בניה קלה – בונים בטוח

במאמר זה נמקד את תשומת הלב לחיבור החשוב בין שני נושאים שעולים לאחרונה יותר ויותר לשיח הציבורי והמקצועי בהקשר לתחום הבנייה – בניה קלה ובטיחות בענף הבנייה. השילוב הזה מציע הן נושא מעניין למי שקשור לתחום או מתעניין בבנייה קלה והוא גם מאפשר הבנה טובה יותר לגבי בחירת ספקים מקצועיים בפרויקטים של בניה קלה.

שיפורים טכנולוגיים, סיוע ממשלתי ופתיחות רבה יותר של ציבור הלקוחות והקבלנים הם חלק מהגורמים לכך שכיום תחום הבניה הקלה נמצא בתנופה ובצמיחה – התחום הופך נגיש יותר וגם אנשים מבינים יותר ויותר את שפע היתרונות שסוג בניה זה מציע.

בנוסף, אנו שומעים הרבה בתקשורת ובפרסומים רשמיים מענף הבנייה על תאונות עבודה ועל היבטי בטיחות שונים – ממקרים קיצוניים כמו קריסת קומות בפרויקט בבנייה או נפילת עובדים מגובה ועד מקרים פחות חמורים כמו פגיעות שונות של העובדים בתחומי הבנייה.

גגות במבנים ניידים

אנו מאמינים גדולים בבנייה קלה ושלל היתרונות ההנדסיים, הכלכליים, האנרגטיים והאסתטיים שהיא מציעה. אך אנו גם מאמינים גדולים בבטיחות בעבודה ובשמירה על בריאות ובטחון העובדים והדיירים.

בחירת חברת בניה קלה השומרת על הבטיחות

לצד בחירת השיטה המתאימה לכם מעולם בנייה הקלה והמתועשת, תכנון אדריכלי, עיצוב פנים וכיוצא באלו, הניסיון מוכיח כי חשוב מאוד לעבוד עם חברת בנייה השומרת על בטחון העובדים ומקפידה על בטיחות בעבודה. ההקפדה על הבטיחות באה לידי ביטוי בפרטים הקטנים והגדולים כאחד, מאספקת אטמי אוזניים נגד רעש לעובדים ועד עמידה בתקנים הרגולטוריים המתאימים.

חברה המקפידה על בטיחות בעבודה היא גם חברה המציעה לכם כלקוחות שקט נפשי רב יותר מבחינת ההקפדה על היבטים מקצועיים אחרים בתהליך הבנייה, למשל דיוק במרכיבי הבנייה, איטום, איכות גמרים וכן הלאה.

כך למשל תוכלו בהחלט לבקש מחברת הבנייה הקלה שלכם לראות עדות לעמידה בתקן אש 931, בתקן חומרים 755 והחזקת רישיון קבלן בתוקף. מבחינת בטיחות ואבטחת איכות, תוכלו אף לבדוק האם החברה מחזיקה באישור לתקן ISO 9001.

שמירה על בטחון העובדים בהחלט צריך להיות מרכיב בבחירת חברת בנייה קלה או מתועשת, גם כי זהו הדבר המוסרי והנכון לעשותו וגם מבחינת הלקוח בעל הפרויקט עצמו. הקפדה על בטיחות בעבודה ועל עמידה בתקנים המתאימים, מאפשרת ביצוע יעיל ומדויק יותר של הפרויקט ולוחות הזמנים שלו, מונעת עיכובים ובעיות משפטיות עקב כשלי בטיחות או חלילה תאונות חמורות.

בבנייה קלה עושים שימוש רב במנופים להעברת והתקנת המרכיבים המתועשים של הבנייה, יש אלמנטים של עבודה בגובה, עבודה עם חומרי בנייה שונים, רעש ועוד מגוון רחב של תהליכים ואלמנטים המכילים סיכונים פוטנציאליים לעובדים.

לכן ההקפדה על בטחון ובריאות העובדים היא בהחלט מרכיב משמעותי. כאשר אתם בוחרים חברת בנייה קלה ומתועשת לפרויקט שלכם, אז הקפידו לבחור חברה השמה את הבטיחות במקום גבוה, לצד איכות ואמינות בכל היבט אחר של הבנייה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים