בניה מתקדמת בדרום – פתרון תיירותי מהמעלה הראשונה

הפעם אנחנו רוצים לדבר על הבניה המתקדמת מנקודת מבט מעט אחרת. במקום להתייחס להשפעות של הבניה המתקדמת על אדריכלים ועל צרכנים, אנחנו רוצים להסתכל על התיירות.

התיירות הישראלית, הן הפנימית והן החיצונית, משנה את פניה והדגש מושם כרגע על תיירות אקולוגית ועל יצירת חוויות. אזור הדרום בארץ זוכה להתייחסות רבה בכל הקשור להפרחת השממה וליצירת מקומות מגורים, אך במקביל מדובר גם על אזור תיירותי מהמעלה הראשונה שבעזרת הבניה המתקדמת בו אפשר לייצר פתרונות מגורים ותיירותיים איכותיים.

אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת, מתמחים בשיטות בניה מתקדמות וייחודיות אשר משלבות בין טכנולוגיה מתקדמת לבין חדשנות מחשבתית והנדסית. לאורך שנות פעילותנו ביצענו פרויקטים רבים של בניה בדרום ובצפון הארץ, ולמעשה לאורכה ולרוחבה של המדינה כולה, ונשמח לעמוד לשרותכם – לפרטים נוספים צרו קשר.

מה הופך את הבניה המתקדמת בדרום למתאימה ביותר

מה הופך את הבניה המתקדמת בדרום למתאימה ביותר

מעבר לעובדה שבניה מתקדמת בדרום מאפשרת מגורים איכותיים יותר, שיטת הבניה הזו מסוגלת לשפר את איכות מבני התיירות ולספק למבקרים חוויה יוצאת דופן שמשלבת בין חדשנות לבין טבע פראי. מהירות הבניה והעובדה כי מדובר על בניה אקולוגית וירוקה משלבות בתוכן את כל הצרכים של אזור הדרום ובחלק זה של המאמר אנחנו רוצים לפרט בפניכם כמה מהתכונות המרכזיות של שיטת הבניה המתקדמת אשר הופכות אותה לשיטה המתאימה ביותר לדרום הארץ.

 • התאמה לתוואי הקרקע
  אזור הדרום, ובעיקר האזורים הלא מיושבים, הוא אזור לא אחיד מבחינת תוואי הקרקע. על פני אותו שטח יכול להיות שוני מהותי בתוואי הקרקע אשר במצב רגיל ידרוש מאיתנו עבודה מקדימה רצינית כדי שרק נוכל להתחיל את הבניה. שיטת הבניה המתקדמת שלנו בא.ב.ד מבוססת על הנחה של כלונסאות שעל גביהן אנחנו בונים את הבית. דרך פעולה זו מאפשרת התמודדות עם כל תוואי שטח. לאיחר שיישרנו את השטח והכנו אותו לעבודה, הכלונסאות מונחות על הקרקע ועליהן יוצב הבית.
  לקריאה נוספת על האלמנטים שהופכים את שיטת הבניה המתקדמת שלנו לישרה כפלס.
 • התמודדות עם פגעי הזמן והסביבה
  בבואנו לבחון התאמה של שיטת הבניה המתקדמת לדרום אנחנו צריכים להתייחס לכמה גורמים מהותיים ובראשם האקלים החם והמדברי ששורר באזור הדרום. בשיטות בניה אחרות אשר מבוססות על לבנים או חומרי גלם מסוג זה מתקיימת תופעת סדיקה אשר מחמירה עם השנים. תופעה זו נמנעת בשיטת הבניה שלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת בשל העובדה שאנחנו מייצרים את שלדת המבנה  ועליה מרכיבים חתכי קיר מיוחדים שאחד היתרונות שלהם הוא שאין בהם סדיקה. השלד קל משקל ומתאים את עצמו לתנודות קרקע וכך הבית אינו נסדק בשל תנועות קרקע טבעיות שקורות כל הזמן.
  לקריאה נוספת על תופעת הסדיקה והעדרה בבניה הקלה והמתקדמת.
 • בידוד תרמי איכותי
  עוד נדבך שאנחנו צריכים להתייחס אליו לגבי בניה באזור הדרום הוא האקלים הייחודי ששורר באזור זה. בעוד שבשעות היום מזג האוויר נוטה להיות חם ויבש, בלילות הוא משתנה לחלוטין והטמפרטורות צונחות מטה. חתכי הקיר הייחודיים שבהם אנחנו משתמשים בא.ב.ד בניה מתקדמת מגיעים מחברת Knauf הגרמנית והם מספקים לבתים שאנחנו בונים בידוד תרמי ברמה גבוהה יותר עד פי חמש מאשר לבנים ובלוקים. על כך אפשר להוסיף את התכנון הקפדני שאנחנו מבצעים לפיזור האוויר והתאורה בבית אשר מסייעים גם הם בשמירה על האקלים בתוך הבית.
  לקריאה נוספת על חתכי הקיר שלנו.

יתרונות הבניה המתקדמת בדרום לענף התיירות

אחרי שראינו את הסיבות שהופכות את הבניה המתקדמת בדרום למתאימה במיוחד להתמודדות עם הצרכים הייחודיים של אזור זה אנחנו רוצים לעבור ולדבר על היתרונות שיש לשיטת בניה זו לענף התיירות.

 • מהירות בניה – בשיטת הבניה המתקדמת אפשר לבנות מבנים איכותיים ועמידים בפרק זמן מהיר ביותר אשר באפשרותו לפתור במהירות את מצוקת חדרי המלון הזמינים באזור זה.
 • עלויות נמוכות ואיכות גבוהה – כאשר מחשבים את השקלול הכולל של מחיר אל מול תועלת אפשר לראות בבירור את היתרונות של הבניה המתקדמת. לא רק שהעלויות הכוללות לפרויקטים של בניה מתקדמת זולות יותר מאשר בפרויקטים אחרים, התוצרים שמתקבלים עומדים בתווי התקינה הקפדניים ביותר והעדכניים ביותר.
 • גישה לאזורים נידחים – הרחבה של אזורי התיישבות בדרום חייבת להיעשות בצורה רוחבית ובלי לפגוע בקרקע עצמה. שיטות העבודה שלנו מאפשרות לנו לבנות גם באזורים שפחות נוח להגיע אליהם ולעשות זאת תוך כדי שמירה מקסימלית על הסביבה.

לפרטים נוספים על שיטת הבניה המתקדמת שלנו בא.ב.ד – צרו איתנו קשר עוד היום.