שומרים על הצפון עם בניה מתקדמת וירוקה

במדינת ישראל, בדומה לשאר מדינות העולם, ישנן בעיות של זיהום אוויר ושל זיהום סביבתי. בעיות אלו עלולות להתבטא בהתפתחות של מחלות מסוימות אצל בני אדם באופן המיידי, אך בטווח הארוך יש להן השפעות מרחיקות לכת על כל צורת החיים שלנו. זיהום האוויר גורם לשינוי של עונות השנה, הוא משפיע על נדידת חיות הבר ולמעשה הוא משנה כל דבר במה שהכרנו על העולם. אחד מהתחומים המזהמים ביותר הוא תחום הבנייה ועובדה זו היא אחת המרכזיות שמובילות אותנו בא.ב.ד לפעול ולקדם את תחום הבניה המתקדמת והירוקה.

א.ב.ד. בניה מתקדמת – שומרים על הצפון ועל הדרום

עוד מהימים הראשונים שבהם התחלנו לפעול בשנת 2001 הדבר הראשון ששמנו אל מול עינינו היה הניסיון לצמצם את הזיהום הסביבתי ולכן החלטנו לפעול במרץ על מציאת שיטות בניה מתקדמות. לאורך השנים שכללנו את שיטות הבניה שלנו והוספנו על כך גם סדרת שיתופי פעולה עם גורמים מובילים בתחום הבנייה, וכיום אנחנו גאים להכריז כי אפילו משרד המדען הראשי של מדינת ישראל הכריז על שיטת הבניה המתקדמת כפתרון למצוקת הדיור ב2023.

כחברה ישראלית חשוב לנו לפתח את הארץ ולהציע ללקוחותינו את האיכות הטובה ביותר, אך לצד כל זה חשוב לנו לא פחות מכך לשמור על המסורת ועל ארץ ישראל עצמה. כדי לעמוד ביעדים האלו אנחנו עומלים יומם ולילה על המשך פיתוח הטכנולוגיה שלנו ובמאמר זה אנחנו רוצים להראות לכם כיצד תחום הבניה המתקדמת מסייע לנו לשמור על הסביבה וכפועל יוצא מכך על צפונה ועל דרומה של הארץ.

א.ב.ד. בניה מתקדמת – שומרים על הצפון ועל הדרום

מה הופך את הבנייה המתקדמת של א.ב.ד לירוקה?

יש הרבה גורמים שהופכים את שיטת הבנייה המתקדמת שלנו בא.ב.ד לירוקה, אבל הרבה מכך אנחנו חווים לפיתוחים הטכנולוגיים השונים. בזכות העובדה שאימצנו את החידושים המדוברים ושילבנו אותם בתוך מתודות העבודה שלנו, שמראש היו מכוונות סביבתית, הפכנו לכתובת בעבור אדריכלים בצפון שמעוניינים להשתמש בשרותנו. להלן כמה מהגורמים המרכזיים שהופכים את שיטת הבנייה שלנו גם למתקדמת וגם לירוקה.

  • ייצור מבוקר
    הרבה חברות בנייה מתקדמות מתגאות בכך שהן מייצרות את כל חומרי הגלם שלהם במפעל ולאחר מכן הן משנעות אותו לאתר הבנייה לשם הרכבה. גם אנחנו בא.ב.ד מציעים שירותים שכאלו וברשותנו המפעל המתקדם והמשוכלל ביותר בארץ, אך אנחנו לא מצהירים על כך בריש גלי מהסיבה הפשוטה שכל פרויקט ופרויקט אנחנו בוחנים בפני עצמו כדי להבין מה היא הדרך הנכונה ביותר לאותו פרויקט. כפועל יוצא של הליך מחשבתי זה אנחנו מייצרים באופן מבוקר את כל החלקים בהתאם לפרויקט ולא עובדים בצורת עבודה של פס ייצור נע בשיטת One Size Fit All.
  • תו תקן
    תו התקן הישראלי לבנייה ירוקה (ת"י 5281) הוא אחד מתווי התקינה החדשים ביותר במדינת ישראל, אך עוד לפני שהוא יצא באופן רשמי אנחנו בא.ב.ד בנייה מתקדמת פעלנו לפי הנהוג בתווי תקינה ירוקים אחרים מרחבי העולם. העובדה שאנחנו משתמשים בחומרי גלם שמיוצרים במפעל, ולא בכאלו שנכרים מבטן האדמה, מתווספת על העובדה שאנחנו משתמשים במפעל מבוקר כדי להבטיח שלאורך כל שלבי הייצור אנחנו לא מזהמים את הסביבה. אך לא בזה נעצרת החשיבה הסביבתית שלנו. כל הבתים שלנו עוברים הליכי בקרה קפדניים כדי לוודא את מידת התאמתם לקרקע שעליה הם עתידים להיבנות ואנחנו גם מתכננים את כיווני האוויר ואת הבית כך שהוא לא ידרוש הפעלה של אמצעי קירור וחימום חשמליים.
  • תכנון קפדני
    אחד הפרמטרים המרכזיים שיש לעמוד בהם כדי לקבל את תו התקן לבנייה ירוקה הוא שלב התכנון. קבלני בנייה בצפון יודעים כי שלב התכנון הוא אחד מאבני היסוד לקבלת תו התקן וכי עליהם להראות פירוט קפדני ומדויק של כל הסקיצות ותוכניות הבניה כדי לקבל את הדירוג הגבוה ביותר. אצלנו בא.ב.ד בנייה מתקדמת תמצאו צוותים מקצועיים ומנוסים המורכבים מאדריכלים ומהנדסים אשר עובדים על כל פרויקט בנפרד כדי לוודא שכל החלקים, ולו הקטנים ביותר, עומדים במקומם כראוי.

אלו הם כאמור הגורמים העיקריים שהופכים את שיטת הבנייה המתקדמת שלנו לירוקה ביותר, אך אתם מוזמנים לקרוא על נושא זה בהרחבה במאמר שהכנו לכם ומסביר מה הופך אותנו לחברת בנייה ירוקה.

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר עוד היום.