מה המשמעות של בניה ירוקה ואקולוגית והאם הבניה בדרום תרוויח מכך?

ככל שהטכנולוגיה שלנו הולכת ומתקדמת, ככה אנחנו מוצאים פתרונות איכותיים ויעילים יותר לבעיות שהיו לנו בעבר. בהקשר זה תחום הבניה לא שונה במהותו מתחומים אחרים, וממש כמו כל התקדמות טכנולוגית, גם בענף הבניה אנחנו רואים עלייה מתמדת ביתרונות שיש לשימוש בטכנולוגיה. עד לפני כמה שנים מרבית הבתים והמבנים בישראל היו מוקמים בשיטות מסורתיות שדרשו פגיעה בקרקע ובסביבה, וזאת בנוסף להליכי הייצור של חומרי הגלם עצמם שדורשים עיבוד מזהם גם הם. לפי הערכות בעולם לענף הבניה יש השפעה ישירה ומהותית על זיהום האוויר ואם נכניס למשוואה גם את השימוש במבנים, אז נראה כי לענף הבניה יש את ההשפעה הגדולה ביותר על איכות חיינו.

כדי להתמודד עם משבר האקלים ועדיין לספק פתרונות דיור איכותיים, עמלנו זמן רב על פיתוח ושכלול שיטת הבניה שלנו ובמאמר זה אנחנו רוצים להסביר מעט על המשמעות של בניה ירוקה ואקולוגית, להראות כיצד שיטת הבניה המתקדמת שלנו מתיישרת לפי קו זה ובסופו של דבר גם ניגע באחת השאלות הבוערות ביותר – האם הבניה בדרום תרוויח משיטות הבניה החדשות.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת היא החברה המובילה בישראל בתחומה והיא אחראית על בנייתם של אלפי בתים ברחבי הארץ בשנים האחרונות, דבר שאפילו הביא את מנחם הורוביץ בתוכניתו "שווה בדיקה" לבחון אותנו ואת תוצרינו ולהתרשם עמוקות. לפרטים נוספים על שיטת הבניה שלנו – צרו איתנו קשר.

מה זה אומר בניה ירוקה ואקולוגית?

מה זה אומר בניה ירוקה ואקולוגית?

אם נתייחס לתו תקן הבניה הירוקה שנקבע כתו התקן המחייב בישראל נוכל לראות כי הגדרות הבניה הירוקה שמות דגש רב על כמה פרמטרים עיקריים – חומרי הגלם, תכנון סביבתי ורמת תפעול אנרגטית. כמובן שישנם עוד פרמטרים נוספים, אך בבחינה מעמיקה אלו עומדים בבסיס הרעיון של הבניה הירוקה והאקולוגית. אצלנו בחברת א.ב.ד בניה מתקדמת משתמשים בחומרי הגלם המתקדמים ביותר בעולם, כמו למשל חתכי קיר של חברת Knauf, פלדת LGS ומכונות החיתוך של Hawick. כל אלו יחדיו, ועוד גורמים שעליהם תוכלו לקרוא בהרחבה כאן, מספקים את רמת הבידוד הגבוהה ביותר (פי חמש משיטות בניה אחרות) ועושים זאת לאורך זמן רב ללא הצורך בתחזוקה מסובכת.

בעזרת תכנון הנדסי קפדני ומידול אדריכלי תלת ממדי, הצוותים המקצועיים שלנו מוודאים את כל חלקי התוכנית ומתקנים את הבעיות שעולות לאורך התהליך. כל זאת נעשה כדי להבטיח שהשימוש בבית יהיה הנוח והמיטבי, אך באותה הנשימה, כדי לצמצם את ייצור הפסולת ולדייק את הייצור ברמת המילימטר. הליך הבניה הייחודי שלנו נעשה או במפעל או בשטח, בהתאם לצרכי הפרויקט, ובכל מקרה אנחנו מייצרים חלקים בדיוק לפי המידות הדרושות ולפי תוכנית המתאר של הבית כך שהבית נבנה במהירות, ביעילות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כיצד תשפיע הבניה הירוקה על הבניה בדרום?

נכון להיום ישנן כמה בעיות עיקריות כאשר מדברים על הנושא של בניה בדרום. הבעיה הראשונה והמרכזית היא חוסר בעתודות בניה ובתשתיות שמקשרות בצורה אפקטיבית בין הפריפריה לבין המרכז. אלו הן בעיות מהותיות שיש לתת עליהן את הדעת, אך בתפקידנו כחברת בניה אין באפשרותו לפתור בעיות אלו. מה שכן, הבניה הירוקה יכולה להשפיע על הבניה בדרום בדרכים שעלולות לעורר את השטח ולהגביר את הלחץ שיוביל לפתרון הבעיות האלו.

הבניה הירוקה שלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת מבוססת על חומרי גלם איכותיים אשר יכולים לעמוד בתנאי אקלים קיצוניים ובהפרשי טמפרטורות שמאפיינים את אזור הדרום. בשונה מהבניה המסורתית בדרום, הבניה שלנו תחזיק מעמד לאורך שנים רבות ללא בלאי ותספק רמת בידוד גבוהה יותר שיכולה להגיע לפי חמישה מאשר בשיטות בניה קונבנציונליות. אך יותר מכל אלו יש לנו שני יתרונות מהותיים – אנחנו מתחייבים על פרק זמן שלא עולה על שמונה חודשים כדי לסיים את בניית הבית ואנחנו מתחייבים על התקציב מראש. בלי חריגות, בלי בלת"מים ובלי הפתעות בסוף הדרך.

לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום.