תיקון גגות רעפים בבניה קלה

ההבדל בין בניה קלה לבין הבניה הקונבציונלית הוא בעיקר בחומרים שבהם נעשה שימוש: בבני הקלה ישנם חומרים קלים כגון עץ אלומיניום, פנלים מבודדים וכו' וזאת בניגוד לבניה קונבנציונלית העושה שימוש בקונסטרוציית בטון יצוק עם זיון ברזל.

המטרה העיקרית של הבניה קלה היא לחסוך בהוצאות והעלות שלה נמוכה משמעותית ביחס לשיטה הרגילה. בנוסף, בשנים האחרונות החלו אנשי מקצוע ליישם פתרונות איטום גם בבתים פרטיים הנבנים בשיטה של בניה קלה. וכך גם בכל הקשור לטיוח גגות בבתים פרטיים אלו.

איטום גגות צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות של אנשי מקצוע המבצעים בניה קלה. ללא איטום מן הסוג הזה לא ניתן למנוע הצטברות של רטיבות, נזקים ולחות.

גגות רעפים הם גגות בעלי מראה יפה, קלאסי, ומעודן. גגות אלו הומצאו באירופה על מנת לאפשר לגשמים ולשלגים לזרום במורד הגג ולמנוע נזילות ואף קריסה של הגג עקב הצטברות מי גשמים ושלגים. עם זאת, כאשר יש תקלה בגג הרעפים, כדוגמת רעפים שבורים או חסרים, היעילות של הרעפים נעלמת והאיטום של הגג נפגם. בכדי לשמור על בית יבש ונקי גם במהלך החורף, יש צורך לבצע תיקון של האיטום ושל גג הרעפים. תיקון גגות רעפים הוא תחום מורכב ומסובך אשר צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים. זאת משום שהרכבה ותיקון לא נכונים של גגות רעפים יכולים להוביל לנזילות ודליפות רבות בעתיד.

כיצד מתבצע תיקון גגות רעפים?

איתור מקור הבעיה – השלב הראשון בתיקון גגות רעפים, כמו בכל תחום אחר, הוא מציאת מקור הבעיה. צריך קודם כל להבין האם הבעיה הינה תקלה נקודתית כמו שבירה של מספר רעפים, מספר רעפים חסרים, או אולי תזוזה של כמה רעפים, או שמא מדובר בנזק היקפי וחמור יותר כמו התקנה ראשונית לקויה של גג הרעפים, או פגיעה כוללת ברוב הרעפים על הגג. לאחר מציאת מקור הבעיה ניתן להחליט איזה סוג תיקון נחוץ: תיקון נקודתי או החלפת גג הרעפים.

תיקון רעפים נקודתי – במידה ונמצא כי התקלה הינה תקלה נקודתית, אין צורך בהחלפת כל רעפי הגג. במצב זה ניתן להסיר את הרעפים הפגומים, לבצע תיקוני איטום של חומרי האיטום שנמצאים מתחת לרעפים, ואז להתקין רעפים חדשים במקום הרעפים הישנים והפגומים. משימה זו הינה משימה מורכבת מאחר ויש צורך בהחלפת הרעפים הלא תקינים תוך פגיעה מינימלית ברעפים התקינים. מאחר והרעפים מולבשים זה על גבי זה, יש צורך ביד מקצועית ומיומנת אשר מנוסה בתיקון גגות רעפים גם בצורה נקודתית.

החלפת גג הרעפים – במקרים בהם גג הרעפים המקורי אינו הותקן כראוי, במקרים בהם הייתה פגיעה בכמות גדולה של רעפים, או במקרים בהם נפגמה שכבת חומרי האיטום שמתחת לרעפים, יש צורך בהחלפת גג הרעפים כולו. החלפת גג הרעפים דורשת פירוק של כל הרעפים הישנים, יצירת שכבת איטום חדשה לגג על בסיס שכבת האיטום המקורית, וריצוף מחדש של הגג ברעפים. תיקון גגות רעפים בצורה זו הינו תיקון מקיף ביותר אשר למעשה בונה גג חדש מעל ראשכם, ולכן הוא עשוי לקחת זמן מה.

תיקון גגות רעפים מבצעים רק אצל אנשים מקצוע מנוסים

תיקון גגות רעפים היא משימה מורכבת מאוד אשר דורשת מיומנות רבה ובקיאות במלאכה. לכן, כאשר מזהים בעיה בגג הרעפים, חשוב להזמין גגן מומחה אשר מתמחה בתיקון גגות רעפים. לא כל מומחה בגגות ובאיטום יודע לתקן גגות רעפים ולכן חשוב לפנות למומחים בלבד.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים