למה בניה ירוקה חוסכת כסף?

כמעט בכל מאמר שעוסק בבניה ירוקה תראו שכחלק מהיתרונות מונים את העלות הכלכלית הנמוכה של בניית בית על פי עקרונות הבניה הירוקה. כחברה שמתמחה בבניה מסוג זה כבר שנים ארוכות, החלטנו להעמיק את הדיון בכל הקשור לעלויות הכרוכות בבניית בית בשיטות ירוקות.

האם חומרי הגלם של הבניה הירוקה זולים יותר?

כדי לבנות בית בשיטת הבניה הירוקה אנחנו מחויבים להשתמש בחומרי גלם ספציפיים שמספקים בידוד אקוסטי ותרמי ברמה גבוהה, אך נוסף על כך כדי לקבל את תו התקן 5281 עלינו להשתמש גם בטכנולוגיות מתקדמות כדי לקבל ציון גבוה יותר. אין ספק שהתוצאה בשטח היא שחומרי הגלם שבהם אנחנו משתמשים כדי לבנות בית שיעמוד בתקנים האקולוגיים והירוקים נופלים לקטגוריה של "חומרי פרימיום", אבל כשמסתכלים על הטווח הרחוק אפשר לראות שההוצאה המיידית על חומרי גלם יקרים יותר היא בטלה בשישים.

כדי להבין איך זה יכול להיות שחומרי הגלם של הבניה הירוקה יקרים יותר, אך בתוצאה הסופית מקבלים בית חסכוני ויעיל יותר, אנחנו צריכים להבין את שיטת הבניה הירוקה לעומק יותר. אך לפני שנעשה זאת, בואו ונדמיין שאנחנו מעוניינים להעביר את רשת החשמל הביתית שלנו להיות סולארית. בתחילה נצטרך להשקיע הרבה כסף כדי להתקין את הפאנל הסולארי, אבל אחרי שהכול יתחיל לעבוד לא נצטרך יותר לשלם לחברת החשמל על שימוש בחשמל כך שמדובר על חיסכון בטווח הארוך למרות ההוצאה הכספית הגדולה שיש בהתחלה.

כיצד איכות חומרי הגלם משפיעה על החיסכון הכלכלי של הבניה הירוקה?

אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת אנחנו מייצרים את חתכי הקיר והפלדה במפעל ייעודי, בעזרת מכונת חיתוך הפלדה של חברת HOWICK הנחשבת למתקדמת והאיכותית בעולם. העובדה שאנחנו יכולים לשלוט על עובי החתכים והקירות ברמת המילימטר, לצד העובדה שאנחנו ממדלים את כל המבנה בתוכנת תלת ממד כדי להבין את המפרט המלא לפני שנתחיל בייצור, מסייעות לנו לייצר בדיוק את החלקים שאנחנו צריכים כך שאין לנו פסולת מיותרת או חסרים.

חומרי הגלם שאנחנו מייצרים משתלבים עם חומרי גלם אחרים שבהם אנחנו משתמשים כמו פנלים מבודדים או גבס דחוס של חברת KNAUF וכך אנחנו מבטיחים כי רמת הבידוד של הבית תהיה גבוהה והשהייה בתוך הבית תמיד תהיה נעימה. הבניה הירוקה נחשבת למבודדת יותר מכל בניה אחרת וזהו למעשה הסוד האמיתי שהופך אותה לחסכונית יותר.

להלן כמה מהסיבות העיקריות שבגינן חומרי הגלם של הבניה הירוקה מבטיחים חיסכון כלכלי בהוצאות התחזוקה של הבית:

  • יעילות אנרגטית – איכות הבידוד של חומרי הגלם מבטיחה כי הטמפרטורה בתוך הבית תמיד תישאר נוחה, מה שמוביל לכך שאין צורך להפעיל מזגן.
  • עמידות גבוהה – חומרי הגלם האיכותיים שבהם משתמשים מבטיחים כי לא יהיה בלאי או סדקים במבנה, מה שמוביל לחיסכון כללי בהוצאות התחזוקה והתפעול של הבית.
  • יעילות החומר – חומרי הגלם שבהם משתמשים הם לא רק האיכותיים ביותר, אלא הם מתוכננים בצורה קפדנית כדי להבטיח את היעילות המקסימלית שלהם בעת השימוש.
האם בניה ירוקה זולה יותר

אילו עוד השפעות יש לבניה הירוקה על חיסכון כלכלי?

מלבד העובדה שחומרי הגלם שבהם משתמשים מספקים את התמורה הטובה ביותר ומבטיחים עלויות תפעול ותחזוקה נמוכות בעתיד, גם העובדה שכדי לבנות בית בשיטת הבניה הירוקה נדרשים לנו פחות עובדים ופחות ימי עבודה מביאה בסופו של דבר לחיסכון כלכלי נכבד. שכרו של עובד ממוצע כיום עומד על סביבות ה – 600 שקל, וכדי לבנות בית יש צורך בלפחות עשרה עובדים שיעבדו במשך חודשים ארוכים. שיטת הבניה הירוקה מבוססת על פשטות ועל תכנון קפדני, כך שבסופו של יום נדרשים לנו פחות ימים ופחות עובדים כדי לבנות את הבית.

אצלנו בחברת א.ב.ד בניה מתקדמת תמצאו צוות של יועצים, מהנדסים ואדריכלים שיעבדו איתכם בשיתוף פעולה כדי להבטיח שהבית הבא שלכם יהיה בית חלומותיכם. צרו איתנו קשר עוד היום כדי לקבל פרטים על דגמי הקטלוג שלנו, או על האפשרות לעצב בית משל עצמכם.