תפקידה של הבנייה המתקדמת בתו תקן הבניה הירוקה

בשנים האחרונות הנושא של שמירה על הסביבה תופס את הבמה המרכזית. גופים וארגונים סביבתיים שבעבר נתפסו כקיקיונים ונישתיים מצאו את דרכם אל המיינסטרים ולראייה אפשר להביט בחוקי מדינת ישראל. בחודש מרץ 2022 מדינת ישראל שינתה את חוקי הבניה בשטחה והכילה את תו תקן הבניה הירוקה כמחייב לכל מבנה שמוקם בישראל. במאמר זה אנחנו רוצים להבין את תפקידה של הבנייה המתקדמת בתו תקן זה ולראות כיצד שיטת בנייה זו יכולה גם לסייע במלחמה נגד מצוקת הדיור.

חברת א.ב.ד בנייה מתקדמת היא מהמובילות ומהוותיקות בישראל. עם ניסיון של שנים ועשרות פרויקטים חדשים בכל שנה, פיתחנו ושיכללנו לאורך הזמן את צורת העבודה שלנו וכיום אנחנו גאים להציע ללקוחותינו שילוב ייחודי של טכנולוגיה מתקדמת וצוות מקצועי ואנושי שילוו אתכם לאורך שלבי הפרויקט. לפרטים נוספים על שירותינו – צרו איתנו קשר עוד היום.

מעט על תו התקן לבנייה ירוקה ועל הבנייה המתקדמת

תו התקן לבנייה ירוקה, המכונה גם ת"י 5281, קובע סדרה של מבחנים קבועים שעל פיהם כל מבנה מקבל דירוג ששיקולו יקבע האם המבנה עומד בתקנים או לא. התקן הספציפי הזה בוחן את מכלול שלבי הבנייה – שימוש בקרקע, טכנולוגיה, איכות החיים במבנה, תפקוד אנרגטי ועוד. הבנייה המתקדמת היא כזו שמבוססת על חומרי גלם מתקדמים ועל טכנולוגיה חדישה כדי לייצר מבנים איכותיים יותר בפרק זמן מהיר יותר, תוצאת לוואי של חומרי הגלם היא זיהום פחות של הסביבה אך זוהי רק נקודה אחת שמחברת בין הבנייה הירוקה לבין הבנייה המתקדמת.

הדברים שהופכים את הבנייה המתקדמת לירוקה על פי תו התקן

הדברים שהופכים את הבנייה המתקדמת לירוקה על פי תו התקן

  • סעיף האנרגיה
    בסעיף של שבוחן את האנרגיה מודדים פרמטרים כמו בידוד המבנה ושימוש באנרגיות מתחדשות וירוקות. שיטת הבנייה המתקדמת שלנו בא.ב.ד כוללת שילוב של חומרי גלם איכותיים וחדשניים אשר יחד מספקים רמת בידוד תרמי גבוהה פי חמישה מאשר שיטות בנייה אחרות ואופן ייצורם של חומרי הגלם לא כרוך בזיהום נרחב של הסביבה כפי שהליך הייצור של חומרי הגלם המסורתיים דורש. בנוסף, העיצוב ההנדסי והאדריכלי הקפדני שלנו שם דגש על התאורה הטבעית וכיווני האוויר כדי להתאים את התוצרים לבנייה בדרום ובצפון הארץ בצורה פרטנית.
  • סעיף החדשנות
    אחד הפרמטרים שבהם נבחנת הבנייה מוגדר כסעיף החדשנות וזהו סעיף מעניין שבוחן את הטכנולוגיה ואת אופני הייצור עצמם. סעיף זה בא לעודד חברות בנייה בישראל לאתר ולפתח דרכים אקולוגיות ואיכותיות יותר לבנות את בתיהם ואנחנו בא.ב.ד בנייה מתקדמת גאים בהכרה שקיבלנו ממשרד המדען הראשי שהכריז עלינו כחברה חדשנית.
  • סעיף השימוש במבנה
    ישנם כמה סעיפים שבוחנים את השימוש במבנה, כאשר חלקם שמים את הדגש על שלבי הבנייה וחלקם על השימוש לאחר הבנייה. שיטות העבודה שלנו משלבות בשני המקרים פתרונות מקוריים ואיכותיים לבעיות מוכרות. כך למשל שיטת ההרכבה הייחודית של המבנים שלנו ונהלי העבודה מבטיחים עבודה בטוחה, והתוצרים שאנחנו מספקים מציעים ללקוחותינו רמת חיים גבוהה בעזרת בידוד אקוסטי ותרמי גבוהים.

בנייה מתקדמת בדרום הארץ ובצפונה כפתרון אקולוגי

קיימים עוד קווים משיקים רבים בין שיטת הבנייה המתקדמת לבין תו התקן של הבנייה הירוקה בישראל, אך שלושת הסעיפים שהדגשנו בחלק הקודם הם אולי החשובים מכולם. מעבר לקווים המקבילים האלו רצינו להפנות את תשומת ליבכם לעוד כמה יתרונות שיש לבנייה המתקדמת שלנו לבעיות נקודתיות שקיימות בישראל ובראשן מצוקת הדיור. כחלק מארסנל שיטות העבודה שלנו יש לנו את האפשרות לייצר חלקים מהבית במפעל וכך למעשה אנחנו יכולים לספק בתים מוכנים בפרק זמן קצר מהרגיל ועדיין להקפיד על איכותם.

מעבר לכך, איכות הבנייה שלנו היא ברמה הגבוהה ביותר כך שהיא מתאימה באופן מושלם ליישוב הפריפריה ואזורים שעשויים להיות בעייתיים לבנייה. ההתאמה המלאה שאנחנו מבצעים לכל פרויקט ופרויקט מסייעת לנו לבצע שינויים ולאתר את דרכי הפעולה הטובות ביותר למען אותו פרויקט. לרשותנו עומדים כלים מתקדמים וצוותים מקצועיים אשר מנוסים בפתרון בעיות ובמציאת פתרונות איכותיים ואת כל זה אנחנו שמחים ונרגשים להציע בנייה איכותית לתושבי צפון הארץ ודרומה אשר מחפשים פתרונות דיור ולא רוצים להתפשר על מהומה.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר בא.ב.ד בנייה מתקדמת.