למה מרכיב הזמן הופך את הבתים שלנו לירוקים יותר?

בכל הקשור לבניה הירוקה יש למרכיב הזמן חלק מהותי. הרעיון הראשוני והבסיסי ביותר של הבניה הירוקה הוא לייצר מבנים מעשי אדם שמתקיימים בהרמוניה עם כדור הארץ שלנו, בצורה כזו שגם בעוד מאות שנים כדור הארץ יהיה מקום שאפשר לחיות בו. ההתחממות הגלובלית וסכנות האקלים הן לא דברים שאפשר בהכרח לראות אותם היום כשמתסכלים מחוץ לחלון, אלא מדובר על תחזיות עתידיות שמבוססות על עובדות קונקרטיות בשטח.

חברת א.ב.ד. בניה מתקדמת מאמינה בעולם ירוק ואקולוגי יותר ולכן אנחנו משתמשים רק בחומרי גלם איכותיים ואקולוגיים אשר עומדים בשורה אחת עם התקינה הרלוונטית, כמו תו התקן 5281 לבניה ירוקה, אך מעבר לכך אנחנו רואים בתכנון הסביבה ובחשיבה לטווח ארוך כסגולות הבולטות ביותר שלנו לצד העיצוב המרהיב של הבתים שאנחנו בונים ללקוחותינו.

כיצד מרכיב הזמן משחק תפקיד מרכזי בבניה הירוקה של א.ב.ד

 • משך הבניה
  תשאלו כל קבלן כמה זמן לוקח לו לבנות בית והוא מיד יתחיל להגיד שמדובר על שאלה של כמה עובדים יש ברשותו. אז נכון שברגע שיש יותר עובדים מנוסים אפשר לסיים את הבניה בצורה מהירה, אך אנחנו בא.ב.ד משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ומיוחדות אשר בזכותן אנחנו מתחייבים על סיום כל תהליך הבנייה בפרק זמן של 6 – 8 חודשים. מבחינת צמצום הפגיעה הסביבתית משך הבניה הקצר שבו אנחנו עובדים בפועל מצמצם את זיהום האוויר ואת כמויות האשפה, זאת בנוסף לעובדה שיש ברשותנו את האפשרות לבנות את שלד הבית במפעל מבוקר.

 • פחות פסולת בניה וזיהום קרקעות
  כאשר מדברים על זיהום סביבתי כתוצאה משיטות בניה קונבנציונליות הדבר הראשון שחושבים עליו זה זיהום האוויר מהרכבים והמפעלים השונים. לא רבים חושבים על זיהום הקרקע ועל הפגיעה שנגרמת בשל חפירות יתר והפיכת האדמה. המעבר לבניה ירוקה יוביל לחיסכון של כ – 42% בצריכת המים למטרות בניה וגם יפחית כמחצית מזיהום המים שנמצאים באקוויפר ההר ובמאגרים תת קרקעיים אחרים.

 • תכנון לטווח ארוך
  במסגרת הפרמטרים והסעיפים של תו התקן הישראלי לבניה ירוקה, יש עיסוק רב בתכנון הסביבתי של האזור שבו מתכננים לבנות. במסגרת התכנון הזה חייבים להגיש תוכניות מפורטות שמראות איך בדיוק הקמת המבנה עומדת להתאים לאזור הספציפי שבו מתכננים לבנות ומחייבים את הקבלן גם להשקיע ולבנות תשתיות סביבתיות כמו רחובות, גנים ציבוריים ומרחבים שישמשו את הציבור הרחב. אבל מעבר לכך, ישנו תכנון לטווח הארוך גם בכל הקשור לחומרי הבניה של הבניה הירוקה אשר מיוצרים בטכנולוגיות חדשות שמבטיחות את עמידותם לאורך שנים וכך את איכות הבית בטווח הארוך.

 • אין בלאי בכל הקשור לבידוד
  השימוש בחשמל, בעיקר כדי לקרר או לחמם את הבית, הוא מהגורמים המרכזיים לזיהום האוויר ולכן הבניה הירוקה שמה במרכז את כל נושא הבידוד. המחשבה שמאחורי הבניה הירוקה היא שככל שנבודד את הבית בצורה טובה יותר מהשפעות מזג האוויר שבחוץ, כך נביא לצמצום בצריכת החשמל שיביא בתורו לצמצום זיהום האוויר. ממחקרים עולה כי קו המחשבה הזה אכן עובד בפועל וכי גם לאורך שנים אחרי שהסתיימה הבנייה הבידוד של הבניה הירוקה מחזיק מעמד בשיאו.
כיצד הזמן משפיע בבניה הירוקה

בונים ירוק בשבילכם ובשביל ילדכם – א.ב.ד בניה מתקדמת

בזכות ההתעקשות שלנו על שיטת הבניה הירוקה, גם כאשר הדבר עדיין לא היה מדובר ואיש לא חשב שמדינת ישראל תייצר תו תקן שיהיה חובה, אנחנו גאים לעמוד בחזית תחום הבניה הירוקה בישראל. מדי שנה אנחנו בונים למעלה מ – 130 בתים פרטיים חדשים והצוותים המקצועיים שלנו מתכננים ומעצבים עוד עשרות אחרים בנוסף לכך. אנחנו עומלים יומם ולילה על מציאת טכנולוגיות חדשניות שנוכל לאמץ כדי להמשיך ולשפר את התוצרים שלנו, אך יותר מכך אנחנו תמיד עובדים על הרחבת פורטפוליו הבתים שלנו בשיתוף פעולה עם מעצבי פנים ואדריכלים מהשורה הראשונה.

לפרטים נוספים – צרו איתנו קשר.