בניה חדשה – שיטה פורצת דרך בישראל

בניה חדשה – מהי?

שיטת הבניה החדשה היא שיטה פורצת דרך שהוצגה לאחרונה בישראל: היא מאפשרת בניית שלד שלם של מבנה בזמן קצר מאוד ובעלות זעומה ביחס לשיטת הבנייה המסורתית. בניה זאת מאופיינת בחיבור פאנלים מבודדים המשמשים כבסיס ליציקת קירות בטון. שיטת הבניה החדשה שומרת על איכות הסביבה היות והיא מתבססת על החומר פוליסטירן מוקצף הניתן למחזור. את הפאנלים המשמשים כשלד המבנה מייצרים על פי בקשת הלקוח ובהתאם לתקציב כלכלי קיים. שיטה זאת לא דורשת העסקה של עובדים רבים לצורך הקמת הפרויקט ולכן היא חסכונית, מהירה ואינה גורמת נזק לסביבה. בנוסף, הבניה החדשה הביאה לפתרון טכנולוגי מדהים לבניית שכונות מגורים שלמות בזמן קצר יחסית, מה שעשוי להביא בעתיד לירידה דרסטית בעלויות הדירה. זאת ועוד, הקבלנים לא יצטרכו לייבא עובדים המיומנים בשיטה זאת מחו"ל וההכשרה תינתן בחינם בישראל.

צמיחת בניה קלה

מהן השיטות המגוונות של בנייה חדשה?

  1. שיטת ICF: שיטה זאת, היא שיטה שנכנסה בשנים האחרונות לתחום הבניה החדשה. בשיטה זו, משתמשים בתבניות מבודדות כבסיס ליציקת קירות בטון בצורה מהירה וקלה. לצורך בניית התבניות משתמשים בחומר פוליסטירן מוקצף אשר ניתן למחזור ולכן אינו מזיק לסביבה.
  2. בנייה קלה מעץ: שיטה זאת, בדומה לקודמתה, היא מהירה מאוד, יעילה בבידוד קור וחום, זולה, תורמת לעיצוב הבית ומשרה תחושת פסטורליות.
  3. בנייה קלה מאלומיניום: אלומיניום עמיד במיוחד ולכן הוא שימושי מאוד בבנייה חדשה. זאת ועוד, אלומיניום עמיד מאוד מפני קורוזיה ולכן אין חשש מהצטברות חלודה במידה והוא חשוף למזג אוויר קיצוני. המחיר בדרך כלל ידוע ללקוח מראש טרם תחילת העבודה על הפרויקט. בנוסף חומר זה מבודד היטב רעשים חיצוניים למבנה וטמפרטורות קיצוניות, הוא אינו דורש שגרות תחזוקה מסוימות ולכן הוא יעיל וחסכוני מאוד מבחינה זו.
  4. מבנים ניידים המיוצרים במפעל: בשיטה זאת, חלקי הבית מיוצרים במפעלים המותאמים לשיטת בניה חדשה כך שבשטח הנבחר נדרש רק להכין את רצפת המבנה והממ"ד. בשיטה זאת, הקמת הבנה אורכת ימים ספורים ולאחר מכן הוא מוכן לאכלוס.

לחצו כאן להצצה בגלריית פרויקטים בניה חדשה

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים

אם כן, ישנן שיטות מגוונת של בניה חדשה כאשר המשותף להן הוא השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. גם חיסכון כלכלי, גם תרומה לשמירה על סביבה ירוקה ובריאה! לקבלת שירות אישי, תכנון מדויק וחיסכון בעלויות אתם מוזמנים לפנות אלינו לטלפון 03-9097093 או דרך האתר