מבנים ניידים וייצור חשמל עצמאי

אחת הבעיות הידועות בהם מסתבכים פרויקטי בנייה הן התשתיות – תשתיות תקשורת (כטלפון), מים, ביוב ובעיקר, והחשובה מכל – חשמל. גם במידה והכל פועל כשורה בעת הבניה והפרישה, עדיין, חיבור התשתיות הפרטניות של הבית או הדירה לרשתות האזוריות והארציות מהוות מכשול לא קטן.

מהו טופס אכלוס?

טופס 4, אשר מכונה גם "אישור אכלוס", הינו טופס המוגש על ידי האחראים לבניית בית לצורך קבלת אישור לאכלוסו מאת הרשות המקומית. לאחר סיום הליכי הבניה של בית פרטי או בניין מגורים חדש מוגש לרשויות המקומיות סט מסמכים, אשר במסגרתם מצהיר הקבלן שהבניה בוצעה בהתאם להיתרי הבניה שהתקבלו, וכי פרט למספר עבודות מינוריות, אשר אינן מהוות מניעה לשימוש במבנה לצורך מגורים (למשל, תיקוני צבע או סיום פיתוח), עבודות הבניה הושלמו.

בנוסף לו, חתום על טופס 4 גם מהנדס הבניין האחראי לביצוע שלד הבניין, אשר אף הוא, מאשר כי הבניין ראוי (מבחינה הנדסית/בטיחותית) למגורים. המסמכים הנוספים הנכללים בסט משתנים לפי דרישת הרשויות המקומיות, ועשויים לכלול אישורי לגבי מערכות מים, אינסטלציה, ביוב, אישור שירותי כבאות אש, אישור טכנאי/חברת הגז, על התקנת מערכות על פי דרישות התקן הישראלי ואישורים לגבי מערכות סולאריות – התקנת פאנל סולארי וכיו"ב.

פאנל סולארי עצמאי – מי זקוק לו?

למרות, שלכאורה, רשת החשמל הארצית, אמורה להגיע ללא כל בעיה לכל אזור מאוכלס, בפועל, נוצרים מצבים בהם באזורים ובמצבים מסוימים אין רשת וקווי חשמל מסודרים, ואז, נדרשת בניה של מערכות ייצור חשמל עצמאי המוצמדות לבתי קבע וגם למבנים ניידים (כקראוונים בשטח, חוות מבודדות בדרום הארץ או בצפונה, מתקני אבטחה וכן הלאה). מערכות אלה מאפשרות למשתמשים בהם (בין אם מדובר בדיירים פרטיים או בחברות) לייצר את החשמל המיועד לצריכתם באופן עצמאי, במנותק מרשת החשמל הארצית או בשילוב יחד איתה, כגיבוי לימים מעוננים.

בטיחות באתר הבניה

סוג נוסף של יצרני חשמל עצמאי הם אנשי המגמה הירוקה, אשר באופן אידיאולוגי, אינם מוכנים להשתמש באנרגיה ממקורות מתכלים או מזהמים (כגנראטורים או טורבינות חשמל). דוגמה לשימוש כזה ניתן לראות בגרעין הראל בהר אלדד ברמת הנגב, ליד עבדת. במקום הותקנו כ-40 מערכות סולאריות עצמאיות, שמטרתן לספק את צרכי התושבים באופן פרטני, ואת צרכי הישוב כולו, ללא תלות ברשת החשמל או בגנרטור.

לסיכום:

פאנלים סולאריים עצמאיים מאפשרים למשתמשים בהם את הגמישות שבייצור חשמל עצמאי, עם או בלי מערכות חשמל נוספות לגיבוי. התקנת פאנל סולארי על גג בית פרטי, על גג מבנה נייד או על כל מבנה אחר, מאפשרת לכם לקבל אנרגיה ממקור נקי יותר, ללא זיהום או רעש וללא צורך באישורים בבירוקרטיה מסובכת ומיותרת. רתימת השמש לצורכי הפקת חשמל (ולא רק לצרכי חימום המים בדוד) הינה הצעד המתבקש לא רק אקולוגית, אלא אף כלכלית והגיונית.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים