מחפשים חברת בניה ירוקה? הכירו את השוק ובחרו בחוכמה

בעבור המתבונן מהצד, תקנות הבניה הירוקה שהחלו להיכנס לתוקף בחודש מרץ 2022 הן בגדר רעידת אדמה. אך בעבור העוסקים במלאכה מדובר על מהלך ידוע שראשיתו עוד בשנת 2005, אז הושק תקן הבניה הירוקה בפעם הראשונה. בשנים שחלפו מהצגת התקן בפעם הראשונה ועד להפיכתו לתקן המחייב, קמו הרבה חברות בניה ירוקה בשוק הישראלי. במאמר זה נעשה לכם היכרות עם השוק ונציע דרכים לבחון ולבחור את החברות השונות כדי לבצע את הבחירה החכמה והטובה ביותר.

מה זה בניה ירוקה?

אומנם במאמר זה אנחנו עתידים לדבר על החיפוש אחר חברת בניה ירוקה, אך אי אפשר לעשות זאת בלי לדבר קודם על מה זה בניה ירוקה. הבניה הירוקה היא למעשה שיטת בניה שמסתכלת על המבנה כמכלול. בשיטה זו לא מתייחסים רק להיבטים של בניית המבנה, אלא בעיקר להיבטים של החיים במבנה לאחר הבניה ובהשלכות של הבניה והשימוש במבנה על כדור הארץ.

מה זה אומר חברת בניה ירוקה?

עוד לפני שניגע בנקודות שיש לבחון לפני שבוחרים חברת בניה ירוקה, אנחנו רוצים ליישר קו ולדבר על מה זה אומר בכלל חברת בניה ירוקה. ככל שהמודעות הסביבתית הולכת וגוברת, כך יותר חברות בניה מכריזות על עצמן כחברות בניה ירוקה כאשר בפועל הן לא תמיד עומדות בקריטריונים.

כדי להגדיר חברת בניה כירוקה אנחנו מציעים שתי אבחנות עיקריות. הראשונה היא שחברת הבניה עובדת רק באמצעים ירוקים ואין לה מחלקות אחרות, או חברות בת, שמבצעות עבודות בשיטות הבניה הישנות והמזהמות. האבחנה השנייה היא אפילו פשוטה יותר ליישום, חפשו חברת בניה שמבניה עומדים בתקן 5281 לבניה ירוקה.

איך בוחרים חברת בניה ירוקה

הפרמטרים לבחירת חברת בניה ירוקה

 • מקצועיות וניסיון
  כשבאים לבחור חברת בניה ירוקה, הדבר החשוב ביותר הוא המקצועיות והניסיון של חברת הבניה. הקמת מבנה בשיטת בניה זו היא לא פעולה שאפשר לעשות כלאחר יד, מדובר על מלאכת מחשבת שדורשת תכנון קפדני ועמידה בתקנות מחמירות. לא כל מבנה שמוקם בשיטת הבניה הקלה מוגדר באופן אוטומטי כמבנה ירוק, לכן חשוב לעבוד עם חברה מקצועיות ומנוסה שתדע להציע לכם בית איכותי שגם יעמוד בכל התקינות הנדרשות.

  חברת א.ב.ד בניה מתקדמת היא מהחלוצות בתחום הבניה הירוקה בישראל. עם ניסיון של יותר מעשרים שנה בתחום הבניה הקלה והירוקה ועם יותר מ – 130 בתים שהם בונים בשנה, מדובר על אחת החברות האמינות בישראל.
 • טכנולוגיה
  חלק הארי מצורת הבניה הירוקה מושתת על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. למעשה כל הנושא של הבניה הירוקה החל לצבור תאוצה רק כאשר הטכנולוגיה אפשרה ייצור של חומרי גלם איכותיים מספיק שיהוו פתרון בידוד מהמעלה הראשונה. כיום כל חברה שמתמחה בבניה ירוקה משתמשת בטכניקה אחרת, אך רק חברת א.ב.ד. משתמשת במכונות ייצור הפלדה של חברת Hawick הניו זילנדית שנחשבת לחברה המובילה בעולם בייצור של בניה מבוססת פלדה דקת דופן L.G.S. בלי להיכנס יותר מדי לפרטים טכנים, השיטה הזו מאפשרת את ייצור המבנה בהתאם לתכנון אדריכלי מקורי.
 • המלצות מלקוחות עבר
  כשמחפשים חברות בניה ירוקה באינטרנט, הרבה פעמים מגיעים למצב שמסתכלים על כמות גדולה של חברות עד שכבר קשה להבחין בהבדלים. הרבה מהמונחים שהחברות השונות משתמשים בהם יכולים לבלבל או להישמע דומים ולכן תמיד חשוב לבדוק המלצות וחוות דעת של לקוחות עבר של אותה חברה.
 • וורסטיליות והתאמה לצרכיכם
  הקמה של בית היא חלק גדול וחשוב בחיים, לא מדובר על אירוע קטן או על משהו שאפשר להקל בו. בחיפוש אחר חברת בניה ירוקה, וודאי תתקלו בחברות רבות שמציעות לבחור בתים מקטלוג, או כאלו שמציעות להקים בעבורכם את הבית בשיטה אחת שאותה הם מכירים. אבל בפועל לא כל השיטות מתאימות לכל המבנים וכמובן שלא כל המבנים מתאימים לכל הדיירים.

  בא.ב.ד תמצאו קטלוג של בתים שעוצבו על ידי אדריכלים, אך תוכלו גם לעבוד בשיתוף פעולה עם אחד מצוות האדריכלים שלנו כדי לעצב את בית חלומותיכם. בצוות האדריכלים שלנו תמצאו מומחים לתכנון ובניה ירוקה שיודעים לספק את הפתרונות האקולוגים והעיצוביים המותאמים ביותר לצרכיכם. נוסף על כך, אנחנו החברה היחידה שמתאימה את שיטת הבניה וההרכבה של המבנה לבית ואם צריך נבנה את כולו במפעל ורק אז נשנע אותו אל השטח.
 • מידול והדמיה
  עוד דבר שחשוב מאוד לבחון היטב כאשר מחפשים חברת בניה ירוקה זה כל נושא ההדמיה והמידול. כאשר אנחנו רואים סקיצה של בית על הנייר, קשה מאוד להבחין בכל הפרטים השונים כיוון שמרביתנו לא מורגלים בניתוח של תרשימים. לחברת א.ב.ד ישנו צוות מהנדסים ייעודי שמתמחה במידול והדמיה. על ידי שימוש בתוכנות המתקדמות ביותר שקיימות למידול תוכניות אדריכליות, צוות המהנדסים שלנו יותר תוכניות דו ממדיות ותלת ממדיות של כל מבנה ובית. הפעולה הזו מאפשרת ללקוח לראות ולחוש את הבית העתידי, ולמהנדסים היא מאפשרת תכנון מדויק יותר של חלוקת העומסים ואיטום המבנה.
 • חומרי גלם איכותיים
  כמובן שכל הטכנולוגיה והתכנונים הקפדניים ביותר לא יוכלו להחליף את הבניה עצמה. חברות בניה ירוקה שונות משתמשות בחומרי גלם שונים שאומנם כולם מוגדרים כירוקים, אך למרות זאת ישנם הבדלים בין איכות חומרי הגלם השונים. חברת א.ב.ד משתמשת בחתכי קיר של החברה הגרמנית Knauf הנחשבים על פי כל המומחים לאיכותיים ביותר בעולם. כל חתכי הקיר שבהם אנחנו משתמשים עוברים תהליכי אישור על ידי מפקחים בחו"ל כדי להבטיח שהם אכן עומדים בדרישות של החברה הגרמנית.

לפרטים נוספים על האפשרויות שיפתחו בפניך עם חברת א.ב.ד בניה מתקדמת – צרו קשר עוד היום.