כיצד ניתן לשדרג מבנה יביל?

אף בית לא נבנה ביום אחד, וגם לא בשבועות בודדים. אבל יש מבנים שההקמה שלהם פשוטה פי כמה מאשר אחרים. מבנים יבילים עונים על ההגדרה הזו בדיוק. אלו הם מבנים ניידים, שניתנים להקמה תוך פרק זמן מינימלי, ושאפשר למצוא להם שימושים שונים: הם יכולים לשמש מקום מגורים זמני, למשל, או לחלופין על תקן משרד נייד, כחלק אינטגרלי מהתשתיות של אירוע (יריד, תערוכה) וכן הלאה.

מה שחשוב שתדעו הוא שמבנים יבילים בהחלט יכולים לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאד, כשפלוס אחר הוא היכולת לשדרג אותם בדרכים שונות.

דקים, פרגולות ומה שביניהם

דרך מצוינת לשדרג את המראה האסתטי של המבנה היביל, וגם להפוך אותו לנוח הרבה יותר לשהות, היא באמצעות בניית דקים מעץ. הדקים מאפשרים מדרך נעים של הרגל, יוצרים אווירה חמימה (או אפילו כפרית), מסמנים את גבולות המבנה ומושכים תמיד תשומת לב חיובית. ניתן לבנות דקים מסוגים שונים של עצים, הן טבעיים והן סינתטיים, כשהדרך שיש לעבור בדרך למשטח הדק המושלם ממש אינה ארוכה – לפחות אם פונים מראש לחברה מנוסה ומקצועית בשדה המקצועי הזה.

פרגולות הן תוספת נוספת, בעלת אלמנטים פרקטיים ואסתטיים כאחד. הפרגולות יכולות לשמש להצללה או לקירור, ולצד זה מפגינות נוכחות חזותית מרשימה ומעניקות נוכחות למבנה כולו. גם במקרה הזה תוכלו למצוא שלל דגמים וצורות של הפרגולות, כשהבחירות המקובלות הן בפרגולות עץ או אלומיניום. לכל סוג מאפיינים ויתרונות משלו, שראויים למדריך מקיף נפרד.

בניה איכותית מהירה וזולה

חשיבותה של תאורה

אין זה משנה עד כמה מבנה יביל יעמוד בסטנדרטים גבוהים של בנייה, חשוב פעמים רבות להאיר אותו היטב. פתרונות תאורה הופכים למובנים מאליהם במצב הדברים הזה, כאשר מדובר כאן גם בגופי תאורה בתוך המבנה וגם בתאורה היקפית. התאורה מקבלת חשיבות מכרעת במיוחד כאשר המבנה ממוקם באזור שאינו מואר מספיק, או כשרוצים להבליט אותו על פני מבנים אחרים שעשויים להיות קיימים. בתוך המבנה ניתן ליצור תאורה נקודתית שתאיר את כל מה שדורש הבלטה, כמו רהיטים מיוחדים, עמדות עבודה וכן הלאה.

מערכות מיזוג אוויר (וגם קירור או חימום)

אף על פי שמבנים יבילים משמשים בדרך כלל לפרקי זמן מוגדרים, ברור שצריך לספק למי שנמצא בהם את תנאי השהות הנעימים ביותר שיש. מערכות מיזוג אוויר, קירור או חימום יוכלו בוודאי לעשות את העבודה. המערכות הללו יהפכו את תנאי השהות בתוך המבנה היביל לנוחים הרבה יותר, בכל מזג אוויר. ניתן למצוא כיום פתרונות זולים או אפילו ארעיים, לדוגמה מזגנים ניידים.

יש לציין בהקשר הזה שנקודת הפתיחה של מבנים יבילים רבים היא דווקא חיובית, מכיוון שהנטייה כיום היא להקים מבנים המאופיינים באיטום ובבידוד תרמי מושלם. לכן, לא בטוח שיהיה בכלל צורך במערכות החיצוניות, אבל חשוב שתדעו שהאפשרות הזו קיימת גם קיימת.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים