לגור בלי קרינה – איך הבניה הירוקה מסייעת לאיכות החיים

כשמדברים על בניה ירוקה מדברים בראש ובראשונה על כך שחומרי הגלם שבהם משתמשים הם אקולוגיים. אבל לבניה הירוקה יש אספקטים רבים אחרים שלהם השפעות מרחיקות לכת על חיינו. אחד הנושאים שאפשר לדבר עליהם הוא על התכנון הסביבתי שנלווה לכל פרויקט בניה ירוקה, אך הפעם אנחנו רוצים לדבר דווקא על משהו מהותי יותר – על רמות הקרינה שיש בבית ועל איך הבניה הירוקה מסייעת לנו לחיות ללא קרינה בבתים שמאריכים שנים רבות.

מה הקשר בין קרינה לבין קירות הבניה הירוקה

בחברת א.ב.ד בניה מתקדמת אנחנו משתמשים בשיטת בניה ייחודית המבוססת על חומרי הגלם האיכותיים ביותר שקיימים כיום. אחד מאותם חומרי גלם הוא חתכי הקיר של חברת KNAUF הגרמנית והוא גם זה שרלוונטי למאמר זה, אך לפני שנרחיב על כך אנחנו צריכים לדבר על מה זה קרינה.

קרינה היא למעשה תופעה שמתרחשת כאשר אנרגיה נפלטת ממקור כלשהו ומתחילה להתפשט. קיימות כל מיני סוגים של קרינות כאשר הידועות ביותר הן קרינת השמש וקרינה מייננת. הקרינה שנובעת מהשמש היא בעיקרה קרינת UV שלה השפעות חיוביות ושליליות כאחד, אך הקרינה המייננת היא הקרינה הבעייתית באמת. הקרינה המייננת היא קרינה חזקה במיוחד שבכוחה לקרוע אלקטרונים ולהפריד אותם מהאטומים וההשפעה שלה על בני האדם יכולה להיות הרסנית.

בתוך הבית יש מכשירים הפולטים קרינה אך מרביתם המוחלט של אלו פולטים קרינה בלתי מייננת שלא מהווה איום לבני אדם, ולפיכך הקרינה שממנה עלינו להימנע היא כזו שמקורה מחוץ לבית. כאן נכנס לתפקיד מבנה הבית וחומרי הגלם שמרכיבים אותו אשר ביכולתם להפחית את כמויות הקרינה שמצליחות לחדור אל פנים הבית ובך חומרי הגלם עצמם הופכים את הבניה הירוקה לבטיחותית יותר.

חתכי הקיר של KNAUF - #1 בעמידות מול קרינה

חתכי הקיר של KNAUF – #1 בעמידות מול קרינה

חתכי הקיר שבהם אנחנו משתמשים מיוצרים על ידי חברת KNAUF הגרמנית אשר מתמחה בייצור של פתרונות איכותיים לענף הבניה. כחלק מהייחוד של חתכי הקיר הזה הם עשויים מחומר הדומה מאוד לגבס שממנו מרכיבים קירות גבס, אך בשונה מהגבס המוכר לנו, בקירות אלו משתמשים בגבס דחוס ייחודי שפותח בטכנולוגיה מתקדמת והוא מספק רמת בידוד גבוהה פי חמישה מבטון וגבוהה יותר מכל חתך קיר אחר.

נוסף על חתכי הקיר הייחודיים האלו, אנחנו משתמשים גם בחומרי גלם נוספים כדי להבטיח שהבית יהיה מבודד מכל הבחינות – תרמי, אקוסטי וקרינה. כך למשל אנחנו מוסיפים לחתכי הקיר גם לוחות PIANO, רשתות אינטרגלס, מעטפת סופרבורד ולוח גבס ורוד דו קרומי. השילוב של כל אלו יחדיו יוצר את חתך הקיר האולטימטיבי לשמירה על ביתכם.

תופעת לוואי נוספת של כל החומרים המבודדים האלו היא מניעה של חדירת לחות וחלחול נוזלים אל תוך הקירות. בזכות האטימות המוחלטת של הבתים שאנחנו בונים, ובזכות העובדה שאנחנו מייצרים שלדה אחידה ולא מחוררת, הבתים שלנו מאופיינים בכך שהם שומרים על איכותם לאורך שנים רבות קדימה. אנחנו מתגאים בבתים שלנו ועוד יותר אנחנו מתגאים בעובדה שהם מספקים לכם הגנה ושהם ישמשו אתכם לשנים ארוכות ולכן חשוב לנו להתאים לכם את הבית בצורה המושלמת. בשביל זה אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם האדריכלים ומעצבי הפנים המובילים בישראל ומציעים ללקוחותינו בנוסף על הדגמים הקיימים שלנו גם את האפשרות לתכנן את בית חלומותיהם ולראות אותו רוקם עור וגידים באמצעות מידול הנדסי ייחודי והדמיות תלת מימד.

אם גם אתם רוצים לגור בבית ירוק ואקולוגי יותר וליהנות מאיכות חיים טובה יותר – צרו איתנו קשר עוד היום.