מדוע אדריכלים בדרום מעדיפים לתכנן בתים בבניה מתקדמת?

במשך שנים אדריכלים בדרום שכללו את שיטות העבודה שלהם כדי להתמודד עם הקשיים הטבעיים של בניה באזור הדרום. האקלים השורר בחלקיה הדרומיים של מדינת ישראל מחייב קבלנים ואדריכלים כאחד לבנות בתים איכותיים שיאפשרו מגורים נוחים גם בשעות החמות ביותר של היום, וגם בשעות הקרות של הלילה. מרבית הפתרונות שהיו זמינים לאותם אדריכלים בדרום עד כה אילצו אותם להתפשר על אלמנטים אחרים, כמו למשל הוספה של מזגן בחדרים או הצבה של עמוד תומך שיחזיק בצורה ראויה את משקל הקירות של הקומה השנייה. אך מאז נכנה שיטת הבניה המתקדמת לארץ אפשר לראות כי יותר ויותר אדריכלים בוחרים בשיטה זו.

מעט על הייחוד של האדריכלות בדרום

דרומה של מדינת ישראל נחשב לייחודי וזאת כיוון ששוררים בו שני סוגי אקלים שנחשבים למאתגרים במיוחד בעבור אדריכלים ומעצבי פנים. רוב דרומה של מדינת ישראל מוגדר כאזור אקלים מדברי, שזה אומר שיורדים מעט גשמים וממוצע הטמפרטורות שבו עומד על 14 מעלות לאורך כל השנה. הקיצוניות הייחודית של סוג אקלים זה מתבטאת בעיקר בהבדלי הטמפרטורות אשר יכולות להגיע לגבהים של 35 מעלות ולרדת עד לסביבות ה – 7 מעלות. סוג האקלים השני ששורר באזור זה מכונה אקלים ערבתי אשר ממוצע הטמפרטורות שבו עומד על 18 וכמות המשקעים בו נמוכה בקצת מכמות הנוזלים שמתאדה.

בעבור אדריכלים ומעצבי פנים בדרום סוגי האקלים האלו הכתיבו במשך שנים את צורת העבודה וזאת כיוון שבקרב אדריכלים בדרום התקבעה שיטת עבודה מסוימת. שיטת העבודה הזו הולידה עומסים כבדים בנקודות מסוימות, דבר שהצריך תכנון קפדני וחלוקה נכונה של העומסים באמצעות עמודים תומכים, ובנוסף לכך תכנון החלונות והמפתחים השונים הכתיבו גם הם את התכנון האדריכלי.

מדוע אדריכלים בדרום בוחרים בבניה מתקדמת?

מדוע אדריכלים בדרום בוחרים בבניה מתקדמת?

  • אחת הסיבות העיקריות שבגינה אדריכלים בדרום הארץ בוחרים לעבוד בשיטת הבניה המתקדמת נעוצה בחומרי הגלם ששיטה זו מציעה. בואו ונסתכל למשל על פלדת ה – LGS שנחשבת כיום למתקדמת ביותר בעולם. פלדה זו היא אבן היסוד המרכזית בשיטת הבניה המתקדמת בזכות משקלה הנמוך והעובדה שהיא גמישה ויכולה להחזיק עומסים ומשקלים כבדים מאוד. הפלדה הגמישה והחזקה הזו מאפשרת לאדריכלים בדרום לבנות רבי קומות איכותיים ללא הצורך בעמודים תומכים.
  • הבניה המתקדמת היא לא בניה מחוררת וככזו היא יציבה וחזקה יותר. עד היום חומרי הגלם שבהם השתמשו לבניית בתים נוצרו במפעל ולאחר מכן, בהתאם לתוכנית האדריכלית והקבלנית, היו מחוררים אותם כדי להשחיל בהם את הצנרת או החשמל. בפועל החירור היה הכרחי, אך הוא גם פוגע בחוזק הטכני של חומר הגלם. כיום תוכלו לראות כי אדריכלים מומלצים בדרום כבר לא עובדים בשיטה זו כיוון שהם עברו לבניה המתקדמת שהיא מדויקת יותר וכבר בשלב התכנון יודעים בדיוק איפה החור יהיה וכמה קטן הוא יהיה. לפרטים נוספים על הבניה המחוררת והבניה המתקדמת היכנסו למאמר הזה.
  • בנוסף על הסקיצות והרישומים המקובלים בשלבים הראשונים של תכנון בית חדש, שיטת הבניה המתקדמת מאפשרת למשרדי אדריכלים בדרום מידול הנדסי תלת ממדי של המבנה. המידול הזה מאפשר לאדריכלים וללקוחות לראות בדיוק את החזון וכתוצאה מכך אנחנו מסוגלים לפתור כל בעיה הנדסית. בין שמדובר על חלוקת עומסים נכונה יותר ובין שמדובר על הבנה מלאה של המפרט הטכני, שיטת המידול הזו מאפשרת לאדריכלים לתכנן ללא מגבלות.
  • חומרי הגלם שבהם משתמשים בשיטת הבניה המתקדמת הופכים את הבניה והתכנון לנוח יותר בעבור האדריכל וכל אדריכל בדרום יודע כיום שבעזרתם הוא יכול לממש את החזון היצירתי שלו בצורה כנה יותר. איכותם של חומרי הגלם עולה בעשרות מונים על חומרי הגלם שהיו מקובלים עד היום, אך הם גם מאפשרים לאדריכל לתכנן כל מפתח חלון – תקרה, רצפה, קיר-קיר. זה אומר שעבודתו יכולה להיות חפה משיקולים טכניים שהיו מגבילים אותו בכל צורה אחרת.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מציעה לאדריכלים בדרום את האפשרות לבנות בצורה איכותית ומדויקת יותר. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד פרטים על כך – צרו איתנו קשר.