הקץ לבירוקרטיה – בניה מתקדמת עם מינימום ניירת

כשניגשים לפרויקט כמו בניית בית, אנחנו צריכים לעבוד לפי שלבים מסודרים כדי להבטיח את איכות הפרויקט. חלק מהשלבים דורשים יצירתיות, חלק דורשים עבודה פיזית וחלק דורשים הבנה בנבכי הבירוקרטיה הממשלתית. אחרי שהלקוח מאשר את התכנון האדריכלי של הבית, ולפני שמתחילים לבנות את הבית בפועל, חייבים לקבל את היתרי הבנייה המתאימים וזהו שלב שעלול להתעכב בגלל שגיאות או תכנון לא נכון, אך לפעמים הוא גם עלול להתעכב ללא סיבה נראית לעין. אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת עומדים לצידכם לאורך כל התהליך ונלווה אתכם לכל הוועדות כדי להבטיח שכל האישורים הבירוקרטים יתקבלו בזמן.

לכל פרויקט שאנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת בונים אנחנו ממנים מנהל פרויקט אישי שיהיה איש הקשר אשר ילווה אתכם לאורך כל שלבי הפרויקט – מהתכנון הראשוני בצוותא איתכם ועם אדריכל לבחירתכם, דרך הטיפול בהיבט הבירוקרטי בעבורכם ועד לרגע שבו תקבלו את המפתח לביתכם החדש.

מה זה אומר היתר בניה ומה הייחוד של שיטת א.ב.ד

מה זה אומר היתר בניה ומה הייחוד של שיטת א.ב.ד

היתר בניה הוא מסמך רשמי שמגישים לועדת התכנון המקומית בצירוף של תוכניות הבניה, מפת המדידות של השטח והאישורים הרלוונטיים שהתקבלו עד עתה. כל בניה באשר היא דורשת קבלת היתר בניה, בין שמדובר על בניה של בית מאפס ובין שמדובר על שיפוץ או החלת שינויים במבנים קיימים. היתרי הבניה שמוענקים תקפים לתקופה של שלוש שנים והם מאשרים פעולות ספציפיות שהמבקש מעוניין לבצע בשטח.

בקשות להיתרי בניה צריכות להכיל את המסמכים הבאים:

  • תוכנית אדריכלית של המבנה בכללותו ושל כל מפלס ומפלס בנפרד.
  • תוכנית הבניה המפורטת הכוללת את מטרות השימוש במבנה, חישוב של אחוזי הבניה הדרושים וכל פרמטר נוסף שקשור לשימוש בשטח.
  • מפת מדידה עדכנית.
  • מפרט טכני של אתר הבניה וחומרי הגלם.
  • הצהרות חתומות של הגורמים הרלוונטיים (אדריכל, מהנדס והבעלים של השטח)
  • חתימה של וועדת התכנון המקומית

שיטת הבניה המתקדמת שלנו בא.ב.ד כוללת בתוכה טיפול מלא ואישי של כלל החלקים הרלוונטיים לבניית הבית. זה אומר שבפועל אנחנו מלווים אתכם לכל אורכו של התהליך, וכך אתם לא צריכים לעשות דבר. העובדה שאנחנו בונים בשיטות בניה מתקדמות ומשתמשים בחומרי הגלם המתקדמים ביותר בעולם מבטיחה כי הליך קבלת האישורים יהיה מהיר ואפקטיבי והניסיון שלנו ושל האדריכלים שאיתם אנחנו עובדים מבטיח כי לא יפלו טעויות בתכנון שיעקבו את מתן האישורים.

על קבלת היתר בניה לבניה מתקדמת

חשוב לציין כי כל בניית בית למטרת מגורים דרושה בקבלת היתר מהרשות המקומית. על פי תקנות התכנון והבנייה אפשר לקבל פטור על קבלת אישור לבניה קלה, אך עיון בפירוט המבנים שלא דורשים היתר מראה כי מדובר רק על בניה של פרויקטים נלווים כמו הקמת גדר, בניית מבנים טכניים או ביצוע עבודות שיפור ופיתוח.

כל המבנים שאנחנו בונים עומדים בתווי התקינה הירוקה של מדינת ישראל (ת"י 5281) וזאת בשל העובדה שאנחנו משתמשים בחומרי גלם איכותיים ואקולוגיים אשר מבטיחים איכות חיים גבוהה לדיירי הבתים ולסביבה. אחד היתרונות הבוהקים ביותר של שיטת בניה זו שאימצנו היא הליך האישרור המהיר אשר נובע מתצורת העבודה שלנו. מפעל הייצור שלנו בלוד משמש כמעין חממה לייצור של בתים. אנחנו מרכזים במקום אחד את מיטב אנשי המקצוע ומעניקים להם את המכשור ואת חומרי הגלם המתקדמים ביותר כדי שיוכלו לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר. כך אנחנו מייצרים עשרות בתים בשנה והליך הבניה שלנו עומד על כ – 8 חודשים בממוצע מתחילת התכנון ועד קבלת המפתח.