בניה קלה בדרום – ממה חשוב להיזהר?

אם אתם מתכננים לבנות בית בדרום אז כדאי שתקראו את המאמר הבא. דרום הארץ נחשב לאחד האזורים העיקריים שנותרו לפיתוח והרחבת ההתיישבות בארצנו, אך בשונה מחלקים אחרים בארץ לדרום יש כמה מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר לפני שמתחילים את הבניה הפועל. כחברה שמתמחה בבניה קלה אנחנו רוצים למקד את המאמר שלנו על סוגיית הבניה הקלה בדרום, ובעיקר אנחנו מעוניינים להעניק לכם כמה דגשים ונורות הזהרה לקראת בניית ביתכם בדרום הארץ.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת היא החברה המובילה בישראל בבניית בתים בשיטת הבניה הקלה. בזכות שיטת הבניה הייחודית שלנו, המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת וחשיבה מעמיקה ויסודית, אנחנו מסוגלים לבנות עשרות בתים בשנה ולהתחייב כי כל אחד ואחד מהבתים שאנחנו בונים גם יעמוד בכל הסטנדרטים הקפדניים ביותר שקיימים בעולם. כל הבתים שאנחנו בונים, ולא משנה אם אנחנו בונים בדרום או בצפון, עומדים בתו תקן הבניה הירוקה – ת"י 5281.

בית בדרום – להפוך חלום למציאות

בעוד מחירי הדיור במדינת ישראל ממשיכים להרקיע לשחקים, בניית בית בדרום נחשבת לפתרון ממשי שרבים עוד יכולים לחלום עליו. אחת הסיבות לכך היא שהמדינה מנסה לעודד את האזרחים לעבור ולהתגורר בפריפריה, אך מעבר לכך גם לשיטות הבניה החדשות יש חלק ארי בכך. הבניה המתקדמת, שבשנים האחרונות מבססת את מעמדה כשיטת הבניה המועדפת על הישראלים, מאפשרת לנו לבנות בית איכותי ביותר במחיר נמוך לאין שעור ממה שעולה לבנות בית בשיטות אחרות ובפרק זמן של כמה חודשים בודדים.

אבל כדי שתוכלו להיות בטוחים שהבית שלכם אכן יבנה בצורה איכותית ומהירה, אתם חייבים לשים לב שהקבלן שאיתו אתם עובדים אכן בונה בשיטת הבניה המתקדמת. מרבית האנשים לא מבינים את ההבדלים והניואנסים שיש בין בניה קלה לבין בניה מתקדמת ורק לאחר שהליך הבניה מסתיים הלקוחות מבינים שהתוצאה היא לא בדיוק מה שהם חשבו בהתחלה. כדי להימנע מבעיה זו חשוב לשוחח מראש עם הקבלן ולהבין לאשורו מהי שיטת הבניה שבה הוא עובד, אך לפני כן בואו ונראה מה ההבדלים בין שיטות בניה אלו.

בניה קלה בדרום לעומת בניה מתקדמת

בניה קלה בדרום לעומת בניה מתקדמת

אם נבחן את ההגדרות הפשטניות ביותר של שתי צורות הבניה האלו נראה כי אומנם יש ביניהן קווים מקבילים, אך הן רחוקות זו מזו במהותן. הבניה הקלה היא למעשה כל סוג של בניה שלא מבוצע בצורה הקלאסית, אלא משתמשים בחומרי גלם קלים יותר לעומת הבטון והטיט הישנים והמוכרים. כלומר בניה קלה יכולה להיות גם בית שמורכב מכמה פחי איסכורית וקירות גבס פשוטים שהורכבו יחדיו, או שבמובן מסוים גם המאהלים של הבדואים נחשבים לבניה קלה בדרום.

לעומת זאת בניה מתקדמת היא למעשה בניה קלה משודרגת. מדובר על אותו הרעיון של שימוש בחומרי גלם קלים ונוחים יותר לעיבוד, אך הבסיס המהותי הוא הטכנולוגיה שמאחורי חומרי הגלם. המחשבה של הבניה המתקדמת היא לייצר מבנים איכותיים שיבודדו ויספקו איכות חיים טובה יותר, גם מבחינת האדם שגר בבית אבל גם מבחינת איכות הסביבה. כל נושא הבניה המתקדמת הופך בשנים האחרונות לאחד מהפתרונות המוצלחים ביותר למלחמה בהתחממות כדור הארץ והשמירה על הסביבה. 

לבניה המתקדמת יש כמה מאפיינים ייחודיים שהופכים אותה לכה ייחודית –

  • חתכי קיר איכותיים –בניה המתקדמת הקיר עצמו מורכב משכבות על גבי שכבות של חומרי גלם שונים שיחד יוצרים חתך קיר איכותי שמעניק בידוד אקוסטי ותרמי שעולה על בטון בעשרות מונים.
  • שלד המבנה – עוד אחד מהסודות הייחודיים של הבניה המתקדמת נעוץ בשלד המבנה. בשונה מפרויקטים בדרום של בניה קלה שבהם השלד והקיר הם שני חלקים נפרדים שמחוברים יחדיו כדי ליצור את המבנה, בבניה המתקדמת השלד שעשוי מפלדה הוא חלק בלתי נפרד מהבית ולמעשה הגמישות שנוצרת בזכות כך מעניקה לבית עמידות גבוהה בהרבה מאשר צורות בניה אחרות.
  • חיסכון אנרגטי – דרום הארץ הוא אזור חם ויבש ובתים בדרום צריכים להיבנות בצורה שתאפשר שהייה מקסימלית בבית עם כמה שפחות הפעלה של אמצעי קירור חשמליים. כדי לשמור על כדור הארץ מזיהום סביבתי, ועל הכיס שלנו מהוצאות מנופחות של חשבון חשמל, חשוב שהבית יהיה יעיל מבחינה אנרגטית. בית פרטי בדרום שנבנה בשיטת הבניה המתקדמת יתוכנן מראש על ידי האדריכל בצורה שתתאים לסביבה ובתהליך יוענק דגש מרכזי לא רק על הבית אלא גם על פיתוח הסביבה שקרובה אל הבית.

רוצים שנבנה בעבורכם בית בדרום? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשרותכם עם כל הפרטים והמידע.