מטבחים – לספק מטבח איכותי בכל מבנה

כשאנחנו חושבים על בניית מטבח למבנה, אז המחשבה הראשונה שעולה לנו בראש, בצדק או לא בצדק, זה מטבח למבנה מגורים קלאסי, דירה, בית פרטי. מדובר על מטבח גדול שאמור לשרת זוג או משפחה עם מספר נפשות, תלוי בגודל המשפחה ומן הסתם זה גם תלוי בגודל המבנה.

אך התחום לא מתחיל ונגמר אך ורק במבנים גדולים, במטבחים שמיועדים לדירות, בתים פרטיים או כל סוג אחר של מבנה "רגיל" שאמור לשרת משפחה. אנחנו יודעים שיש מבנים נוספים אשר גם בהם אפשר למצוא מטבחים שמספקים את הדיירים שמגיעים אל המקום באופן חד פעמי או באופן קבוע.

כך למשל אנחנו יכולים למצוא מטבח ביחידות דיור חיצוניות למבנה הרגיל, אנחנו יכולים למצוא מטבחים ביחידות נופש כאלה ואחרות, ניתן למצוא גם ביחידות דיור זמניות כאלה שנבנו בבנייה קלה ומיועדות לשימוש לתקופה קצרה ועוד. זה נכון בין אם מדובר במבנה שמיועד לשימוש עבור המגזר הפרטי או המגזר העסקי.

מטבח כפרי בניה קלה

מן הסתם, קיים הבדל עצום בין תכנון של מטבחים למבנים רגילים לבין מטבחים שמיועדים למבנים שסקרנו זה עתה או דומים להם. ההבדלים קיימים בנקודות שונות, כפי שנוכל לראות מיד, ומכאן גם אפשר להסיק שאופי התכנון של המטבח הוא שונה לחלוטין. אנחנו לא יכולים להתייחס לפרמטרים מסוימים בצורה דומה ואנחנו לא יכולים להחליט שאנחנו יוצרים את אותה תוכנית עבודה, מאחר וקיימים הבדלים, כאמור, בין סוגי המבנים.

לפני שאנחנו נתייחס לכל זה, חשוב לומר, שברמת העיקרון המטבח אמור לשרת אותנו בצורה דומה במקרים רבים, אך מן הסתם, כאשר המבנה הוא קטן יותר או שהשימוש בו הוא זמני, אז נצטרך לוותר על חלק מהאופציות שקיים במטבח רגיל, ולהתייחס רק לדברים העיקריים והמשמעותיים שהוא יכול לספק לנו.

ההבדלים שבין מבנה רגיל למבנה אחרים

ההבדלים העיקרים שבין מבנה רגיל, דירה או בית פרטי לבין מבנה כגון יחידת נופש או יחידת דיור, נובעים בגודל של המבנים, בסביבה שלהם וכן באופי השימוש שאנחנו עושים בשני המקומות. מן הסתם, יחידות נופש או יחידות דיור חיצוניות הן הרבה יותר קטנות, מינימליסטיות, והן עשויות במקרים רבים מבניה קלה ולא מבנייה רגילה, מה שמחייב התאמות גם בתכנון והקמת המטבח.

לגבי אופי השימוש, אז זה תלוי, יחידת דיור חיצונית יכולה לשמש לדיור קבע במקרים מסוימים, אך עדיין סביר להניח שבגלל גודלה לא נתקין שם מטבח בסדר גודל של דירה רגילה.

כיצד מתכננים הקמת מטבח ביחידה שונה

כמו שציינו, צריך להתייחס למספר גורמים, למשל, לגודל השטח שעומד לרשותנו, לסוג ואופי המבנה, לצרכים בסיסיים ואחרים שניתן לספק באמצעות מטבח שכזה, וכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון כיצד המטבח משתלב עם שאר החללים של המבנה, כך שיהיה ניתן לעבוד בו בצורה טובה, נוחה ובטוחה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים