בנייה קלה בצפון הארץ

תחום הבנייה הקלה בארץ הלך ותפס תאוצה בשנים האחרונות. יתרונות השיטה, כמו חיסכון בהוצאות הבנייה וחיסכון במשך הזמן שהוא מיוצר, עלו על יתרונותיה של הבנייה הקונבנציונלית. על אף שהיא חוסכת בזמן ובהוצאה הכספית הנדרשת, היא גם איננה נחשבת כבנייה איכותית פחות מן הבנייה המסורתית המקובלת. אם כן, ניתן לראות את השימוש השכיח בבנייה הקלה שהתרחב הן לתחום הציבורי והן לתחום הבנייה הפרטי. מאמר זה יפרט לכם באופן נרחב יותר אודות הבנייה הקלה ויתרונותיה.

הבנייה הקלה חוסכת 

ישנם פרמטרים רבים אשר מוזילים משמעותית את ההוצאות הכספיות של ייצור מבנה: כאשר שיטת הבנייה חוסכת את משך זמן העבודה  כך גם שעות העבודה מתקצצות, כוח האדם הנדרש הוא קטן וכן ישנו גם חיסכון בחומרי הגלם. ייצור רוב חלקי המבנה בשיטה בשיטה הקלה מתבצע לרוב במפעל עצמו ולאחר מכן, אלה מועברים לשטח הבנייה המיועד, בו מורכבים חלקי המבנה. בדרך כלל בניית הרצפה והממד מתבצעים בשטח, רק לאחר שהמבנה הועמד במקום המבוקש.

בניה קלה בצפון

תכנון מדויק שחוסך בבעיות בשלבים מתקדמים

תכנון התהליך הוא ממוחשב ולכן רמת הדיוק היא בדרך כלל גבוהה ביחס לרמת הדיוק של מבנה שהוקם בבנייה סטנדרטית. לא פעם מתגלות טעויות בבנייה רגילה מה שדורש שבירה והקמה מחדש של אותו השלב. מה שמגדיל גם את ההוצאות הכספיות הנדרשות לחומרי הגלם. יחד עם זאת, קירות המבנה המיוצר בשיטת בנייה קלה הם מבודדים ומכאן שהם חוסכים גם באנרגיה וגם שומרים על הטמפרטורה הפנימית המבוקשת. יחד עם זאת, הקירות מאפשרים גישה קלה ונוחה להתקנת האינסטלציה וכבלי החשמל ברחבי המבנה.

בנייה קלה בצפון

מבחינת בנייה קלה בצפון הארץ – ניתן לראות שימוש מוגבר בשיטה זו באזור הצפון ביחס לשאר מדינת ישראל. יש בצפון הארץ שטחים נרחבים המתאימים לבנייה ועם חסינות חומרי הבנייה הקלה בפני מזגי אוויר סוערים, מתאימה שיטה זו במיוחד לאזור הצפוני של ארצנו, שנחשב לגשום יותר משאר אזורי הארץ.

בתקופות של מלחמה, במיוחד באזור הצפון, חשוב שהמבנים יהיו מיוצרים בשיטת הבנייה קלה וזאת משום שניתן יהיה לנייד את המבנים בשעת הצורך. בניגוד למבנה סטנדרטי, שלא ניתן לנייד אותו ממקום למקום, במקרה של מבנה המיוצר בבנייה קלה, ניתן להעבירו ממקום למקום בבטחה. כך אנשים אשר רוצים לשמור על ביתם יוכלו להעבירם לשטחים בטוחים יותר. ובכלל – האפשרות להעתיק את המבנה ממקום למקום הוא אפשרות מצוינת לגוון את מיקום המגורים מפעם לפעם באופן קל ונוח יחסית.

חושבים שמגיע לכם ליהנות מרמת חיים גבוהה? גם אנחנו חושבים. לכן, אנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר וליהנות מבית טוב, יפה ומעוצב בצפון הארץ, שגם יענה על כל דרישותיכם, גם יהיה חסכוני וגם מהיר להקמה. ליצירת קשר באתר או בטלפון 03-9097093

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים