בניה מתקדמת לעומת בניית בתי עץ

רבים חושבים ששיטת הבנייה הקלה, הקרויה גם בנייה מתקדמת, מתבססת אך ורק על עץ. במקום בתי העץ שאנחנו מכירים מסקנדינביה או ארצות הברית אמנם מעוררים בחלק מאיתנו התלהבות, אבל גם מספקים לא מעט נורות אזהרה כשאנחנו חושבים על האקלים החם והלח שבו אנחנו חיים. חשוב לציין ששיטה כמו בנייה מתקדמת בישראל אינה מתבססת אך ורק על עץ.

מהם ההבדלים בין בנייה מתקדמת ובין בניית בתי עץ?

אפשר לבנות בעץ, אבל מה?

לפני שניכנס להבדלים בין בנייה מתקדמת לבניית בתי עץ, חשוב להדגיש. בישראל בהחלט אפשר לבנות בעץ. בזכות ייבוא וייצור של עצים איכותיים, שעוברים תהליך מוקפד הכולל שימוש בכלים כמו מלטשת עץ לדוגמה שהופך אותם לעמידים בפני פגעי מזג האוויר, ניתן לבנות בתי עץ ולשמור עליהם לאורך שנים.

בתי עץ משמשים בישראל לא פעם כמבנים יבילים. מבנה יביל הוא מבנה שניתן להעתיק את מקומו ממקום למקום. צימרים, מחסני עץ, משרדים זמניים וגם מבני מגורים קטנים בנויים מעץ איכותי שמאפשר לנו להנות מהמראה הסקנדינבי והכפרי המושך כל כך ומצד שני, להיות עם ראש שקט בכל הקשור לעמידות המבנה.

בניה מתקדמת, לצורך העניין, מתייחסת לשילוב בין חומרים כמו עץ ובין חומרים עמידים אחרים שיוצרים יחד מבנה עמיד לאורך זמן – בתהליך שלוקח מינימום זמן ומאמץ.

בניה מתקדמת

בנייה מתקדמת מהי?

בניגוד לבנייה בעץ שמתאימה יותר לבניית מבנה יביל, בניה מתקדמת היא שיטת בנייה שמשלבת בין עץ לבין חומרים נוספים כמו בטון, גבס ולבנים. התהליך שנקרא גם בניה קלה נחשב למהיר ויעיל מאד. במסגרתו ניתן לבחור דגם אחיד של מבנה, לרוב מתוך קטלוג של כמה דגמים בסיסיים או לעצב מבנה מאפס, בהתאם לשיקולי הדיירים.

בהמשך, מיוצרים קירות המבנה במפעל ומובאים אל השטח כשהם כבר מוכנים להקמה. התוצאה היא בניה מהירה מאד שעושה שימוש בחומרי בניין רבים, ביניהם כאמור בטון, מתכות, עץ וגבס, אך תהליך העבודה הוא קצר מאד. ברוב המקרים אפשר ליצור את המראה הכפרי של העץ באמצעות מעטפת חיצונית דמוי עץ, שנחשבת עמידה מאד.

בתוך הבית ניתן ליצור עיצוב לפי הדגם המקורי או לעצב את החדרים בהתאם לצרכי המשפחה המתגוררת בנכס. השימוש בחומרים הוא רב, מגבס שיוצר את הקירות הפנימיים של הבית, נישות אחסון וצרכים נוספים ועד לקירות בחיפוי עץ, או קירות לבנים. כאמור בהתאם לצרכי הלקוח ולתקציב.

האם ניתן לשלב בין שתי השיטות?

התשובה לכך נמצאת בשטח בפרויקטים רבים של בניה קלה כיום בישראל. במקרים רבים אנחנו משלבים בין בניה מתקדמת ובין בניה מעץ כשאנחנו מוסיפים לבית תוספות מיוחדות, למשל מחסן, מבואה לבית העשוי מעץ, סוגרים מרפסת או יוצרים חדר נוסף הבנוי בבחירה מלוחות עץ.

הטכנולוגיה שבה משתמשים בשיטה של בניה מתקדמת בישראל מאפשרת לקחת את יתרונות העץ ולשלב אותם עם יתרונות השיטה ובכך ליצור מבנים נוחים ומעוצבים למגורים, למשרד ולמסחר.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים