מהם היתרונות של אדריכלות ועיצוב פנים בבנייה קלה?

בשנים האחרונות החלה מגמה חדשה בארץ להקים מבנים בשיטת הבניה הקלה, זו שיטה ידועה ומועדפת במדינות רבות ברחבי העולם, בעיקר בארצות הברית, קנדה ואירופה. לבניה הקלה יתרונות רבים בהשוואה לשיטות הבניה המסורתיות, ניתן לחסוך עלויות רבות, להקים מבנים במהירות ובמינימום פגיעה בטבע, ואת המבנה ניתן להתאים באופן מושלם לצורכי הלקוח ומאפייניו.

כדאי לדעת כי לשיטת הבניה הקלה יתרונות רבים לעומת שיטות בניה אחרות, הלקוח זוכה לגמישות מרבית בתכנון האדריכלי של המבנה ובעיצוב הפנים. בעשור האחרון הוקמו בארץ פרויקטים רבים בתחום הבניה הקלה, אך כדי ליהנות מפתרון מותאם אישי מומלץ לפנות לחברה מקצועית המספקת פתרונות אדריכליים מתקדמים ומתמחה בבניה קלה לצורך מגורים למגזר הפרטי והעסקי.

מהם היתרונות של שיטת הבניה הקלה?

למרות היתרונות הרבים והחשובים של שיטת הבניה הקלה, רק לאחרונה החלו חברות בארץ להציע שירות זה ללקוחות בגלל השוק השמרני והפחד הלא מוצדק של לקוחות מחוזק המבנה ואיכותו. למעשה, לבניה הקלה יש יתרונות משמעותיים בהשוואה לשיטות ותיקות וקונבנציונליות, למשל:

  • חיסכון ניכר בעלויות הבניה של הבית או המבנה.
  • תכנון מדויק ומותאם אישית למאפייני הלקוח, חלומותיו וצרכיו הייחודיים.
  • משך הקמת המבנה קצר באופן משמעותי לעומת שיטות בניה אחרות.
  • פחות פסולת בניה כיוון שחלקי הבית מיוצרים במפעל.
  • שיטת בניה ידידותית לסביבה, כולל שימוש בחומרי בניה ממוחזרים וניתנים למחזור.
  • בידוד תרמי ואקוסטי מצוין.
  • גימור גבוה בתוך ומחוץ למבנה.
  • תכנון אדריכלי בשיתוף הלקוח.
  • עיצוב פנים כחלק מתהליך התכנון, בשיתוף הלקוח.
  • מבנה חזק ועמיד.

התאמה מושלמת לדרישות ולמאפייני הלקוח

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן או דירה יד 2 מאדם פרטי, לא ניתן להחליט על חלוקת המבנה ויש לבצע שיפוץ מקיף ויקר. לשיטת הבניה הקלה יש יתרון משמעותי מאחר והלקוח לוקח חלק פעיל בתכנון האדריכלי של ביתו ובעיצוב הפנים. למעשה, בית מגורים בשיטת הבניה הקלה מתוכנן מראש בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח, לאורח חייו, למאפייניו ולדרישותיו הייחודיות. הלקוח יכול להגשים את כל חלומותיו, וצוות החברה הכולל אדריכלים, מהנדסים ומעצבי פנים עומד לרשותו ומסייע לו להגשים את החלום, בהתאם למגבלות תנאי השטח, טכניקות הבניה, תקציב וחומרי הגלם.

גלריית תמונות בניה יבילה

תכנון בית מגורים, משרד או מבנה אחר בשיטת הבניה הקלה מתחיל בפגישת הכרות לצורך אפיון הלקוח והבנת דרישותיו וסוג המבנה. זהו שלב קריטי כדי להתאים את המבנה לסביבת המגורים ולחלומותיו של הלקוח, בפגישה משתתפים גם אדריכלים כדי לתרגם את רצון הלקוח לשרטוט ולמפרט טכני. כך ניתן להכין כתב כמויות והצעת מחיר, לפנות לרשויות לקבלת היתר בנייה ולמעשה להתחיל בעבודה עצמה במפעל ובאתר הבניה.

כדאי לדעת כי במהלך לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ניתן כיום דגש רב על בניה ירוקה ויתרונותיה, וחברות חדשות החלו להציע שירות זה ללקוחות. עוד ועוד ישראלים מבינים את יתרונות הבניה הקלה, גם בהיבט של התכנון האדריכלי המתקדם יותר, וכמובן עיצוב הפנים המתוכנן מראש בהתאמה מושלמת למאפייני הלקוח ואורח חייו.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093 

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן 


פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים