקיר של חברת Knauf היתרון של הבניה המתקדמת נעשה מהותית גדול יותר אל מול שיטות בניה אחרות. בשנים האחרונות אנחנו רואים כי הבניה המתקדמת ממשיכה להתפתח ולאמץ לחיקה טכנולוגיות חדישות ושיטות עבודה מודרניות שמשלבות בין הנדסה אנושית לבין בינה מלאכותית ותהליכי מחשוב נרחבים.

כיאה למדינה שידועה בענף ההייטק שלה גם בענף הבניה ישראל מובילה את העולם ומכול חברות הבניה בישראל, שיטת הבניה שלנו בא.ב.ד אף מוכרת על ידי המדען הראשי לישראל ככזו שבשל עלותה, איכותה ופרק הזמן המהיר שנדרש להקימה, מסייעת בפועל במצוקת הדיור.

האם המעבר של חברות הבניה בישראל לבניה מתקדמת מורגש אצל הלקוחות?

אחת השאלות המרכזיות שאנחנו מקבלים מלקוחות שמתעניינים בבניית בית בשיטות בניה מתקדמות זה האם כדאי להם לבחור בשיטה זו על פני שיטות אחרות. לפני שנפרק את השאלה הזו לגורמים ונענה עליה, חשוב לנו להבהיר כי הדברים הנאמרים מיוחסים לשיטת הבניה המתקדמת שלנו ולאו דווקא מתאימים לכלל חברות הבניה בישראל. עכשיו מששמנו את ההבהרה הזו מאחורינו אפשר לעבור ולדבר על היתרונות שמרוויח הלקוח מבחירה בבניה מתקדמת.

  • תקציב ידוע מראש
    המשק הישראלי מושפע ממצב המשק העולמי ומזה תקופה ארוכה שישנה עלייה במשכנתאות ובתשואות הבנייה אשר משפיעות באופן ישיר על עלויות הבנייה. במרבית שיטות הבניה המחירים שמובטחים ללקוחות מראש הם הערכות שיתגשמו רק אם הפרויקט יתבצע ללא בעיות וללא עיכובים. במרבית המקרים זה לא המצב בסופו של יום והתקציב נוטה לתפוח. אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת תקבלו הצעת מחיר לבניית הבית והצעת המחיר הזו תהיה גם המחיר הסופי שתשלמו כאשר תקבלו את המפתחות לבית.
  • בניה מהירה ואיכותית
    שני הרכיבים הבולטים ביותר של שיטת הבניה המתקדמת שקורצים לחברות הבניה בישראל זה פרק הזמן המהיר שבו אפשר לבנות בתים והעובדה שהתוצרים שמתקבלים איכותיים יותר מאשר אלו שנבנו בשיטות ישנות. כאשר מסתכלים על המצב מנקודת המבט של הלקוח הוא יוצא נשכר פעמיים – גם הוא מקבל בית איכותי שמספק לו איכות חיים טובה יותר וגם הוא יודע מראש כמה זמן ייקח עד שבניית הבית תסתיים.

בא.ב.ד בניה מתקדמת תמצאו קטלוג בתים פרטיים איכותיים שתוכלו לבחור מתוכו, וזאת לצד האפשרות שיש לכם לבחור את האדריכל המועדף עליכם כדי לתכנן את בית חלומותיכם. בכל מקרה שלא יהיה, אנחנו מציעים לכם לדעת את התקציב ואת תאריך הכניסה לבית מבעוד מועד. לפרטים נוספים – צרו איתנו קשר.