על מה מדברים כשאומרים בנייה מתועשת?

בשנים האחרונות העולם כולו נעשה מודע יותר ויותר להשלכות וההרס הרב שבני האדם משאירים אחריהם, ההתחממות הגלובלית היא אחד הנושאים הנפיצים והחמים ביותר שיש כיום (נפיץ כי יש כאלו שבוחרים לא להאמין למחקרים).

אנחנו בא.ב.ד. בנייה קלה מתמחים בבנייה מתועשת אשר מסייעת להפחתת זיהום האוויר במהלך הבנייה ומאפשרת בנייה קלה ונוחה מבלי לפגוע באיכות המבנה ומבלי לזהם את כדור הארץ. למען אלו שעדיין לא בדיוק מבינים מה זה אומר בנייה מתועשת ולמען אלו שלאו דווקא מסכימים עם ההתחממות הגלובלית הכנו את המאמר הזה.

בנייה מתועשת – הרקע

על רגל אחת נסביר כי בנייה מתועשת מתארת שיטת בנייה בה המבנה מיוצר במפעל ומועבר לשטח להרכבתו בצורה המהירה והנוחה ביותר. יש אנשים אשר מתייחסים לבנייה טרומית כסוג מסוים של בנייה מתועשת ויש המתייחסים לבנייה מתועשת כשם כללי וגנרי המכיל בתוכו גם את הבנייה הטרומית.  למעשה כאשר מדברים על בנייה מתועשת מתכוונים אל תהליך הבנייה בכללותו ולא אל כל הרכיבים הספציפיים בנפרד. לפרטים נוספים אודות שיטת הבניה הקלה והשלבים.

 בנייה טרומית חדישה

אם נבחן את ההיסטוריה של הבנייה נגלה כי היו שימושים בבנייה מתועשת עוד משחר ההיסטוריה ואם נדייק אז נציין את 1624 כשנת המפתח הראשונה. בשנה זו בנו בניין בשם "הבית הגדול" (The Great House) בבוסטון והעבירו אותו כמעט בשלמותו להתיישבות אמריקאית בשם קייפ אן (Cape Ann).
שיטת בנייה זו הייתה מאפיין מרכזי בקולוניות שצצו מעבר לים וכך למשל הבריטים העבירו מאות יחידות דיור לאוסטרליה כאשר החלו ליישב את האי.

לאט לאט עם השנים סגנון הבנייה הזה הפך להיות מזוהה יותר עם הבנייה הניידת והיה מאופיין בדלות ובחוסר יצירתיות אך בשנים האחרונות החלו להבין כי לסוג הבנייה הזה יתרונות רבים וכי כיום, בעזרת הטכנולוגיה שהתפתחה, ניתן לייצר מבנים מורכבים באמצעות בנייה מתועשת.

יתרונות הבנייה המתועשת

  • ידידותית לסביבה- בנייה מתועשת (על כל סוגיה הכוללים- בנייה טרומית, בנייה מודולרית, בנייה ירוקה וכו') מאופיינת בכך שהיא דורשת פחות אנרגיה מיותרת ופחות מזהמת. בשיטות הבנייה הקונבנציונליות משתמשים ביותר חומר גלם ממה שצריך כי ידוע שחלק יאבד בדרך או ייהרס, כמו כן הקידוחים והרעש החזק באתר הבנייה מזהמים מאוד את
    האדמה והאזור, מה שלא קורה בבנייה מתועשת שמאופיינת בדיוק רב.
  • חיסכון כלכלי- כיוון שהכול מיוצר מראש במפעל אז ידוע מראש כל החומר שתצטרכו להשתמש בו ואין הפתעות או חוסרים. אומנם חומרי הגלם יקרים יותר אך יש צורך בפחות מהם על מנת לייצר את אותו גודל של בית.
  • גמישות- העובדה כי הבנייה המתועשת נעשית במפעל סגור ומבוקר מאפשרת גמישות הן מחשבתית והן בתוספות שרוצים להרכיב.
  • בקרת איכות- גם כאן העובדה כי הכול מיוצר מראש במפעל מאפשרת למנהל לפקח בקפדנות על התוצרים שיוצאים מהמפעל.
  • לא מפריעים לשכנים- כאשר תבנו את ביתכם בשיטה הבנייה המתועשת תגלו כי אין צורך לקדוח בראש של השכנים ולהפריע את מנוחתם, אפשר לבנות בית מרהיב ומרשים במינימום רעש.
  • פחות זמן- בבנייה קלאסית יש בלת"מים באופן קבוע לעומת הבנייה המתועשת שמוכרחה להיות מדוייקת יותר ובממוצע לוקחת כחצי מזמן הבנייה לו הייתם בונים את אותו הבית בשיטות קונבנציונליות.

בנייה מתועשת איכותית

סגנון הבנייה המתועשת ממשיך לצבור פופולריות ככל שהימים עוברים ויש אנשים אשר חוזים כי בקרוב לא נתקל עוד בבנייה המיושנת המיוצרת כולה בשטח וכי עולם הבנייה עומד בפני שינויים משמעותיים. אנחנו בא.ב.ד. בנייה קלה מתמחים בנייה מתועשת על כל סוגיה ונשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה, התייעצות או מחשבה שיש לכם על הנושא. אתם מוזמנים בינתיים להיכנס למאמר שלנו על עלות הבנייה הקלה על מנת ולהתחיל לקבל מושג על סדר הגודל של המחיר.

אל תהססו ואל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום ונתחיל לעבוד על הבית החדש שלכם ביחד 03-9097093.