מהם כל הפרמטרים שבזכותם אנחנו חברת בניה ירוקה?

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת היא מהחלוצות והמובילות בתחום הבניה הירוקה בישראל, אנחנו גאים להציע ללקוחותינו בתים איכותיים אשר עומדים בתווי התקן ומציעים אפשרות מחייה איכותית, שגם שומרת על כדור הארץ. אבל במקום לדבר במילים גבוהות שלא בהכרח אומרות יותר מדי בפרקטיקה, אנחנו רוצים לפרט ולהסביר מה הם הפרמטרים שבזכותם אנחנו יכולים לקרוא לעצמנו חברת בניה ירוקה.

בניה ירוקה היא בניה שדואגת לסביבה ולדיירים בצורה הטובה ביותר

הבניה הירוקה, כפי שאפשר להבין מהמאמרים קודמים שהכנו בנושא כדוגמת "בניה ירוקה – מה זה בכלל?", היא גישה שמסכלת על בניית בית לא רק בהקשר המיידי, אלא שמה דגש על חשיבה כוללת שתהיה להשלכות של חומרי הגלם על הסביבה ועל הדיירים של הבניין, לצד דגש ייחודי שמושם על חסכון באנרגיה והפחתת הזיהומים הקשורים להקמת ולתפעול הבניין.

ההבנה כי יותר ממחצית מפליטת גזי החממה והפסולת העולמית מגיע מענף הבניה הביאה להבנה כי עלינו לשנות דיסקט ולבחור באמצעים אקולוגיים יותר כדי לבנות את בתינו. לכן הבניה הירוקה מאמצת טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות רווחה לדיירים, אך לא מייצרות זיהום סביבתי תוך כדי, ולכן הבניה הירוקה מתעסקת רבות בנושאים כמו טיפול במי השופכין, כמות האור הטבעי שנכנסת אל תוך הדירות או פיתוח של האזורים שמסביב לבניין באותה תשומת לב שבה מפתחים את הבניין עצמו. 

בא.ב.ד. אנחנו מתעסקים בבניה מודולרית עוד מראשיתנו, וכך המעבר להיות חברת בניה ירוקה היה טבעי וחלק. בזכות שיטות הבניה המיושמות בעת הרכבת הבתים שלנו ובזכות השימוש הגובר שאנחנו עושים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות, אנחנו מציעים ללקוחותינו בתים מרשימים ואקולוגים העומדים בכל הדרישות שלכם ושל תו התקן לבניה ירוקה.

פרמטרים לבניה ירוקה א.ב.ד

מה הם הפרמטרים להגדרת חברת בניה כירוקה?

אומנם החוק הישראלי לא מגדיר באופן חד משמעי מהי חברת בניה ירוקה, החוק כן מגדיר מהי בניה ירוקה. הפרמטרים שהופכים את חברת הבניה לחברת הבניה הירוקה לפיכך אמורים להיות דומים לאלו שמכתיבים מהי בניה ירוקה. בואו ונראה מה הם הפרמטרים העיקריים:

 • טכנולוגיה וחדשנות
 • תכנון סביבתי
 • חומרי גלם אקולוגיים
 • השבחת הקרקע וביצוע סקרי שטח
 • חסכון אנרגטי
 • הקפדה על ניקיון הקרקע והאוויר בעת הבנייה

אנחנו בחברת א.ב.ד בניה מתקדמת גאים בעובדה שכל המבנים שהקמנו, ואנחנו מקימים כ – 130 בתים בשנה, עומדים בתו התקן 5281 ונחשבים לעמידים ואיכותיים על פי כל הבחינות האובייקטיביות שבהן הם נדרשו לעמוד. 

מה הופך את א.ב.ד לחברת בניה ירוקה?

כדי להבין בצורה הטובה ביותר מדוע אנחנו בא.ב.ד נחשבים לחברת הבניה הירוקה המובילה בישראל, אנחנו רוצים להתמקד בכמה מהפרמטרים העיקריים שמבדילים אותנו ומסייעים לנו להציע ללקוחותינו מגוון רחב של בתים מעוצבים ואקולוגים.

 1. שימור אנרגיה – אחד מהעקרונות העיקריים שעומד בבסיס הבניה הירוקה הוא העקרון של שמירה על אנרגיה כדי שהדיירים יוכלו לצרוך פחות חשמל על פעולות כמו חימום או קירור הבית. האדם הממוצע מפעיל בימי הקיץ את המזגן במשך יותר מ – 10 שעות, לפי בחינה של המשרד להגנת הסביבה, אך אדם שגר בבית ירוק מפעיל באותו פרק זמן את המזגן רק עד כשלוש שעות ביום. בזכות העובדה שאנחנו בא.ב.ד משתמשים בחתכי הקיר של חברת Knauf, הנחשבים לאיכותיים ולמתקדמים ביותר בעולם, אנחנו מגיעים לאיכות בידוד תרמי ואקוסטי שגבוהה ביותר מפי חמישה מהרמה שאליה אפשר להגיע בשיטות בניה אחרות.
 2. פסולת וזיהום הקרקע – חברת א.ב.ד גאה בכך שהיא מייצרת את כל מבניה במפעל מבוקר כבר עשרות שנים. בזכות העובדה שאת כל החלקים השונים אנחנו מייצרים במפעל שלנו, אנחנו מסוגלים לשלוט בצורה מדויקת על כמות הייצור ובכך לא לייצר פסולת מיותרת, אלא רק את הכמות הדרושה לנו לכל פרויקט. העובדה שאנחנו בונים את מרבית הבית במפעל, ולא באתר הבניה כמו שנהוג בשיטות אחרות, שומרת על הקרקע מפני זיהומים אפשריים שעלולים לחלחל אליה במהלך העבודות.
 3. חומרי גלם ירוקים – כדי לוודא שהבתים המיוצרים על ידנו עומדים בתקנות הקפדניות ביותר, אנחנו משתמשים רק בחומרי גלם איכותיים שמגיעים מראש עם תווי תקן ירוקים. כל החלקים בהם אנחנו משתמשים, בין שמדובר על לוחות הבידוד או על החתכים, מיוצרים בצורה קפדנית ומבטיחים מינימום פגיעה בכדור הארץ.
 4. טכנולוגיה וחדשנות – מכונות חיתוך הברזל שבהן אנחנו משתמשים, וגם חומרי הגלם האיכותיים שלנו, נחשבים לגולת הכותרת הטכנולוגית ולפסגת היצירה בכל הנוגע לבניה אקולוגית. העובדה כי אנחנו משתמשים בשיטת LGS ועליה אנחנו מוסיפים עיצוב אדריכלי ותכנון קפדני, מבטיחה כי כל בית ובית שלנו עומד בחזית הטכנולוגית.
 5. נוחות שימוש ורווחה – את העובדה שאנחנו משתמשים רק בחומרים לא רעילים ובטוחים לשימוש אין צורך להציג באמת, אך מעבר לכך אנחנו מציעים ללקוחותינו לעצב את ביתם ככל העולה על רוחם וזה כולל מפתחים רחבים שיאפשרו לאור טבעי לחדור פנימה כדי להגביר את הבריאות הנפשית ולחסוך בהוצאות על אנרגיה ואוורור הבית.

מחפשים חברת בניה ירוקה שתדע לקחת את כל הרצונות ואת כל הצרכים שלכם ולתרגם אותם לכדי בית ייחודי? הגעתם למקום הנכון! חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מובילה את תחום הבניה הירוקה בישראל ותשמח לעמוד לשרותכם כדי שתוכלו גם אתם ליהנות מבית משל עצמכם בזמן קצר, אך בלי להתפשר על איכות.