מדוע הבניה המתקדמת מועדפת על ידי אדריכלים ומעצבים

ככל שיותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים נחשפים לשיטות הבניה המתקדמת החשש הראשוני מתמוגג ומהר מאוד הם מבינים את האפשרויות הבלתי נגמרות שעומדות לרשותם בזכות שיטה בניה זו. במאמר זה אנחנו רוצים לנסות ולהסביר מה הן הסיבות שגרמו לכל כך הרבה אדריכלים ומעצבים להתאהב בשיטת הבניה המתקדמת.

מה מיוחד בבניה המתקדמת?

הבניה המתקדמת היא בניה שמבוססת על טכנולוגיות חדישות וכל הזמן היא שואפת להמשיך ולהתחדש. כך למשל אנחנו בא.ב.ד בניה מתקדמת משתמשים בחתכי קיר מבית חברת KNAUF הגרמנית שנחשבת למובילה בעולם בייצור של גבס וחיתוכי קיר המיועדים לבניה המתקדמת. מבחינה יכולות הבידוד, האקוסטי והתרמי, מדובר על הפתרון האיכותי ביותר שקיים בשוק וכדי לקבל את תו התקן של חברת KNAUF הם דורשים לבדוק בעצמם את כל החלקים.

מעבר לדוגמה של חברת KNAUF אפשר להמשיך ולדבר על חומרי הגלם ושיטות הבניה שבהן משתמשים בבניה המתקדמת אשר מטרתם העיקרית היא להביא לביצועיים איכותיים של הבית לאורך השנים. כחלק מתו התקן 5281, המהנדסים והקבלנים חייבים להראות כי הם מתכננים לא רק את הבית, אלא גם את סביבתו ואת מידת ההשפעה של כל אחד מהגורמים זה על זה. המטרה העליונה של שיטת הבניה המתקדמת היא לייצר סביבת מגורים נעימה ואיכותית יותר, כזו שגם תביא לאיכות חיים טובה יותר וגם תפגע פחות בסביבה.

מדוע בניה קלה מועדפת על ידי מעצבים

הסיבות שבגינן מעצבים ומהנדסים מעדיפים את שיטת הבניה המתקדמת

אומנם מדובר על עניין אישי וסובייקטיבי, אך אנחנו חושבים שאנחנו יודעים כמה מהסיבות העיקריות שמובילות לכך שיותר ויותר מהנדסים, קבלנים ומעצבי פנים בוחרים לעבוד עם פרויקטים שנבנים בשיטות בניה מתקדמות.

  1. גמישות עיצובית – את מרבית שלדת המבנה מייצרים במפעלים מבוקרים ומשתמשים בחומרי הגלם האיכותיים והחדישים ביותר, מה שמאפשר למעצבים ולמהנדסים שליטה מלאה על עיצוב הבית. בשיטות בניה אחרות צריך להתחשב כל הזמן בחומרי הגלם המגבילים שאיתם בונים את הבית, אך האפשרות לייצר בית מאלומיניום וחומרי גלם שאפשר לעצב ולייצר בהתאם לסקיצה מדויקת היא אחת הסיבות העיקריות לכך שיותר אנשי מקצוע בוחרים בבניה המתקדמת.

  2. איכות – מעצבי פנים ואדריכלים עובדים בדרך כלל עם לקוחות פרטיים אשר יכולים להרשות לעצמם לשלם סכומים גבוהים כדי ליהנות מחומרי הגלם האיכותיים ביותר ושיעלו כמה שיעלו. אך הטכנולוגיה והפיתוחים שהכניסה שיטת הבניה המתקדמת לחיינו מאפשרים לנו להתבסס על חומרי גלם איכותיים עוד יותר שעלותם הכוללת לא בהכרח גבוהה יותר, אך העמידות שלהם ואיכותם בהחלט כן.

  3. תכנון כולל של הפנים והחוץ – העובדה שבשיטות הבניה המתקדמות מייחסים את אותה החשיבות לעיצוב הפנים והחוץ מהווה אתגר בעבור מהנדסים ואדריכלים, אך יותר מכך האפשרות שלהם לשלוט על כל הפרמטרים האלו ולייצר בית שכמכלול יהיה טוב יותר היא זו שמביאה יותר מהם לבחור בשיטות בניה אלו.

  4. שילוב חומרי גלם – הרבה מעקרונות הבניה המתקדמת מבוססות על עקרונות הבניה הירוקה, כך שהאפשרות לעבוד ולשלב חומרי גלם שונים ממקורות אקולוגיים מוסיפה עניין באפשרויות העיצוב וזו עוד סיבה שרבים בוחרים לעבוד עם חומרי הגלם של הבניה המתקדמת.

  5. אקולוגי יותר – אחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם העיצוב הוא התחום האקולוגי והחשיבה על שימוש בחומרים ברי קיימה כדי לייצר מוצרים שימושיים. אפשר לראות את הדוגמה הבולטת ביותר לכך בתחום קשי הפלסטיק שנעלמים מהעולם, אך כמובן שגם בתחום הבניה שהשפעתו על איכות הסביבה גדולה יותר מכל שאר התחומים.

הבתים המעוצבים שלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת

אצלנו בחברת א.ב.ד תמצאו בתים איכותיים אשר נבנו בשיטת הבניה המתקדמת ועל ידי חומר הגלם החדישים ביותר, אך מעבר לכך אנחנו מציעים קטלוג בתים מעוצבים שכרגע מורכב מכמה דגמים שונים – דגם יובל, דגם אריאל ודגם הדו משפחתי (הדגם הדו משפחתי מגיע כשני דגמים שונים – דגם המותאם להיות הבית הימני ודגם המותאם להיות בית השמאלי). אם אתם מעוניינים בתכנון בית חלומותיכם, אז אנחנו עובדים גם בשיתוף פעולה עם כמה מהמעצבים והאדריכלים הבולטים ביותר בתחום הבניה המתקדמת ונשמח לשבת בצוותא כדי לשמוע את החלומות ואת הרצונות שלכם ואז לתכנן אותם על הנייר כדי שבסופו של דבר תוכלו לגור בתוך החלום שלכם.

לפרטים נוספים או לתיאום של פגישת היכרות – צרו איתנו קשר עוד היום.