שימוש בבטון בשיטת הבנייה הקלה

מהי בדיוק שיטת הבנייה הקלה, ומהם יתרונותיה עבור בנייה מודרנית ויעילה?

שיטת הבנייה הקלה, כפי שבוודאי ידוע לכל מי שקורא את השורות האלה, היא שיטת בנייה בעלת יתרונות רבים בעולם המודרני שבו אנחנו חיים. למעשה, מדובר בשיטת בנייה העושה שימוש בתבניות קיימות ומוכנות מראש, המיוצרות מחומרי גלם מבודדים ואיכותיים, ומוקמות יחד בצורה המזכירה הרכבה מתוכננת כמו של קוביות לגו – על מנת לבנות מבנים בצורה פשוטה ומהירה מכפי שחשבנו שאפשר.

יתרונות שיטת הבנייה הקלה הם רבים – בנייה מדויקת, תכנון גמיש המותאם לצרכי הלקוח המדויקים, חיסכון של חצי מעלויות הבנייה, בידוד תרמי ואקוסטי ברמה הגבוהה ביותר כיאה לסביבת מחייה מודרנית, כניסה מהירה ותהליך בנייה מהיר, ועוד. כעת, חשוב להכיר את אחד מחומרי הגלם החשובים בתחום הבנייה הקלה (על אף שמדובר בחומר גלם שמשויך בעיקר לבנייה סטנדרטית בדרך כלל) – הבטון. נבין בדיוק כיצד שימוש בבטון ובהחלקת בטון הוא חשוב במיוחד בעולם הבנייה הקלה.

כיצד ניתן לנצל את הבטון כחומר גלם יציב ואיכותי עבור שיטת הבנייה הקלה?

  • בניית הלוחות – הלוחות המשמשים עבור תשתית הבנייה הקלה הם למעשה לוחות שחומר הגלם העיקרי בהם הוא בטון מזוין. למעשה, מדובר בלוחות של בטון מזוין ביציקה מדויקת, עם שילוב של שלדת פלדה תוחמת וחיפוי חיצוני של לוחות פייבר צמנט – כך שנוצרים למעשה לוחות קלים ביחס לקירות בטון של בניינים רגילים, אך מבודדים מבחינה תרמית ואקוסטית במידה רבה יותר. החיפוי הפנימי של הלוחות האלה הוא בדרך כלל לוחות גבס – כך שניתן ליצור פתרונות גמישים ומגוונים של עיצוב פנים בהתאם לצורך. כך, למעשה, הבטון מהווה את אבן הבסיס וחומר הגלם המהותי ביותר עבור תשתית הבנייה הקלה.
  • יסודות המבנה – אחת השיטות הבטוחות ביותר לביצוע איכותי של בנייה קלה היא שימוש בבטון עבור יסודות המבנה הקל. הכוונה היא למעשה למשטח מוחלק ואיכותי של בטון שעבר החלקת בטון, שמהווה את השלד התחתי שעליו מקימים את המבנה בשיטת הבניית הקלה. כך, למעשה, מבטיחים גם יסודות יציבים ואיכותיים עבור המבנה הקל שאנחנו בונים – ומבטיחים למעשה שימוש איכותי במבנה זה לאורך שנים, עם שכבה תת רצפתית שלא מאבדת מיציבותה, מבידודה ומעמידותה לאורך שנים רבות מאוד של שימוש. החלקת בטון, בהקשר זה, משמשת עבור הבטחה של בסיס חלק ונוח לעבודה עבור הקמת המבנה הקל.

מבט פנימה אל בידוד מבנה טרומי

בכל עבודה שנחוצה לכם, כהכנה לבנייה קלה או כגימור שלה – פנו לשירות מקצועי בתחום

בין אם מדובר בהחלקת בטון המשמשת עבור יסודות המבנה הקל, ובין אם מדובר בבטון המשמש עבור יציקת הלוחות המשמשים לבנייה בפועל של המבנה והרכבתו – הבטון הוא חומר גלם חשוב במיוחד בעולם הבנייה הקלה. כשאתם מבצעים תהליך בנייה שכזה, עליכם לוודא כי עבודת הבטון הקשורה אליו תהיה איכותית ביותר ותבוצע בידיים המקצועיות ביותר עבור כל מטרה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים