בנייה קלה חומרים

בעבר, לא היה נהוג להשתמש בחומרי בנייה קלים, משום שפחדו שהם לא חזקים מספיק. היום, ניתן לראות כי חומרי הבנייה הקלה לא משמשים רק כתוספות בנייה, אלא משמשים כחומרי בנייה עיקריים במבנים רבים. בין חומרי הבנייה הנפוצים ביותר בתחום הבנייה הקלה ניתן למצוא: אלומיניום, פלדה ובטון המשלב מגנזיום. במאמר זה אפרט לכם על תחום הבנייה הקלה בארץ, על החומרים הנפוצים בתחום זה והיתרונות שבהם.

הבנייה הקלה מגיעה לישראל

בשנים האחרונות נראה שתחום הבנייה הקלה, שהיה מקובל בעיקר בארה"ב, נכנס גם לתחומי ארצנו. אנשים אשר מבקשים לבנות משרד או בניין, שומעים יותר ויותר את ההמלצה לבנות אותו בשיטת הבנייה הקלה. שיטה זאת מאופיינת בחלקי בניין קלים ומובנים, כאשר שלד המבנה עשוי בדרך כלל מחומר הפלדה או האלומיניום. חשוב לציין גם, כי חומרי הפלדה והאלומיניום קלים משמעותית מחומר הברזל ולכן, הם נוחים יותר לתכנון והרכבה. בנוסף, על מנת להקים מבנה בשיטת הבנייה הקלה, אין צורך בכוח אדם כה גדול, רוב החלקים מיוצרים במפעל ולכן תהליך הבנייה שמתבצע בשטח הינו קצר באופן משמעותי מאשר בשיטת הבנייה הרגילה.

כניסה למבנה יביל

בנייה קלה, חומרים קלים

החומרים העיקריים בהם עושים שימוש בתחום הבנייה הקלה, הם בעיקר: אלומיניום – אשר נתפס כחומר קל אך חזק במיוחד ושאינו מחליד. קורות המבנה בדרך כלל עשויים גם הם מאלומיניום, כאשר שלד המבנה והמסגרות עשויות לרוב מפלדה מגולוונת וכתוספות שונות לבנייה משתמשים בחומרי בנייה מתועשים וחדשניים.

יתרונות הבנייה הקלה

אם כן, אז מה היתרונות של הבנייה הקלה בהשוואה לבנייה המסורתית?

  1. עלויות חומרי הבנייה הקלה זולים משמעותית מחומרי הבנייה המסורתית.
  2. הזמן שלוקח להקים מבנה בשיטת הבנייה הקלה קצר משמעותית מהזמן שנדרש להקים מבנה בשיטת הבנייה המסורתית.
  3. בשיטת בנייה זאת אין צורך לפנות כמות אשפה משטח הבנייה, מכיוון שרוב החלקים מיוצרים קודם לכן במפעל. בנוסף, החומרים שבהם עושים שימוש בשיטת בנייה זאת הם לרוב ידידותיים לסביבה ולכן לא נראה הרבה פסולת בשטח הבנייה.
  4. החומרים בהם עושים שימוש בשיטה זאת קלים משמעותית מהחומרים בהם עושים שימוש בשיטת בנייה אחרות ולכן, קל יותר לבצע בהם שינוי במהלך תכנון הבנייה.
  5. המבנה אטום ומבודד ועל כן עמיד יותר מפני טמפרטורות קיצוניות, אסונות טבע ונזקי מזג האוויר.
  6. רמת הדיוק שניתן לקבל בבנייה קלה בהשוואה לשיטות בנייה אחרות מקובלות – גבוהה משמעותית. כך, בעוד שבבנייה קלה, הקירות שיתקבלו הם חלקים, ישרים ומדויקים, בבנייה מסורתית התוצאות לא בהכרח תמיד יהיו מדויקות כל כך.

בפעם הבאה שתרצו לבנות לעצמכם בית או משרד חשבו על שיטת הבנייה הקלה, מה שיעזור לכם להוזיל את עלויות הבנייה, יפחית נזק סביבתי ויקצר לכם את זמן הבנייה באופן משמעותי! להסבר נוסף וייעוץ ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר ו/ או לקבוע אתנו פגישה בטלפון 03-9097093.  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים