איזה דיור מתאים לך – מבנה יביל או קבוע?

בניינים, בתים ודירות קבע הם פתרון מצוין, מלבד במקרים בהם הם אינם כאלה. לעיתים, מבנה קבוע אינם אופציה אפשרית (או אופציה כלל), ואז, נכנסים לתמונה המבנים הניידים, מבנים יבילים. אנחנו מכירים אותם מראיה כמעט מכל בסיס צבאי או אתר בניה, אבל האמת היא, שמבנים יבילים אינם משמשים רק כמבנים זמניים וארעיים, אלא יכולים לשמש כבית פרטי לכל דבר, כאשר רוצים לחסוך את עלויות ההקמה של מבנים בדרך המסורתית.

מהם מבנים יבילים וכיצד מזהים אותם?

מבנים יבילים הינם מבנים הבנויים בבניה מודולרית, מתועשת וטרומית, אשר מועברים בשלמותם על ידי משאית ומנוף, מונחים על חלקת הקרקע המיועדת, מחוברים לתשתיות, וזהו, יש בית יציב וקיים. מבנים יבילים יכולים לשמש בכל מקום, וברוב המקרים, אתם אפילו לא תדעו שהם כאלה: זה יכול להיות הצימר היפהפה בו ביליתם את חופשתכם האחרונה, דירות חדשות למכירה בקריות, בתי מאחז חדש שמוקם בגבולות (או מחוץ לגבולות) הקו הירוק, יחידת דיור המהווה הרחבה למבנה קיים, או, למעשה, כל אפשרות אחרת שעולה בקנה אחד עם התקנים והנהלים של הרשות המקומית בה אמור להיות מוצב וממוקם המבנה היביל.

מטבח רחב ידיים בניה טרומית

אז למה, בעצם, לבחור במבנה יביל ולא בקבוע?

למבנים יבילים ישנם מספר יתרונות בולטים על מבני קבע: מבנים כאלה מוקמים בעלות נמוכה הרבה יותר ממבני קבע (ניתן להגיע לעד כ-50% קיצוץ בעלויות), ומן הסתם, הקמתם דורשת זמן מועט יותר (תוך פרק זמן של עד לשלושה חודשים ניתן לתכנן, עצב, לבנות ולהציב מבנה כזה על קרקע), כאשר ביצוע של שינויים ותוספות במבנה הנייד מבוצעים בקלות, תוך זמן קצר ובעלויות נמוכות בהרבה מאשר כאשר מדובר בבניה הקונבנציונאלית. מבנים יבילים מתאימים ככפפה ליד לכאלה אשר ברשותם קרקע עליהם ניתן להציבם, ואשר הקרקע שברשותם מתאימה להצבת מבנה מסוג זה (יש צורך לבדוק את הדבר מול הרשות המקומית/האזורית). ברוב המקרים, במידה ומדובר בקרקעות אשר ניתנים עליהן היתרי בניה, יידרשו רק מעט מאד התאמות כדי להציב מבנה יביל ולחברו לתשתיות הרצויות.

למי מתאימים בתי קבע לא יבילים?

מאידך, פרויקטי קבלן בנויים, כמו דירות חדשות למכירה בקריות, מהווים פתרון נוח עבור מי שאיננו חייב לחסוך בעלויות, איננו רוצה להתעסק בתכנון ובעיצוב הבית באופן ייחודי ומחפש בית שכל מה שיצטרך לעשות הוא להעביר לשם את החפצים והמשפחה ולעבור לגור בבית הבנוי. בחלק גדול מהמקרים, ההתרוצצויות וכאבי הראש הבירוקרטיים של בעל הבית מועברים לקבלן/יזם והוא זה שסופג את ההתמודדות הנדרשת עימם.

לסיכום:
מדובר בהעדפה אישית וביכולות אישיות של הרוכש בית מסוג זה או אחר. לכל אחת מהגישות יתרונות וחסרונות וכל אחת מהן תלויה אך ורק בהחלטותיהם של הרוכשים.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים