בדיקת ליקויי בניה לאחר שיפוץ 

מהי בדיקת ליקויי בנייה לאחר שיפוץ?

בדיקת ליקויי בנייה צרכה להתבצע אחרי כל בנייה. היא צריכה להתבצע אחרי שבונים מבנה חדש והיא צריכה להתבצע גם אחרי שיפוצים. בדרך כלל תוזמן חברת ביקורת מבנים לבצע את הבדיקה כאשר מדובר בשיפוצים גדולים יותר ולא בחלק אחד בבית אך בכל זאת היא יכולה לעזור תמיד, אפילו בשיפוצים קטנים. צריך לזכור כי בדיקת ליקויי הבנייה מתבצעת באמצעות מגוון רחב של כלים, חלקם מתקדמים מאוד כמו מצלמה תרמית, והיא כמובן חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מתאימים. את אנשי המקצוע הללו תקבלו בעסקת חבילה יחד באותה חברת ביקורת מבנים שמבצעת את הבדיקות.

מדוע בדיקת הליקויים חשובה במיוחד?

כאשר ישנם ליקויי בנייה אתם למעשה מבינים כי לא קיבלתם את מה שרציתם. אין אפשרות להתעלם מליקויי בנייה ודאי לא כאשר אתם משלמים עשרות אלפי שקלים על בנייה חדשה בבית. גם אם השיפוצים שלכם היו זולים מאוד והשיפוצניק לא נראה לכם כל כך מנוסה, אתם לא יכולים לתת לליקויים הללו לחלוף ללא פיצוי כמובן שיש אנשי מקצוע שיתנגדו מאוד אפילו להוכחות חותכות אך בסופו של דבר צריך לזכור כי חברת ביקורת מבנים תהיה גם עדה מומחית, או יותר נכון אנשי המקצוע שחשפו את הליקויים, וכך אם צריך להגיע לבית המשפט למען תיקון, זה מה שיקרה.

בדיקת ליקויי בניה אחרי שיפוץ

מתי יש צורך לבדוק את ליקויי הבנייה?

ליקויי בנייה יש צורך לבודק בכמה שלבים. יש ליקויים שאפשר לבדוק עוד כאשר בונים את הבית או נמצאים בעיצומם של השיפוצים. במצב כזה יש סיכוי טוב שהליקויים בסופו של דבר ייעצרו עוד לפני שיחמירו אך אי אפשר להגיד את זה על המצב הנפוץ יותר, בדיקת הליקויים כשהבנייה מסתיימת. אם השיפוצים בבית כבר הסתיימו, זה הזמן לבצע בדיקה מקיפה ולהבין האם השיפוצניקים ביצעו את העבודה שלהם על הצג הכי מקצועי שיש. ליקויי הבנייה צריכים גם להיבדק כמה חודשים אחרי שהשיפוצים הסתיימו כיוון שלעתים רק אז צצים הליקויים. עם זאת, זה תלוי בסוג השיפוצים שבוצעו.

מי יכול לבדוק את הליקויים וכיצד?

את ליקויי הבנייה יכולים לבדוק אך ורק אנשי מקצוע מוסמכים שיש להם רישיון לביצוע בדק בית. בדיקת הליקויים מתבצעת על ידי חברת ביקורת מבנים, אותה תוכלו למצוא בלי בעיה על ידי חיפוש באינטרנט. בסופו של דבר בדיקת ליקויי הבנייה יכולה להיות משמעותית מאוד להמשך החיים של המשפחה כיוון שכסף רב הושקע בשיפוצים ואם הליקויים לא יתוקנו, בסופו של דבר יהיה צורך לתקן אותם בעלות יקרה יותר כעבור זמן רב כאשר יתחילו להיות נזקים אחרים. חשוב לבדוק את הליקויים בצורה יסודית ולספק דו"ח מסודר ללקוח, ולאחר מכן יהיה צורך להמשיך את הטיפול גם בייצוג אם יהיה צורך.

מה יקרה במידה ויימצאו ליקויים?

במידה ונמצאו ליקויי בנייה הם יירשמו בדו"ח שחברת ביקורת המבנים מכינה. הליקויים חייבים להיות רשומים בצורה מסודרת כדי שהלקוח יבין על מה בכלל מדברים איתו, כי לו בדרך כלל אין מושג מהם ליקויי בניה ועד כמה הם חמורים. לכן חברת ביקורת המבנים צריכה להסביר לו ולמעשה לייצג אותו מול אותם אנשי מקצוע, אפילו ייצוג שיכול להגיע עד בית המשפט. העלות שמשלם הלקוח לחברת ביקורת מבנים כולל כמובן גם את הייצוג המשפטי שבסופו של הלקוח יצטרך לקבל, כדי לקבל את הפיצויים שמגיעים לו, בין אם הם בדמות פיצוי כספי או תיקון של הליקוי.

אנו מזמינים אתכם להתרשם מפרויקטים שביצענו ומהמילים הטובות שלקוחותינו אומרים עלינו ולקחת חלק במהפכה שסוחפת את המדינה. אז אם אתם מחפשים לרכוש מבנה נייד לכל מטרה שהיא הדרך מתחילה פה, בלחיצה על כפתור או במרחק שיחת טלפון אחת. אנחנו מחכים לשמוע מכם ב 03-9097093

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן 


פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים