כיצד בניה מתקדמת בצפון יכולה להועיל לפיתוח עתידי של ישראל?

הבניה בצפון הארץ הולכת ומסתעפת בשנים האחרונות וזאת בעקבות שינויים בחוקי הבניה ובתקנות הבניה האזוריות. אבל אף על פי שההליכים הבירוקרטיים עלולים להיות סבוכים, ישנה שיטת בניה שפוסחת מעל המכשולים האלו בזכות החדשנות הטמונה בה ובזכות היתרונות שהיא מציעה גם בעבור הדיירים, אך חשוב מכך, בעבור הסביבה. במאמר זה אנחנו רוצים להציג בפניכם כיצד הבניה המתקדמת בצפון מסייעת כבר עכשיו לשימור סביבתי של צפון הארץ, אך הפוטנציאל שיש לשיטה זו עדיין לא ממוצה ולכן נציג גם את האפשרויות שעוד עתידות להגיע.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מובילה את תחום הבניה המתקדמת והירוקה בישראל זה שנים ארוכות. בזכות הטכנולוגיה הייחודית שבה אנחנו משתמשים, ובזכות הניסיון העשיר שלנו בבנייה של מאות בתים בשנה, אנחנו מציעים ללקוחותינו פתרונות דיור איכותיים וייחודיים שנבנים בפרק זמן שלא עולה על שמונה חודשים. לפרטים נוספים – צרו איתנו קשר עוד היום.

מה תורמת בניה מתקדמת לצפון?

מה תורמת בניה מתקדמת לצפון?

ישנם יתרונות רבים שהבניה המתקדמת מציעה לאזור הצפון, ולא רק לו, אך נתחיל דווקא מהיתרון הבסיסי ביותר והוא שימור הקרקע והסביבה. על פי תו תקן הבניה הירוקה בישראל (ת"י 5281) כל מבנה שמוקם בישראל חייב לעמוד בתקנות קפדניות שבוחנות מספר פרמטרים אשר נעים על מנעד רחב בין חומרי הגלם שבהם משתמשים ועד פיתוח סביבתי של האזור בו מקימים את המבנה. החשיבה שמאחורי תו התקן מראה כי המדינה מבינה את האחריות שיש לענף הבניה על איכות הסביבה, ואת החשיבות שיש בפיתוח סביבתי שמבוצע בצורה הרמונית ומתוכננת לצד פיתוח אזורי מגורים.

כדי להשלים את התמונה בצורה הטובה ביותר, בואו ונראה כיצד הבניה המתקדמת משיקה לתו תקן הבניה הירוקה וכיצד קווים אלו מסייעים לשמירה על צפון הארץ:

  • בניה נקודתית
    בשונה משיטות בניה אשר דורשות פגיעה מאסיבית בקרקע, שיטת הבניה המתקדמת שלנו לא דורשת פגיעה כזו. בעזרת תכנון מדויק ומחושב אנחנו מסוגלים לייצר בתים פרטיים איכותיים  תוך שמירה על מתחם הבניה נקי ומסודר, ללא מכונות כבדות ובלגן.
  • צמצום זיהום האוויר
    בשנים האחרונות נושא האקלים זוכה לתשומת לב ציבורית וממשלתית אשר מובילה לנקיטת צעדים פרקטיים לצמצום זיהום האוויר. שיטת הבניה המתקדמת מבוססת על חומרי גלם איכותיים אשר הליך עיבודם וייצורם לא כרוך בזיהום סביבתי, אך הם מספקים ערכי בידוד תרמי ואקוסטי הגבוהים פי חמש משיטות אחרות ובכך נחסך השימוש במזגן כדי לקרר או לחמם את הבית.
  • פיתוח סביבתי
    אדריכלים בצפון מנסים תמיד לייצר הרמוניה בין הבית לבין המיקום שבו הוא נבנה ולפעמים הם מוגבלים בתכנונם בשל חומרי הגלם. הבניה המתקדמת בצפון מאפשרת לאדריכלים משחק כמעט בלתי מוגבל מבחינת התכנון האדריכלי, וזאת בזכות חומרי הגלם שלנו ובראשם חתכי הקיר של חברת Knauf ושיטות המידול המתקדמות שלנו.

איך הבניה המתקדמת בצפון תורמת לשאר המדינה?

אחת מהבעיות הגדולות ביותר של מדינת ישראל היא הצפיפות הרבה שיש באזורים מסוימים, כמו למשל תל אביב וגוש דן, וכך למעשה הנוחות והמהירות שבה אפשר לבנות בתים בשיטת הבניה המתקדמת היא היתרון המרכזי שיש לשיטה זו. ככל שיותר משפחות וזוגות צעירים יגלו כי באפשרותם לבנות את בית חלומותיהם בתקציב ידוע מראש ובפרק זמן שפוי שלא עולה על שמונה חודשים, כך גדל הסיכוי שיותר אנשים יעברו לצפון כדי להגשים את חלומם ולחיות באיכות חיים שונה מזו שמוכרת להם מהמרכז.

השינוי הזה הוא רק קצה המזלג, הבניה המתקדמת גם עמידה יותר בפני פגעי מזג האוויר והיא גם עמידה יותר בפני רעידות אדמה. מדובר על שיטת בניה ייחודית שמבוססת על ניסיון אדריכלי והנדסי רב שנים שמחוזק על ידי מכונות וטכנולוגיה מתקדמת. אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת תגלו כי הצלחנו לשלב בין טכנולוגיה לאנושות בצורה המיטבית ולצד בניית ביתכם בשיטה המתקדמת ביותר, נדאג שיהיה גם איש בשר ודם שילווה אתכם לאורך כל הפרויקט.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר עוד היום.