שדרוג בניה קלה באמצעות דקים ופרגולות

בנייה קלה היא בנייה מתקדמת, שבה הליך הבנייה קצר יחסית, והיא נחשבת לבנייה חכמה, נקייה וירוקה יותר מבנייה בשיטות המסורתיות והשגורות. בנייה קלה מתאימה הן לבניית בתים פרטיים ונכסים אישיים והן לצרכים מסחריים. שיטת הבנייה הייחודית והמהירה מובילה את מי שבוחרים בה לתכנן הן את פנים המבנה והן את החוץ תוך פרק זמן קצר, ובשל עלויותיה הנוחות, אין זה מפתיע שהיא הולכת פעמים רבות עם שילוב של בנייה בעץ בחצר, ולשדרוג המבנה בעזרת דק עץ נרחב, גגוני עץ ופרגולות.

שדרוג המבנה היביל

שדרוג של מבנה יביל באמצעות דקים ופרגולות הפך למחזה שגור ולהליך מוכר – מתכננים, מעצבים ומזמינים מבנה יביל בבנייה מתועשת, ומתכננים במקביל גם את החצר והחוץ. תוספת של דק עץ מעוצב, עמיד ואיכותי, הופכת את חצר הבית באורח מיידי לשמיש ויעיל – אין צורך לצקת בטון, לחפות במרצפות, לחכות לגינון או לדשא – כשהבית עומד וניתן לאכלוס, יש לו כבר מעטפת מעוצבת של דק עץ בחצר. דק העץ חשוב במבנה יביל לעתים על מנת ליצור את החיבור הנכון לשטח שעליו הוא יושב – הגבהה מחופה בעץ, מדרגות רחבות, שביל כניסה עשוי דק בעל שיפוע שמתאים לעגלות ומאפשר נגישות, וכן מעקות, גדרות, שערים ואלמנטים חיוניים נוספים.

מאחר ואין כמעט בית ישראלי בלי מרפסת, ובמבנים יבילים, שבנויים על הקרקע ברור שיש יציאה אל החצר והחוץ, נדרשת התיחסות עיצובית גם למרפסת ולגג המרפסת. פרגולת עץ היא פתרון נפלא שמתאים במיוחד לבנייה כפרית, מהירה וירוקה על הקרקע. פרגולת עץ מחופה מקנה למבנה מוצא מוצל אל החוץ, אזור ישיבה מוצל מן היום הראשון למגורים, מוגן מגשם ומשמש גם כאשר אין עדיין צמחייה מצלה, וכמובן אינטימי, פרטי ושמור.

עבודות פלדה מתקדמות
Steel construction of Mautern Brigde, Austria

במבנים יבילים יש לפעמים תוספת של שתי פרגולות – האחת משמשת כגג ומגן מעל דלת הכניסה ורחבת הכניסה אל הבית. תחת הפרגולה הזו, שהיא בדרך כלל הקטנה יותר מבין השתיים, ניתן לנעול, לחלוץ ולאחסן נעליים, להציב מלונה לכלב, לתלות תיקים, לאחסן כלי גינה ובית וכדומה. פרגולה נוספת מתוכננת בדרך כלל מעל למרפסת, או כמתחם נפרד, שאינו צמוד לבית, מעל חלקת ישיבה בחצר. פרגולה זו תהיה בדרך כלל גדולה יותר, ותפנה לרוב אל חלל האירוח של הבית מבפנים – הסלון, חדר האורחים והמטבח. בנייה של פרגולה בהמשך לחללי האירוח מאפשרת המשכיות, ומוסיפה מרחב ניכר לפעילות המשפחתית השוטפת.

היופי בשדרוג מבנה מתועש בתוספת של דק ופרגולה מעץ הוא בהתאמה המושלמת של החומר, מהירות הבנייה והאפשרויות השונות לאופי הבנייה היבילה. בנוסף, מבנים יבילים הם לעתים זמניים או משמשים כמעין פלטפורמה ראשונית לבנייה עתידית נוספת ולתוספות בנייה. במקרים שכאלו, בניית דק עץ או פרגולה מאפשרים גמישות רבה בהמשך, בשעה שיהיה צורך לשדרג את המבנה עם תוספות בנויות. את הדק והפרגולה ניתן יהיה להזיז ולהעתיק למיקום חדש בקלות יחסית, ללא צורך באמצעים מכניים או מכשירים הרסניים. העץ ידידותי, נעים למגע ולמראה, ונוח לעבודה ולחידוש, נוסף על יופיו ועמידותו.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים