ללא הגבלות עיצוביות – בניה קלה היא חלום אדריכלי ואנחנו נהיה שם בעבורכם לאורך הדרך

ההחלטה על בנית בית מאפס היא החלטה לא פשוטה. ברור לכל בר דעת כי מדובר על החלטה מורכבת שכרוכה בהליכים מורכבים ובראשם כמובן התכנון האדריכלי. אם כבר החלטנו לבנות בית ולא לקנות או לשכור אחד קיים, זו יכולה להיות הזדמנות מושלמת בעבורנו לתכנן ולעצב את הבית כך שיתאים לנו ולמשפחתנו כמו כפפה.

אבל כפי שאמרנו בראשית דברינו, מדובר על הליך שבחובו החלטות ובחירות מרובות – אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת מציעים לכם ליווי מלא ואישי לאורך תהליך התכנון, העיצוב ועד לרגע קבלת המפתח.

מה זה אומר תכנון אדריכלי ומדוע הבניה הקלה מועדפת על אדריכלים?

כל פרויקט באשר הוא, בין שמדובר על בנית בית או על שיפוץ דירה קיימת, דורש שנעבוד לפי תוכנית מסודרת אחרת איש מהמעורבים בתהליך לא ידע מה עליו לעשות. תכנון אדריכלי מבוצע על ידי אדריכל מורשה אשר בוחן בראש ובראשונה את ההיתכנות שבבניית התוכנית וגם בקבלת האישורים הרלוונטיים לשם הביצוע. על האדריכל המעורב לייצר את כל התרשימים ההכרחיים לביצוע הפרויקט – הכנת פרוגרמה אדריכלית, שרטוט והכנת סקיצות של כל חלקי הפרויקט, יצירת הדמיה ממוחשבת וכמובן שהכנת תוכנית עבודה מפורטת. על כל המטלות האלו יש להוסיף כי זו היא אחריותו של האדריכל לוודא כי כל התוכניות יעמדו בדרישות ובתקנות החוק.

תכנון אדריכלי ובניה קלה

כדי להגיע לכדי תכנון אדריכלי איכותי על האדריכל לעבוד בצורה מסודרת לפי השלבים הבאים:

  • בדיקת היתכנות – בשלב זה על יועץ הקרקע המהנדס או האדריכל צריכים לרדת אל השטח ולבדוק את תנאי הקרקע. זהו שלב אקוטי כיוון שבשלב זה האדריכל ימדוד את החלקה ויבחן את כל המאפיינים השונים שלה כדי להבין בדיוק מה אפשר ומה אי אפשר לבנות במקום.
  • תיאום ציפיות – אחרי שהאדריכל בחן את כל האפשרויות הוא ישב לפגישה עם מי שהזמין אותו כדי להבין מה בדיוק הם מעוניינים לבנות. בשלב תיאום הציפיות יש לעלות את נושא התקציב של הפרויקט ולפרט עד כמה שאפשר את הרצונות ואת החלומות שיש לנו מהבית שאנחנו בונים. כחלק מהתכנון האדריכלי כנראה שתדרשו לענות על שאלות רבות שמטרתן היא הבנה של הרגלי המחייה שלכם. שאלות שאתם עלולים להישאל יהיו על נושאים כמו הרגלי האירוח שלכם, כמה כיווני אוויר אתם רוצים ובכלל – ככל שתפרטו יותר ותהיו כנים ופתוחים בשיחה זו, כך האדריכל יוכל לתכנן את ביתכם בצורה מדויקת יותר.
  • בניית התוכנית – עכשיו כשבידיו של האדריכל כל הפרטים לגבי החלומות שלנו והאפשרויות שקיימות בשטח עצמו הוא יכול להתחיל לבנות את התוכנית האדריכלית. השלב הראשוני שכנראה תראו יהיה השרטוט והסקיצה וזאת כדי שתוכלו להעניק הערות והארות, כדי שאפשר יהיה לשנות ולהגיב בזמן. ככל שהתוכנית תתקדם, כך תקבלו מושג מובהק יותר עד אשר תראו לבסוף את ההדמיה הממוחשבת בתלת מימד.

אז מדוע אדריכלים כל כך אוהבים את שיטת הבניה הקלה? פשוט כי הם יכולים לעשות בה כמעט כל דבר שהם רוצים. שיטת הבניה הקלה היא כאמור שיטה שמבוססת על טכנולוגיה מתקדמת ועל מפרט טכני שמאפשר לנו להגיע לרמת דיוק של מילימטר בתכנון ובעיצוב הבית. זה אומר שבפועל האדריכל יכול לשחק עם הקירות ועם הגימורים של המבנה כמעט ככל העולה על רוחו, למעשה התנאי היחידי הוא חוקי הפיזיקה ותקנות הבטיחות.

מה מיוחד בתוכנית האדריכלית של א.ב.ד?

אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת מציעים לכם לבחור את האדריכל המועדף עליכם מבין צוות אדריכלים שאיתם אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא. מדובר על כמה מהאדריכלים הבולטים והמובילים כיום בישראל אשר מנוסים מאוד בתהליך הבניה הקלה ולכן הם יודעים כיצד לגשת לפרויקטים אלו ולהוציא מהם את המיטב. כמובן שאנחנו מאפשרים לכם לבחור גם באדריכלים אחרים ונשמח ליצור קשר ולעבוד מול כל איש מקצוע שתבחרו לקבל ממנו תוכנית אדריכלית מאושרת.

בנוסף לאפשרות של עיצוב ביתכם מאפס אנחנו גם מציעים לכם לבחור בית מעוצב מהקטלוג שלנו שתוכנן בקפידה על ידי מיטב המומחים שלנו. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר עוד היום.