לצד התשבוחות: מהם הסיכונים שיש בבניה קלה?

הבניה הקלה היא כבר מזמן יותר מטרנד חולף ולראייה אפשר לראות את תקנות הבניה הירוקה שנכנסו לתוקף ומדרגים מבנים על פי קריטריונים אקולוגיים. כחלק מחלוצי תחום הבניה הקלה בישראל, הצוות שלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת עבד על מאות פרויקטים בכל הגדלים וכפועל יוצא מכך נתקלנו בכל הבעיות, החסרונות והיתרונות של הבניה הקלה.

בדרך כלל אנחנו מדברים על יתרונות הבניה הקלה, אבל הפעם אנחנו רוצים לעצור ולהסתכל על הסיכונים והחסרונות שיש לשיטת הבניה המתקדמת.

הסיכונים והחסרונות שבבניה הקלה

  • חדר ביטחון (ממ"ד) – לצערנו מדינת ישראל למודה קרבות ומלחמות ולפיכך החוק מחייב כי בכל בית ומבנה בישראל יוקם חדר ביטחון ייעודי. כדי לעמוד בתקנות הבניה של חדרי ביטחון חייבים להשתמש בבטון ובאלמנטים אחרים שמוכרים לנו משיטת הבניה הקונבנציונלית ולאו דווקא משיטת הבניה הקלה.
  • כשלים בבניה – הבניה הקלה עשויה מחומרים מיוחדים שלהם תכונות איכותיות יותר מחומרי הגלם המוכרים לנו מאז ומתמיד, אבל לצד זאת העבודה על פרויקטים של בניה קלה חייבת להיעשות על ידי אנשי המקצוע המיומנים ביותר כיוון שאם לא מרכיבים את הבית כראוי אפשר לפגוע בתשתיות.
  • הובלה – שיטת הבניה הקלה מבוססת על ייצור של כל החלקים השונים במפעלים ייחודיים ולאחר מכן שינוע והרכבתם על גבי התשתיות שהוכנו לשם כך באתר הבניה. הבעייתיות בהובלה מתחילה כאשר אנחנו נדרשים להעביר חלקים גדולים יותר ולכך יש צורך בניסיון בשינוע וברכבים ייעודיים כדי שלא לגרום לנזק לחומרי הגלם או לייקור הבנייה כולה.
  • תכנון – הרבה פעמים משתמשים בדימוי של פאזל כדי לתאר את הליך הבניה הקלה, אבל בניגוד לפאזלים בבנייה קלה אפשר לעצב את התוצר הסופי כאוות נפשנו. אבל כדי להגיע לתוצאה הרצויה נדרשת עבודה הרמונית ושיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים בתהליך. הליך הבניה הקלה הוא מורכב יותר מהבניה הרגילה והוא דורש מיומנויות אחרות ולכן חשוב לעבוד עם חברת בניה מנוסה.
  • עמידות חומרי הגלם – כאשר אנחנו בונים בית פרטי בשיטה הייחודית שלנו, טכנולוגיית LGS, אנחנו עובדים עם חומרי גלם איכותיים בעלי חוזק מבני מספק כדי להתמודד עם משקל הבית והתמורות השונות שהוא יחווה לאורך השנים. אבל כאשר אנחנו צריכים לבנות בניין או פרויקט ציבורי חשוב מאוד לבחון את חומרי הגלם השונים כדי להבטיח שהם אכן יתאימו למשימה שלשמה הם אמורים לשמש.
סיכונים בבניה קלה

האם שווה לי לבנות בית בשיטת הבניה הקלה?

שיטת הבניה הקלה היא כבר לא ניסוי או משהו שלא יודעים מה התוצאה המתקבלת, שיטת הבניה הקלה קיימת כבר שנים רבות ובכל העולם מיליונים בוחרים להשתמש בה כדי לבנות את ביתם. מדובר על שיטת בניה שמאפשרת לייצר בית במהירות חסרת תקדים ולא להתפשר על איכות. הבניה הקלה מאופיינת לא רק בכך שהיא מייצרת תוצרים מבודדים ואטומים ברמה ששומרת על האנרגיה וחוסכת בכסף, אלא היא ניתנת לעיצוב מוחלט וכך אפשר לבנות את בית החלומות במהירות ובחיסכון אדיר בכסף.

אז נכון, כמו כל דבר בחיים גם לשיטת הבניה הקלה יש מתנגדים ואנשים שמפחדים מהשינוי כי הם התרגלו לשיטות בניה אחרות. ונכון, אנשי המקצוע יצטרכו להשתפר ולהתמקצע כדי לעמוד בשינויים שעוברים על העולם, אבל הבחירה בשיטת הבניה הקלה היא הבחירה המשתלמת והאיכותית ביותר שאפשר לעשות היום וכפי שהעניינים נראים היא גם עומדת להישאר כזו בעתיד.

חברת א.ב.ד מתמחה בבניה של בתים פרטיים ומבנים בשיטות בניה קלה ייחודיות שמבטיחות בנייה איכותית, מהירה ועוצרת נשימה. צרו איתנו קשר עוד היום לקבל את כל הפרטים המלאים על הבתים המעוצבים שאנחנו מציעים.