מדריך בנייה ירוקה גם בארה"ב

בשנים האחרונות ניתן לראות מבנים רבים בארצות הברית הנבנים בשיטת בנייה ירוקה. בניה ירוקה מובאת כשיטה אידיאלית לא רק בשל מניעים אידיאולוגיים אלא גם בשל ההכרה כי קיים פוטנציאל כלכלי.

הזיהום ההולך וגובר וכן ההשפעה של האדם על האטמוספירה, מה שמכונה כאפקט החממה תחום הנדלן, בייחוד נדלן בארהב, אינו נותר מאחור ומציע פתרונות שונים כדוגמת בניה ירוקה.

מאפיינים של בנייה ירוקה

בטרם נתייחס ליתרונות הרבים, נסביר מהם המאפיינים של בניה ירוקה. המונח מתייחס לגישה כוללת בתכנון מבנים המתייחסת לאנרגיה, חומרי גלם וכן מים. הנחת היסוד של הגישה היא לא רק בהנחת היסודות למבנה אלא גם באופן בו הדיירים מתכננים לשמור על הסביבה לאחר הקמת המבנה. המונח בנייה ירוקה מתייחס לשימוש   בחומרי גלם ירוקים אשר אופן הייצור שלהם אינו מזהם את הסביבה. בנוסף לכך במסגרת הבנייה הירוקה יש שימוש בחומרים שתוחלת החיים שלהם גבוהה ועלות התחזוקה נמוכה.

 התייחסות למחזור החיים

שטחי נדלן בארהב נבנים באמצעות בניה ירוקה בה נעשה תכנון קפדני לאורך שלבי הבנייה השונים. מטרתו של התכנון היא לייצור מרחב יעיל עבור בני האדם תוך מניעת השפעות שליליות על הסביבה. מכאן, יש לראות את הליך הבניה הירוקה כהשקעה לטווח הארוך הכוללת פרמטרים חיוביים החל מאיכות חיים גבוהה ועד לחסכון באנרגיה ומים.

בנייה ירוקה בעיני היזם

יזם אשר מעוניין לבנות בשיטת הבניה הירוקה  משקיע לא מעט זמן באיתור אנשי מקצוע מתאימים ובמערכות שונות לצורך חסכון באנרגיה. אם נדמה כי הוא המרוויח היחידי מכך, הרי התועלת הגדולה שלו היא היכולת למכור את הנכס במחיר גבוה תוך מינוף הנכס. ככל שפרוייקטים רבים יימכרו כך שוק הנדלן יגדל.

כדאיות עבור בעלי הדירה

בעלי הדירה נהנים גם הם מיתרונות הבניה הירוקה החל מחסכון כספי בהוצאות ועד לאיכות חיים כתוצאה משימוש בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה. אותם יתרונות מהווים יתרונות כלכליים המשפיעים על ההחלטה  הסופית של בעלי הדירה.

חצר ואיכות חיים בניה קלה

כיצד הבנייה הירוקה מסייעת למדינה

אם הזכרנו את יתרונות הבניה הירוקה עבור הצרכן, הרי הבנייה מסייעת גם למדינה. אם ניקח את ארצות הברית כדוגמא הרי מדובר במעצמה הגדולה בעולם המתאוששת מהמשבר הכלכלי שפקד אותה בשנת 2008 והשפיע על שוק הנדלן. שטחי נדלן בארהב הנבנים באמצעות בניה ירוקה מסייעים בחסכון בהוצאות על אנרגיה ומים וכן מקטינים את הוצאות הבריאות כתוצאה משיפור באיכות החיים.

  לסיכום

גם בתחום הבנייה ארצות הברית נמצאת צעד אחד קדימה לפני כולם והשימוש בבנייה ירוקה רק יתרום להתפתחות הכלכלה ולשגשוג, דבר שיאפשר לאוכלוסייה בארצות הברית ולמשקיעים להתאושש מהמשבר החמור שפקד אותם.

לסיכומו של דבר, נראה כי בנייה ירוקה משתלמת למדי מבחינת השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וכן מבחינת הליך העבודה 

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כעת ולקבל ייעוץ מקצועי ואישי וגם הצעת מחיר אטרקטיבית עבור בניית חלל בשיטת בניה קלה מאלומיניום. חייגו כעת ונשמח לעמוד לשירותכם:   03-9097093

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים