המבנים הניידים הגדולים ביותר שהועברו

העולם משתנה ומצטמצם, הכפר הגלובלי בו אנו חיים מאפשר לכל אחד מאתנו לעזוב הכול ולנדוד. בעבר הנדודים דרשו רק מזוודה אך כיום ניתן לנדוד בצורה נוחה יותר ואפילו לקחת את הבית אתכם. אנחנו בא.ב.ד בנייה קלה עומדים בחוד החנית של בניית המבנים הניידים והמבנים היבילים בארץ ולכן החלטנו להראות לכם איך מזיזים מבנים בעולם.

מבני הטמפלרים בשרונה

נתחיל מהמבנים המפורסמים ביותר בארץ שהועברו ממקומם ואנו מדברים כמובן על מושבת הטמפלרים במרכז שרונה.
בשנת 1871 נבנו בתי המושבה על אדמת כורכר ובשיא פריחת המושבה חיו בה כ-270 איש אך בימנו המבנים עמדו נטושים ושוממים, על מנת להרחיב את רחוב קפלן הוחלט להדרים את המבנים ועל המהלך הופקדה חברה הולנדית שחיזקה את מרתפי המבנים והזיזה אותם על ידי מסילות מיוחדות במהירות של חמישה קילומטרים בשעה למקומם החדש. כל הפרויקט ארך כשנה ובה הוזזו חמישה מבנים.

גשר לונדון

כן, אותו גשר לונדון המפורסם משיר הילדים שמספר על נפילתו החל לקרוס באמת תחת משקל מכוניות ואמצעי תחבורה מודרניים. על מנת שיוכלו לפנות מקום לגשר חדש וחזק יותר הוחלט למכור את הגשר ועל המציאה קפץ אדם עשיר מקליפורניה שהחליט שאחד הגשרים המפורסמים בעולם יהיה תוספת מושלמת בעבור אתר הנופש שלו. המבנה פורק וסומן כמו פאזל, הועלה על סירות והורכב מחדש באריזונה על פי התכנונים המקוריים.

מבנה נייד שהועבר

תאטרון שוברט

בשנת 1910 הוקם במיניאפוליס אחד ממבני התאטרון המפורסמים בארה"ב, תאטרון שוברט, המבנה השוקל 2,908 טון שימש במשך שנים כאחד ממבני התרבות החשובים במדינה אך בינואר 1999 הוא כבר עמד כפיל לבן ולא שימש לכלום. על מנת להשמיש את הקרקע הוחלט להעביר את המבנה כולו כחצי קילומטר, פעולה שארכה 12 יום ולמענה השתמשו ב5 בולדוזרים, 100 ג'קים הידראולים ו70 עגלות מיוחדות. עד היום מדובר על אחד המבנים הכבדים ביותר שהועברו ממקומם. לא מבנה נייד קלאסי אבל כזה שעבודה ותכנון נכון אפשרו את העברתו.

מקדש אבו סימבל

אחד הסמלים החשובים ביותר במצרים תחת שלטונו של רעמסס השני נבנה כבר בשנת 1213. מדובר על אבני ענק אשר סותתו בהם סיפורי חייו של רעמסס  והפכו למבנה לשימור בינלואמי. בשנות ה-60 של המאה העשרים לאחר בניית סכר על נהר הנילוס נוצר צורך להזיז את המקדש על מנת להצילו מהמים שנאגרו באזורו ובעזרת מאמץ בינלאומי ומאות פועלים שפירקו והרכיבו מחדש יותר מ1000 בלוקים במקום גבוה ורחוק יותר המבנה ניצל.

האנדרטה הלאומית לזכר אלכסנדר המילטון

המבנה המקורי אשר שכן בפרברי מנהטן ושימש את אחד האבות המייסדים של ארה"ב, אלכסנדר המילטון, (אם השם נשמע לכם מוכר אז כן, עליו נכתב המחזמר המצליח "המילטון".) בפברואר 2008, על מנת להרחיב פארק המשרת את הציבור הרחב, הוחלט להזיז את המבנה ולשמרו תוך כדי. במהלך שהסתכם בשש שעות של מעבר מרחק של כ150 מטרים והפך לאטרקציה חביבה על תושבי השכונה.

א.ב.ד. בתים ניידים

כיום אנו מבינים את הצורך של אנשים לנדוד ולא להתחייב על מקום אחד בו הם רוצים להשתקע לכל חיים. על מנת שלא תצטרכו להזמין מאות פועלים ולהשתמש במכשור מיוחד ויקר אנחנו בונים את הבית הבא שלכם בצורה שתאפשר ניוד קל של המבנה ומינימום עלויות.

רוצים לשמוע עוד פרטים? צרו עמנו קשר עוד היום והצטרפו למהפכת המבנים הניידים.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים