חומרים לבנייה קלה

העולם המודרני אף פעם לא עוצר ולא מפסיק להפתיע ולחדש. החידוש הבא יכול בקלות להיקרא חידוש המאה. האפשרות ליצור בית מאפס ובמספר ימים בלבד היא כמעט ובלתי ניתנת לתפיסה, אך האפשרות הזו קיימת ונכונה.

אז באילו חומרים משתמשים עבור הבנייה הקלה?

אלומיניום- כמתכת קלה אלומיניום מאפשר יצירת מוצרים אשר מקורם כבד, אך בשימוש עם האלומיניום משקלם משתנה משמעותית. כך למשל, את קורות הבית שבעבר ניתן היה להשתמש רק בעץ או ברזל, אפשר ליצור מאלומיניום, לחסוך בעלויות ולחסוך במשקל העודף.

אם לרגע חשבתם שאלומיניום, חומר יחסית גמיש, יחזיק לבד את הבית החדש שלכם, אתם טועים טעות חמורה. אמנם האלומיניום נותן את הצורה ותוחם את הקירות ברור לכולנו כי לבד הוא לא יכול להיות.

כאן נכנסת הפלדה- מה שכיף בפלדה זה שהיא לעולם לא תחליד. כך שאתם יכולים לצפות את כל הבית שלכם בפלדה ולא לפחד כלל מהשלכות מזג האוויר. הפלדה, תפקידה לקום כמסגרת הבית ושלדו. כך למעשה, האלומיניום המשמש כקורה, יקבל תמיכה חזקה ויציבה מהפלדה ולא יזוז לשום מקום.

כיוון שאת הפלדה אפשר ליצור בכל רגע נתון והוא לא מצרך נדיר, העלויות גם בנושא הפלדה יהיו זולות משמעותית מבחירה גנרית של שיפוץ רגיל ומסורתי.

בניה קלה בדרום כיום

אז לאחר שקיבלנו את מסגרת הבית ואת קורותיו, שניהם אגב מוכנים ומתופעלים במפעל, נמדדים ומיושרים, ורק אז מגיעים אל השטח בו מתרחש תהליך הבנייה. אף חומר גלם לא מגיע בצורתו הטבעית אל שטח הבנייה.

ואחרון חביב הלא הוא הבטון- הבטון, אשר נועד לצפות ולמלא את מסגרת הבית, הוא המוצר היחיד שבעצם טבעי לנו לראות אותו בשטח בנייה. בטון הוא המוצר השמיש ביותר כאשר אתם מתעסקים בבנייה, אך כשהבנייה היא בנייה קלה, העסק הרבה יותר פשוט. גם מבחינת הבטון.

בטון מוחלק ישרת את הרצפה בבנייה הקלה, מאחר והוא מגיע מוכן להעמדה. בטון מוחלק יופיע ברצפה ואף בקירות. כאשר אתם לא צריכים להכין את המלט במקום, לוודא שהרצפה ישרה, שהקירות ישרים, שלא יצרתם משהו עקום, המח שלכם יהיה הרבה יותר שלו לעבוד.

בטון מוחלק מגיע ישירות מהמפעל בצורה החלקה והסימטרית הדרושה. הוא משתלב ישירות עם הפלדה והאלומיניום ונוצרת מיקשה בלתי ניתנת לפירוק שאתם תקראו לה בסוף הבנייה- בית.

לאחר פירוט החומרים, אי אפשר שלא לתהות למה הבנייה הקלה לא יותר נפוצה בארץ. בארצות הברית הבנייה הקלה היא הבנייה האולטימטיבית לבנייה מהירה ויעילה. לארץ היא הגיעה לפני כמה ימים אך לא נסקה הצלחה כמו ביבשת הרחוקה.

נקווה שבהמשך נמצא הרבה יותר בתים בבנייה קלה, הדבר משרת את כולם, כולל את איכות הסביבה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  


    צור עמנו קשר


     


    פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים