איך בנייה קלה מפחיתה את עלות המשכנתא?

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה מעניינת מאוד בתחום הבנייה: בנייה קלה. במקומות אחרים בעולם שיטה זו נפוצה מזה זמן רב, אבל כאן בארץ היא חדשה יחסית. אמנם ישנם עדיין ישראלים רבים שנרתעים מהמחשבה על מבנים שהם לכאורה פחות יציבים – אבל מצד שני ישנם גם רבים שמאמצים את הטכנולוגיה המשוכללת ואת החומרים המתקדמים שבבסיס המבנים. מי שבוחר לאמץ את הבנייה הקלה נהנה ממספר יתרונות משמעותיים, כולל הפחתה של ממש בעלות המשכנתא.

היתרונות המשמעותיים של הבנייה הקלה

לבנייה הקלה מספר יתרונות חשובים מאוד. קודם כל, זמן הבנייה מתקצר משמעותית והסיבה לכך היא שחלק גדול ממנה מתבצע במפעל שמיועד לכך ולא בשטח. גם שיטות הבנייה המתקדמות תורמות לקיצור פרק הזמן, ועוד סיבה היא שאין צורך בעבודות ביסוס בהיקף נרחב ובכלים כבדים באתר שבו מוקם המבנה.

יתרון שני של הבנייה המתועשת (שם מקובל נוסף לשיטה שהופכת למבוקשת יותר ויותר) הוא צמצום זיהום האוויר שכרוך בהקמת מבנה חדש. הסיבה לכך היא כמובן ביצוע חלק נכבד מהעבודות במפעל שתוכנן מראש כדי להפחית את מידת הפגיעה בסביבה, ולא בשטח פתוח. בעידן שבו ישנה מודעות גבוהה לחשיבות השמירה על הסביבה – כולנו הרי רוצים להמשיך לחיות על פני כדור הארץ בנחת, ולהוריש עולם ראוי לחיים גם לדורות הבאים – זהו שיקול שתמיד כדאי לייחס לו משקל נכבד בכל החלטה.

היתרון השלישי הוא כלכלי: בזכות קיצור פרק הזמן עד להשלמת הקמת המבנה, אתם חוסכים לא מעט כסף ולכן יכולים להציג הון עצמי גבוה יותר – ובהתאם לבקש משכנתא לזוג צעיר בסכום נמוך יותר, ובנוסף עלויות הבנייה מצטמצמות גם בזכות היעילות המרבית וגם בזכות הפחתת כמות העבודה הנדרשת.

משכנתא לפרויקט בניה קלה

איך להוזיל עוד יותר את עלות המשכנתא?

משכנתא לזוגות צעירים עלולה להיות מוצר יקר. הקמת בית בשיטת הבנייה הקלה מצמצמת כאמור את העלויות הנדרשות לצורך פתרון דיור, ולכן תוכלו לבקש משכנתא בסכום נמוך יותר וכמובן לשלם פחות על ההלוואה ארוכת הטווח.

דרך נוספת שבה תוכלו להוזיל את עלות המשכנתא לאורך זמן היא בחירת הלוואות שמתאפיינות בגמישות מרבית. כדאי לזכור שההלוואה לצורך רכישת דירה או הקמת בית ניתנת לתקופות ארוכות, ואפילו מאוד, של עד 25-30 שנים – ושבפרק זמן עשויים להתרחש שינויים דרמטיים מבחינת שער הריבית במשק ולגבי נתונים כלכליים רלוונטיים אחרים. למעשה לא רק שעשויים להתרחש שינויים כאלה, אלא שקרוב לוודאי שהם אכן יתרחשו – משכנתא גמישה מאפשרת מענה מהיר לכל תרחיש כדי שלא תגלו שאתם תקועים עם משכנתא יקרה מאוד.

עוד המלצה חשובה היא לקרוא בתשומת לב מרבית את האותיות הקטנות. במקרים רבים תנאי משכנתא לזוגות צעירים עלולים להיות לרעתכם, ובאופן כללי תמיד כדאי לדעת על מה אתם מתחייבים כדי לא לגלות מאוחר מדי ששילמתם על המשכנתא מחיר מופרז.

חיסכון בכסף וזמן עם בניה קלה