בנייה מתקדמת – שיטת הבנייה המועדפת על קבלני בניין בדרום

שיטת הבנייה המתקדמת הצליחה בזמן קצר להחליף מסורות בנייה ארוכות שנים ולהפוך לשיטת הבנייה המועדפת על קבלני בניין בדרום הארץ. בעוד ששיטות בנייה מסורתיות יותר נעלמות מהעולם בשל המשאבים הרבים שהן דורשות, שיטת הבנייה המתקדמת מביאה חדשנות ורעננות לתחום ומצליחה לחולל מהפכה שקטה שמשפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו. במאמר זה אנחנו רוצים להרחיב מעט את הדיבור על שיטת הבנייה הזו כדי שגם אתם תוכלו להבין כיצד היא קיבעה את מקומה בראש.

יותר חברות בנייה בדרום בוחרות בבנייה מתקדמת

עד לפני כעשור כמעט לא היו חברות בנייה בדרום שעבדו בשיטת הבנייה המתקדמת. מרבית קבלני הדרום התייחסו לתחום זה כשולי, ויש כאלו שאף השוו אותו לבנייה קלה בשל כמה חומרי גלם משותפים שיש בין שני סגנונות הבנייה האלו. אך כיום, מי שיחפש קבלני בנייה בדרום וישוחח איתם על הנושא כנראה ישמע מהם בעצמו כי השיטה הטובה ביותר לבנות בה את ביתכם היא שיטת הבנייה המתקדמת.

המהפך הזה לא הגיע משום מקום. מדובר על תהליך טבעי שבמהלכו יותר ויותר קבלנים ואדריכלים נחשפו לבתים שהוקמו בשיטת בנייה זו וראו את האיכויות הרבות שלה. כמו כל טכנולוגיה מהפכנית חדשה שנכנסת לחיינו זה לוקח זמן, אך גם שיטת הבנייה המתקדמת הצליחה לבסוף לשנות מן היסוד את האופן שבו אנחנו מסתכלים על בתים ובזכותה אנחנו יכולים כיום לדייק את מלאכת הבנייה והתכנון ברמת המילימטר, דבר שהקנה לה תומכים רבים בקרב אותם אדריכלים אך גם בקרב רבים מקבלני השלד בדרום.

יותר חברות בנייה בדרום בוחרות בבנייה מתקדמת

מה קבלני בניין בדרום מוצאים בשיטת הבנייה המתקדמת?

  • חומרי גלם איכותיים
    חומרי הגלם המוכרים לנו מעולם הבנייה הישן הם גדולים, כבדים והליך כרייתם ויצירתם מזהם את הסביבה. כל אלו בפני עצמם אמורים להיות גורמים מספיקים כדי להפסיק להשתמש באותם חומרי גלם, אך בנוסף למגבלות שציינו, גם תכונות הבידוד והאיטום שלהם מוגבלות במידה מסוימת. לעומת זאת, חומרי הגלם שבהם משתמשים בשיטת הבנייה המתקדמת מציעים לנו רמות בידוד איכותיות יותר פי חמש וייצורם נעשה במפעל מבוקר שעומד בקריטריונים ובתנאי הייצור המחמירים ביותר כדי להבטיח איכות גם של הבית וגם של הסביבה.
  • עלויות ייצור
    זה לא סוד אם נגיד לכם שכל איש מקצוע רוצה שעלויות הייצור שלו יהיו נמוכות יותר כדי שהרווחים שלו יהיו גבוהים יותר. אבל מה אם נגיד לכם שהבנייה המתקדמת מביאה לא רק להורדת עלויות הייצור, אלא גם להורדה של המחיר הכללי שתשלמו על בית חדש מהניילונים? מחירים של בתים שנבנים בשיטת בנייה זו מושפעים לא רק מעלויות הייצור הנמוכות אלא גם ממחירי שינוע נמוכים יותר של אותם חומרי גלם אל אתר הבנייה וכמובן שגם משכר עובדים נמוך יותר בשל מהירות העבודה והעובדה שהיא דורשת פחות כוח אדם.
  • עבודה קצרה ובירוקרטיה פחותה
    עוד סיבה שקשה להתווכח עם חשיבותה היא פרק הזמן הקצר שלוקח לבנות בית חדש בשיטת בנייה זו. חברות בנייה בדרום, ואנחנו בראשם, מסיימות פרויקט בתקופה שלא עולה על שמונה חודשים. מדובר לא על תכנון או בנייה, אלא על פרק הזמן הכולל מרגע תחילת העבודה ועד לקבלת המפתחות לבית מוכן למגורים. חלק נכבד מהמהירות הזו נשען על חומרי הגלם ומאפייני השיטה עצמה, אך חלק אחר מושפע מכך שהליכי קבלת האישורים הבירוקרטיים מהגורמים הרלוונטיים מבוצעים במהירות רבה יותר בשל איכויות שיטת הבנייה הזו.

לפרטים נוספים על שיטת הבנייה המתקדמת צרו איתנו קשר עוד היום בא.ב.ד בנייה מתקדמת, החברה המובילה בישראל בתחום הבנייה המתקדמת כבר למעלה מעשרים שנה.