בניה קלה – אחד מהפתרונות למצוקת הדיור

אין זה סוד, כי מאיזה כיוון שלא נסתכל על כך, בעשורים האחרונים קיימת בישראל מצוקת דיור. זוגות צעירים הנישאים כורעים תחת נטל משכנתא שייקחו לעשרים שנים (וזה במקרה הטוב, במידה ויהיה בידיהם הון עצמי מספיק כדי לקבל את המשכנתא), פרויקטי פינוי ובינוי שמטרתם להוסיף בניה לגובה מתחילים ואת סופם – נראה (או שלא נראה) רק בעוד מספר שנים, יוזמת מחיר למשתכן כבר ספגה ביקורת לא מעטה, פרויקט נדלן זה או אחר החל אבל בנייתו הופסקה באמצע, בגלל קשיי נזילות של יזם/קבלן, הבטחות יזמי תמ"א 38 כבר הוכרזו כבועה שעתידה להתפוצץ בפנים של כולנו, ומחירי הדירות בשכירות רק מאמירים משנה לשנה.

יש אנשים מגולגלים בתוך נייר עיתון

מ"מדד ההומלסים", שפרסם המכון לרפורמות מבניות בשנת 2013 עולה, כי כ-8.5% אחוז מכלל בתי האב בישראל (כ-189,000 בתי אב) גרים בדיור לא תקני.

מהו דיור "לא תקני" על פי הגדרת המכון לרפורמות מבניות?
"מבנים ארעיים ומאולתרים, כגון אהלים וצריפי פח או גרים בבית הורים מבוגרים, נסמכים על טוב לב של קרובי משפחה וגרים בדירות בבעלות משפחתית ללא תשלום שכר דירה, או גרים במבנים לא מאושרים למגורים".

בניה קלה מהחלומות

אמנם, נראה כי למדינת ישראל ישנם שפע רצון טוב ותוכנית ארוכת טווח לפתרון מצוקת הדיור, אולם, כאמור, מדובר בתוכנית ארוכת טווח, שאיננה מספקת מענה מתאים תוך פרק זמן הולם לגידול ההולך וצובר תאוצה של האוכלוסייה בישראל.

פרויקט נדלן בבניה קלה

כאשר מדברים על בניה מהירה של כמויות גדולות של יחידות דיור, אין ספק כי פרויקט נדלן בבניה קלה יכול לספק את התוצאות הטובות, המשתלמות והמהירות ביותר: הבניה עצמה מדויקת וגמישה, ומאפשרת ביצוע שינויים, הרחבות והתאמות באופן קל ומהיר. גם למגמה ה"ירוקה", יש לבניה הקלה מענה, שכן, היא נחשבת לידידותית לסביבה יותר מסוגי בניה אחרים, מאופיינת בעמידות גבוהה בפני רעידות אדמה ומאפשרת בידוד תרמי ואקוסטי של יחידת הדיור באופן מושלם.

והדובדבן שבקצפת עבור הבונים את ביתם בשיטת הבניה הקלה, הוא חסכון בכאב הראש הנגרם מהתנהלות מול גורמים שונים בבניה, אשר כל אחד מהם אחראי לתחום אחר – אחד על התכנון, השני על השלד, השלישי על התשתיות, הרביעי על גמר המבנה וכן הלאה. בניה קלה מאפשרת לכם להתנהל מול נקודת-קצה אחת בלבד, שהוא הגורם המרכז את כל דרישותיכם ומפצל אותם לגורמים האחראים למילוין.

לסיכום:

פרויקט נדלן מבוסס בניה קלה יכול להוות חלופה זמינה, קלה ומשתלמת, לכל מי שברשותו מגרש מופשר לבניה, או למי שזקוק לפתרון מגורים מהיר וחסכוני. נראה, כי לא רחוק היום, בו ממשלת ישראל, אף היא, תאמץ את הפתרון ובכך, תפחית את מצוקת הדיור באופן ניכר ובזמן קצר.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים